Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Sněžení 26.11 a zpočátku 27.11

77
# 24.11.2018, 17:24

radek4545
i to se stane..

77
# 24.11.2018, 17:29

I ti amateři z ČHMU jsou opět mimo,ale ti jedou jako vždy podle Ecáku...

# 24.11.2018, 17:33

radek4545 Nejste daleko od pravdy, budou teploty okolo nuly,ovšem Ecák bude hlásit -14 přes den, i zpětně.. :D

# 24.11.2018, 17:41

Hoši počkáme co ukáže ráno jak to dopadne s teplotama a srážkama

# 24.11.2018, 18:08

Já si myslím že je zbytečné něco psát když se to každou chvilku mění k teplejší variantě

F4
Avatar
109
# 24.11.2018, 18:17

V Rakousku srážky budou vždycky, mají výhodnou polohu u Alp a fronta se tam často zvlní a pak z toho samozřejmě profituje JV a V republiky.

142
# 24.11.2018, 23:03

F4
JV a V neprofituje z toho že se nad Alpami vlní tlakové níže. To, aby z toho profiloval jih, musí mít TN z Jadranu jinou dráhu pohybu.

Mimo to je divný, že pro naši oblast se celkem ecák i GFS shodují, a rozhodně ecák neukazuje žádné enormní denní mrazy, jak někteří zdejší superodborníci píšou. Co taky od některý zřejmě čekat, když mění názor jak ženské a i ty mají více rozumu.

142
# 24.11.2018, 23:07

dawe
No hlavně podle GFS ukazují pro tvou oblast mrazy, tak nevím co zas píšeš :D ale co do tebe čekat že? :D Ale tak přece podle tebe nebudeme koukat předem, tak to nedělej také :) aspon bude chvíli od tebe pokoj, zatím píšeš vždy takovou kravinu, která nikdy nevyjde pro tvou oblsat :D

# 24.11.2018, 23:15

igor127 Kdyby jste tu blbě nežvanil, z Ecáku se vypařily ty jeho mrazy přes den .které měl ve čtvrtek na mínus 8-mi, ale musel se poradit s ostatními..Ten model je šrot a vy sám idiot.

142
# 24.11.2018, 23:18

South wind
Žváníte tu jen vy, zatím jste nic zajímavého a podnětného nenapsal, jen melete nějaké kraviny jako malé usoplené dítě. A to že tu píšete dnes o ecáku že bude hlásit -14 když to smazal, to jen dokazuje vaši blbost. A jak koukám do historie, stále -8 v ecáku nevidím přes den, takže až začnete dostávat rozum, můžete přispívat, navíc byste své tvrzení mohl podložit dukazovým obrázkem onoho modelu.

# 24.11.2018, 23:21

igor127 Co jste napsal vy zajímavého, nebo něco co by se dalo pamatovat ? Nebo si snad myslíte, že si bude někdo zapisoval vaše urážky a kraviny.Ale jako diletant, ani netušíte, co v tom Ecáku bylo, jak by taky jo.Kdo má nasráno v hlavě jako vy , nemá pro fakta místo navíc.. :D

142
# 24.11.2018, 23:25

South wind
Vidíte, a opět tu vy píšete nějaké mimo mísu kraviny a urážíte tu jen vy, ale zřejmě to po sobě neumíte ani číst, když tu tvrdíte takové zajímavosti. No a s těmi fakty bych byl opatrný, vy nejste schopen svá tvrzení ani dokázat... A o tom, kdo má v hlavě nasráno nerozhodujete, bohudík, vy :) takže jsem v klidu...

# 24.11.2018, 23:30

igor127 To byla vaše chyba, odvážil jste se tu urážet do idiotů, ale já neváhám takovým frajírkům, co nemají na to chápat souvislosti, vystavit účet.Jste osel, co zatím vůbec nepochopil, že Ecák přehání ve stabilitě a síle TV, vyvolává to sice bláhé pocity u milovníku Ruského počasí, ani jim moc nevadí, že jsou to v naprosté většině, naprosté hovadiny..Zruší to, až všichni ostatní říkají NE.Vy totální amatére, logika a myšlení v souvislostech, není to co byste do mozku nafasoval.-..:D

ota
Avatar
2132
# 24.11.2018, 23:37

South wind
Mohl byste přestat urážet. Igor tady má normální příspěvky o počasí, zato vy tady jenom urážíte a nadávate na ECMWF. Modely se v přesnosti různí, ale nejvíc mimo je obvykle GFS. Jo a ještě byste mohl uvést odkud jste, jestli jste si toho nevšiml mají to tu všichni diskutující.

