Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Počasí na letošní Vánoce

F4
Avatar
109
# 26.12.2018, 09:15

Už dnešní minima jsou trochu mimo mísu. 1/-3 a realita jsou 3/1°C, pokud beru nížiny. Výhled otřesný, to souhlasím. Jeden výstup hlásí na Nový rok 0 a druhý nechutných 10 a jako vždy vyjde samořejmě teplá varianta.

Jediné co vyjde, je úhrn srážek. Model CFS/CPC nám předpovídal už na začátku listopadu, že budeme mít v průměru denně o 1 mm více srážek než je průměr (tmavě modrá barva) a už teď mám krásných 80 mm.

# 26.12.2018, 09:48

Ano bohužel jak píše Dawe, my už tu změnu klimatu nějak dožijem, takže nebudu z toho stresovat celý život.Fakt nebudu v hrobě brečet co se děje nahoře. A teď se budu smát. Raději tohle než deprimující smutný život zdejší pisatelky, pokud to ženská fakt byla (jsme přece jen na netu). Navíc, přiznejme si, my i když nakupujeme v těch nenáviděných supermarketech a jezdíme autem, tak jsme nezapříčinili to co je teď. Začalo to dávno před námi a nevím zda je cesta zpět. Možná by ještě byla, ale není chuť, než se něco úplně neposere. Ale myslím si, že to my už se nedozvíme. Mě je 40 ale nevěřím tomu, že ještě za mého života pláže v Tunisu zaleje zvednutá mořská hladina z tajících ledovců. Lidi přežijou cokoli. Dokonce i změnu klimatu kdyby tady bylo v zimě +38 a v Africe -15.

77
# 26.12.2018, 11:22

Body_Link
je to přesně tak jak píše soused z Těrlicka.

96
# 26.12.2018, 11:42

Mráz a sníh
Tak mezi Laponci by se to dalo i bez důchodu ;-), ale zima se tam moc neužije. Po tmě toho moc dělat nejde. Osobně jsme byl asi 160 km severně od Helsinek v prosinci. Už v této zeměpisné šířce je tam světlo opravdu jen krátce.
České hory jsou přijatelnější volba.

238
# 26.12.2018, 11:57

Pavell
Z počasí mě nejvíce zajímá zimní období. Ostatně, co vůbec řešit zbytek roku? Letos bylo asi nejnudnější počasí co pamatuji ...teplo, sucho, žádné pořádné deště, bouřky jsem taky prakticky letos nezažil. Tedy není ani o čem diskutovat :)

F4
Avatar
109
# 26.12.2018, 12:11

Prady
No přesně, horší už to snad být nemůže. Monotónní vedro a sucho více jak půl roku v kuse přerušené asi tak v součtu 10 dni, kdy bylo teplotně normálně.

622
# 26.12.2018, 12:14

Já jsem spokojen s počasím letošních Vánoc,neprší,nefouká moc,no a že slunce :oblak: ani sníh tady dole nevidíme na to jsme už zvyklí..:(sníh můžu vidět na 15 km vzdálených kopcích vysočiny,no a ta jistota "dlúhých nocí" není zatím ohrožena.;-)

# 26.12.2018, 13:04

Zachar Já si zase myslím, že více méně víme jak bude, od toho sledujeme výhledy.Víme jak nebude, nebudou velké mrazy ani sníh, to by mělo stačit k mé spokojenosti.Jediný kdo je zlomen a zklamán jste vy osobně, zima se nedaří a zřejmě dařit nebude.Nikdy tady nebyla zima jako v Rusku, tak nevím proč ji tu stále někdo vyhlíží, je to stejně absurdní, jako přát si pomeranče, na našich stromech v prosinci..:D:oblak::blesk:

238
# 26.12.2018, 14:24

Pavell
Tak to máte štěstí. Na drtivé většině území bylo letos srážek vysoko pod průměrem, bouřek minimálně. Opravdu nevím co by se dalo letos u nás pozorovat, když drtivou většinu času od dubna do října bylo 20-35°C bez srážek, sucho, minimum bouřek nebo vichřic.:D

Jinak myslím, že obecně lidi nejvíc vnímají sníh na Štědrý den - 25. a 26. už lidi tolik neprožívají. Pokud tedy není sníh 24.12. , dá se bavit o částečně Vánocích na sněhu.

# 26.12.2018, 16:23

Letošní rok skončí nadprůměrně teplým počasím. Na Štědrý den se u nás sice ochladilo, ale příliv chladného vzduchu byl jen přechodný. Již dnes k nám začíná proudit opět teplejší vzduch. Aktuálně se teploty pohybují mezi 1 °C až 5 °C.... Více >>

273
# 26.12.2018, 20:13

Zachar
Kolik máte sněhu? U nás vůbec nic, dnes jsem jel na Slovácko k Veselí n. M. a teplota u nás +2 a na Znojemsku slunečno a +6, úplné jaro, fantazie.

22
# 27.12.2018, 10:38

Yurri
Mohlo byt tak 4-5cm,dnes už je to po včerejší obleve bída ale stále tu ještě sníh je díky pozůstatkům z první půlky prosince, já si nestezuji zatím dobrý na prosinec. Dneska je mlha a celkove hnusne.

# 27.12.2018, 11:44

Zachar Myslím, že uvádět co zbylo někde někomu za nehty, jako sněhovou pokrývku, to snad už postrádá smysl..:):D Je lepší si užívat jarní typ počasí..:oblak::vitr::blesk:

# 27.12.2018, 12:49

South wind
Ano uzivat si jarni typ pocasi v zime, to je logika hodna genia. Taky byste si uzival podzimni typ pocasi v lete?:D:D

96
# 27.12.2018, 16:05

My jsme si dnes také užívali jarního počasí i když uznávám, že to není vpořádku. Sněhu je málo a pokud se nic nezmění tak bude už na jaře zase problém s vodou. Dnes teplota přes +5
Přes noc by měl sníh přimrznout a na zítřek některé modely u nás hlasí maximálně 0 stupňů tak uvidíme.

# 27.12.2018, 16:38

Krásné počasí a jarní vzduch..:D:oblak:

13
# 27.12.2018, 17:54

Příští týden se stejnak ochladí na -4-0 stupňů tak nwm co tady řešíte

# 27.12.2018, 18:30

Zajímavý je taky že na Šumavě není moc sněhu naopak na Moravských horách je dost sněhu

# 27.12.2018, 18:47

F4
Presne tak, to mne na tom vadi nejvice. At se klidne raduji z 10 stupnu na konci prosince, kdyz si mysli, ze zima a snih neni potreba, to je jejich problem, ale kdyby v červenci bylo 20 stupňů a déšť to by se mohli zbláznit. No jo aspon vidime jak jsou teplomilove objektivni:D

# 28.12.2018, 10:09

Tak mám přátele, co nemají rádi zimu ale říkají správně, že i sníh a mráz je důležitý. Jinak výhledy vypadají slibně, sněžení i mrazy přijdou. Koneckoncu dva nejchladnejsi měsíce jsou před námi

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.