Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Tlaková níže od jihu a vydatné snežení 13.-14.11.2019

63
# 15.11.2019, 15:14

Yurri
No tak trochu :vitr: :D snižuje to malinko teplotu,ale žádná hrůza naštěstí... Neděle má být prej krásná a ještě teplejší, tak uvidíme.. Mě nevadí ani to polojasno,zataženo, déšť :D:D

272
# 15.11.2019, 15:30

Lucina
Mě to nevadí, když jsem v práci, ale když je to v mým volnu a dlouhodobě takhle nefér, tak mě to se.., a fičák koukám bude i v út a možná i za týden celý víkend až k 90ce a samozřejmě JV, no potěš koště.

F4
Avatar
109
# 15.11.2019, 16:57

Yurri
Já naopak vidím, že se do víkendové předpovědi opět záhadně vměstnalo slovo polojasno zjm. v Čechách a srážky zmizely. Co taky v týhle zemi jiného čekat. Teploty snad zůstanou do 10 a i to je na půlku listopadu dost. A skoro se vsadim, že zítra bude po většinu dne ten zmetek svítit.

386
# 15.11.2019, 17:08

Yurri
No, příští víkend to opět vypadá na +12,+15... nějak se to zacykluje..:!!:

272
# 15.11.2019, 18:25

palma
Vám se zacykluje teplo a slunce a východu navíc i srážky a nám se zacykluje hádejte co, jo, jen vítr a chladno a beze srážek, přesně co nemám rád, no v dubnu by takhle bylo za týden sucho, ještěže mě to v zahradničení nemůže vůbec omezit, ani tma není nepřítel, ale přiznávám jsem nadšenec.

386
# 15.11.2019, 18:33

Yurri
Tak to máme obdobně, jen já to mám malinko jinak s podmínkama, naopak jsem ukrýval některou výsadbu před podzimním deštěm, aby to přes zimu neuhnilo, ale na druhou stranu jsem prolil zahradu cca 25mm vody na m2, takže jsem si nasimuloval srážky, navíc již v době minimálního odparu, takže jsem teď spokojen, jen budu muset trošku pokrátit trávu (mírně posekat , tak na těch 10 cm, protože má momentálně dobrých 30 cm..) takže tak.. Zimu očekávám až tak před vánocema, pak obleva, pak tak druhý až možná čtvrtý týden v lednu, možná epizodka v druhém týdnu v únoru, pak už pomalu k jaru..ale to už jsem tu psal před měsícem..:)

F4
Avatar
109
# 16.11.2019, 15:51

A zase téměř celý den praží slunce a přitom mělo být na Z oblačno až zataženo, ještě, že už za chvíli zaleze. Otřesný počasí v týhle zemi. Noční srážky se jako vždy nekonaly, naopak ty denní na východě nezklamaly. Ráno 7°C jak na začátku září, humus, fujtajbl.

272
# 16.11.2019, 16:37

F4
Tak to je paráda, tady samozřejmě celý den zataženo a mulda, začalo se to protrhávat už pozdě, tma je rychlejší, takže o ničem.

F4
Avatar
109
# 16.11.2019, 18:06

Yurri
Neměli bychom si prohodit bydliště? Akorát nevím, zda-li byste si polepšil. Jsou tu blbí lidi a taky tu neprší. :D

272
# 16.11.2019, 21:18

F4
Kdo by si v listopadu stěžoval na slunce a teplo, zítra u nás opět výstraha na silný JV vítr, až ke 20 m/s, takže si oteplení moc neužijeme, ach jo.

F4
Avatar
109
# 17.11.2019, 09:00

Tak kde je ten déšť, který měl být ráno a dopoledne na Z a SZ? Ty už neuměj nic předpovědět. Úspěšnost předpovědi srážek se blíží k nule. Hlavně, že nadprůměrný teplotní hnus vyjde ve 100 %. Co s tím počasím do prčic je.

142
# 17.11.2019, 10:31

My jedeme asi na nějaké rekordy :D už dvě noci za sebou v noci +12, dnes už zatím skoro +15, teplý JV vichr :D

F4
Avatar
109
# 17.11.2019, 10:40

Petr12
No modely nám dávaly až 5 a spadlo 0,8 mm, které namrholily, takže to pro mě není déšť. Ale máte pravdu, že spadlo míň než se čekalo a to proto, že mělo pršet v Z polovině Čech. Na východě by napršelo naopak víc, než se čekalo, jak je pravidlem. A do konce listopadu už déšť nebude čili skončí opět srážkově podprůměrný tam, kde je nejnižší vlhkost v půdě - viz mapa ČHMÚ.

272
# 17.11.2019, 11:22

Tak u nás celé dopoledne hrozná mulda s JV větrem, vlhkost vysloveně jen povrchová, hnus, snad se to aspoň protrhá, ale o to bude silnější vítr.

96
# 17.11.2019, 12:59

F4
Připojuji graf sluneční radiace ze včerejška z naší meteostanice. Jsou to 2 hodiny neúplného jasna co se z toho dá vyčíst. To je suma i za celý týden. Těžko tomu může konkurovat jiné místo v republice.

Yurri
Mlha nás v tomto týdnu doprovází prakticky každý den. A i v minulém týdnu toto počasí jednoznačně převládalo.
Stanice v listopadu naměřila 16,6 mm srážek, ale zdaleka to neodpovídá tomu co se vsakuje do půdy. Právě díky mlze z okolních stromů neustále kape, nebo se tvoří námraza, která stejně spadne.

386
# 17.11.2019, 14:42

Počasí dělá věci, včera jsme do večera seděli na verandě, bylo docela teplo, když jsem rozsvítil, kde se vzali tu se vzali, přiletěly můry, a pak i pár komárů,.. tohle se mi v polovině listopadu ještě nestalo.. dneska venku bzučel čmelák, je to celé nějaké divné, příroda se asi nechystá spát..teď nám tu vykouklo zapadající slunce, je jak v dubnu..
Tohle téma bych zakonzervoval tak do půlky prosince, snad pak zase někde nasněží..:D

F4
Avatar
109
# 17.11.2019, 15:30

palma
V týhle zemi je všechno naruby. Kdyby to byla aspoň předzvěst pěkné zimy nebo aspoň pravidelného chodu srážek pro Z polovinu Čech. U nás se naštěstí stále drží nízká oblačnost, ale je 11°C, což je o 4 víc, než je normál a vítr moc nefouká (tak nevím, jestli je to dobře nebo ne - spíše je, protože to sem nenafouká to horko z východu). No a nadcházející noc bude jak na začátku září. Ble.

272
# 17.11.2019, 17:05

No dnes bylo počasí na draka, teď jsem se zmrzlej z jeho pouštění vrátil, slunce jsem dneska na vlastní kůži nezažil, i když trochu protrháno bylo, pocitovka tak kolem +5, když se dívám na Slovácko při +18 v Ostrohu, tak mi nezbývá než závidět, copak tady už nebude nikdy slunečno a teplo?

238
# 17.11.2019, 17:23

Yurri
Zajímavé...u nás na Brodsku dnes sice větrno, ale opět celý den slunečno.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.