142
# 24.11.2018, 23:39

South wind
O idiotech a pod., tu píšete vy, já o nich nenapsal jediného slova. Nakonec, vymýšlíte tu nějaké blbosti, které jsem ani nenapsal a milovníky ruského počasí tu jsou taky jiné osoby a nakonec, jak by ty mrazy byly opravdu nádherné. K oslu tu směřujete nejspíše vy, protože já celkem chápu, co ten model ukazuje, i další jiné - a to že se momentálně částečně v něčem shodují je věc, která je měnící se a když koukám zpětně na ecák, takové mrazy, o kterých píšete vy, nikdy nehlásil, ale to váš mozeček hold nechápe a mimo to i GFS v tomhle směru parádně ulítaval ještě před pár dny - měl byste ho také vystavit vaší hloubkové analýze, když se tu zabýváte tím, co ukazují modely tolik dní předem. A opět jste to vy, kdo tu uráží. A když nevíte ani 1% o někom nic, tak netvrdte takové bláboly a raději běžte spát, takové mozkové kapacity jako jste vy, musí nabírat síly ale nemá smysl vést s vámi polemiku - věcné to stejně nebude. když tvrdíte jak ecák kreslí výše o tlaku 2000 :D...

# 24.11.2018, 23:47

igor127 Nechte si té komedie, o idiotech jste tu psal vy a snažíte se z toho zbaběle vycouvat.Za mě je Ecák model k ničemu, změní ty svoje bludy, až všichni ostatní řeknou NE.Jste ignorant a diletant,vadí vám jen, že tu někdo kritizoval právě toto přehánění a nejde o to, co tam Ecák nalepil večer..Ostatní modely to věděly dřív, je to výlučně jeho slabina přehánět s vpády studeného vzduchu a mrazem.Osobně by mě u EC modelu nepřekvapil ani ten tlak 2000, menší, nebo větší šaškárna z jeho pera, to už je vcelku jedno.

142
# 24.11.2018, 23:56

South wind
Komedii tu hrajete vy :) A není pravda, že mění něco až řeknou ostatní NE, ale fajn Váš názor Vám neberu :P ...Nech si kdo chce kritizuje co chce, ale to, že někteří zde přehání na základě některých výstupů, a pak z toho nic není a vychází z GFS, to je bohužel fakt a principiálně mi vadí kritika, která není ničím podložená a není slušně vyjádřena :) Mějte se krásně, a diletanti jsme tu všichni, co už :) a osobně můžu ignorovat co chci a Vám to může být úplně šumák - ale o čem byste zde diskutoval že, jsem rád, že aspoň nějaký podnět zde máte, co ještě hezkého odborného napíšete, co třeba nic, krom věcí okolo počasí? ....

# 25.11.2018, 00:07

igor127 Parodie na výstupy modelu EC, se v podstatě nemusí dělat, ten model paroduje sám sebe.Na to, že je to model pro Evropu, jsou jeho výsledky naprosto tragické...Ostatní modely nemusely přepisovat celou svou prognozu, takové skoky ukazují jen jedno a to je amatérismus.Jestli si někdo z Ecáku utahuje, má na to právo, protože tyto výkyvy, jsou jeho velká slabina.Bohužel, kdyby byl jen Ecák, bylo by lepší slinit prst a dívat se z okna.

ota
Avatar
2132
# 25.11.2018, 00:12

South wind
A máte na tyto vaše moudra nějakou analýzu která to potvrzuje nebo si jen vymýšlíte na základě nějakého vašeho dojmu ? Už jsem tu od vás četl taky dost sprostou kritiku ČHMÚ, takže by mě docela zajímalo jestli jste nějaký odborník nebo jen kecal typu novinky.cz.

# 25.11.2018, 00:19

ota Bude se to neustále cyklicky opakovat, přijde oteplení, pak Ecák začne malovat hrozivý vpád, ostatní ho mít nebudou, tři dny před příchodem ochlazení, to Ecák po anglicku zruší.ČHMÚ, jsou statistici a opisovači Ecáku, taky podle toho vypadala jejich dnešní prognoza, , 20 cm sněhu v pondělí u Brna..Už je to směšné, lituji ty co tomu věří, víra nemá s realitou co dělat.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.