Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Nástup zimního počasí od 2.12.2019?

77
# 30.11.2019, 17:03

jo i včera na radiožurnálu takový kec že přichází zima a že má všude sněžit,bože oni z těch lidí dělají fakt b.bce už všude....

96
# 30.11.2019, 17:05

Takto ten vstup do zimní sezóny vypadá příliš pesimisticky.
Přidám ještě jednu pravou zimní fotografii z dnešního odpoledne. :)

# 30.11.2019, 17:26

Závidím:D
Nám dnes slabě mrholilo při 5st:) pak cosi něco bílého padalo, ale teda nic moc
Jinak v pondělí čekám na jihu Moravy propadák, protože podle Aladina má zde nejméně sněžit z celé Moravy

F4
Avatar
109
# 30.11.2019, 17:28

ROFA
No tak tohle už je předzvěst zimy. Deka ne a ne se rozpustit.

96
# 30.11.2019, 17:40

F4
Fotografie je téměř z 1000 m.n.m.
Navíc návětrná strana kopce.
To je zase asi 230m.n.m jinačí svět než u nás.

386
# 30.11.2019, 19:40

ROFA
Krásná zimní nadílka, a parádní pejsan, má výraz jako sousedův australský ovčák..:)

# 30.11.2019, 23:25

Yurri
No to jo teda, prvniho prosince, zacatek meteorologicke zimy a ono ma mrznout a snezit, to je hruza opravdu.:D
Ale ted vazne, u nas dnes naprosto nadherne, slunecno, jasno, cisty a svezi vzduch, kolem 4 stupnu, od vecera pekne mrzne, tak to ma byt a ne nejaky 10 stupnuvy teply hnus, ktery zde byl do ted, vzdyt zacina zima proboha. Bohuzel letos stale cekame na prvni snezeni, jestli se dockame v pondeli tezko rict. Nicmene vyhled nevypada uplne spatne, sance na zimni pocasi v prubehu prosince urcite je, ale zatim si nadeje moc nedelam, chce to zkratka pockat co bude. Teď si aspon uzijme krasneho zimniho pocasi, alespon tedy co se teplot týká.;-)

272
# 01.12.2019, 08:13

Snowrain
U nás včera odpoledne krásně lehce sněžilo a dokonce se poprašek docela dlouho držel, opravdu nádhera, ale dnes ráno jak jsem čekal -5 a třeba na Jihlavsku -8, to už není na moje zahradničení úplně ideální, už včera ráno při -2 mě to trochu přimrzalo, potřebuju porejt a vyplevelit, to měšťáci nikdy nepochopí.

386
# 01.12.2019, 08:23

Tak dneska ráno -3,8 a jasno, ani větvička se nehla, na to, že už je prosinec a mám stále venku cykas i oleandry...jo otužuju je, přijde rok a budou venku celou dobu... až zase do jara, uvidíme, kdy to nastane, a nic se jim nestane..:D

96
# 01.12.2019, 09:27

Nás ráno přivítala mlha. Slunce dnes uvidíme jen těžko. Vítr se přes noc otočil od JV čímž se na návětrné straně hor vytvořila oblačnost.
Za to zítra to vypadá slibně. Vítr se opět otočí a oblačnost se na závětří už nevytvoří. Často tak tady na zlomu hor dochází k tomu, že svítí slunce a do toho sněží. Tak uvidíme.

palma
Tak to Vám přeju také nějaký ten sníh. Nevím jestli o tom soused ví, ale australáci ho milují.

# 01.12.2019, 09:59

Yurri
Ano samozrejme, to ja chapu, ze je to pak problem. Ja si delal spise srandu, je treba to brat s nadhledem, nemyslel jsem to nijak spatne. Spise jen, ze se mate, ze u vas uz snezilo a meli jste i poprasek snehu, my zatim stale ne a to uz je prosinec. Chapu ze kolem -8 je uz pro zahradniceni problem, jen jsem ti chtel rict, ze v teto dobe uz se s tim zkratka musi pocitat, ze se to stat muze.

386
# 01.12.2019, 10:47

No máme 20 dní do slunovratu, což se těším, sice nás teď čeká měsíc nejdelších nocí, ale jsou v tom vánoce, a pak už to bude mířit k jaru..:D, ale podzim jsem měl pravdu.. dlouhej a rozvláčnej , jako kolona na D1..:cool:, teď jsem zvědav zda mě vyjde to "teplo v třetím týdnu v prosinci..:cool: Jinak stratosférické oteplení se zatím zmírňuje a pokud se projeví tak fakt až někdy po novém roce, zatím pouze změna postavení TV a výlev studeného vzduchu se nekoná.. přesunuje se to dále směrem k USA..

F4
Avatar
109
# 01.12.2019, 11:12

Já nevim, ale připadám si jak u slabomyslných. Ještě ani nezačal prosinec (dokonce jsem to zaregistroval už v listopadu) a tady už se zase mele o jaru. Stejně jako kdyby se 1.6. začalo mluvit o podzimu, ale to by se všichni potento, protože léto má být ideálně 10 měsíců v roce. Fakt by to chtělo někdy respektovat středoevropské klima a střídání 4 ročních období a netahat sem furt jenom teplo, vedro a 16h svit - toho snad bylo letos všeho až až.
ROFA
Naštěstí se zatáhlo až kolem 6. hodiny ranní, takže se stihlo slušně ochladit na -5°C, což bylo také mé doufání. Už je ale slabě nad 0, takže ledový den ještě nedáme. A sníh nám teď nepřipadne, jelikož to zase přejde přes jižní polovinu území, byť toho asi moc nespadne.

40
# 01.12.2019, 11:21

Pekny ranni mrazik , -4 , stale je to jeste tesne pod nulou i s blizicim se polednem.. Vcera par ,,polystyrenovych,, prehanek..Na ptacim krmitku vcelku provoz. Tak snad vysazeny cesnek na zahradce spi a vyklici az na jare.. Doufam..

386
# 01.12.2019, 11:22

F4
Tak, jelikož tu už přes měsíc máme šedou deku, nemůže se asi nikdo divit, když jeden přivítá občasný návrat slunce, jinak podzim právě začal, čili zimu očekávám někdy v druhém až třetím týdnu v únoru, pak měsíc jaro a pak se naplno projeví GO.. co naděláme, no, když bude vše jinak, směrem k chladu, přivítám to..:):snih::led:

# 01.12.2019, 11:29

Přitom to vypadá na satelitu jako, kdyz to jde přímo na ČR a ono z toho bude stejně H.

386
# 01.12.2019, 11:33

Jo jo, na radaru nic, na satelitu jde nějaká oblačnost, výsledek 00 nic...

# 01.12.2019, 11:48

Dnes ráno -5, k tomu hustá mlha, ta se začala rozpouštět až v 11, nyní svítí slunko a stále lehce mrzne:):snih:, paráda.

# 01.12.2019, 14:15

Frantis95
Co je na tom paradniho, když není ani blbej poprašek :D 1.12. a ono lehce mrzne, to je teda randál.

ota
Avatar
2132
# 01.12.2019, 14:57

Zítra to se sněžením vypadá nadějně. I když si myslím, že Aladin ty srážky trošku nadhodnocuje, tak první výraznější sněžení této zimy zítra asi opravdu dorazí.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.