Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2018/2019, bude na Vánoce sníh?

# 16.09.2018, 17:01

Jesen ocakavam ako nadpriemerne teplu, zatial nic nenasvedcuje k tomu ze by sa malo radikalne ochladit. Rovnako mizivo to vyzera i so zrazkami. September a oktober budu teplotami v rozmedzi 18-25°C v priemere.V poslednej oktobrovej dekade ratam s maximom 20°Cv priemere. November tipujem na 12-18°C s obcasnymi chladnymi vpadmi na 8-10°C.December s minimom snehovych zrazok, o cosi pocetnejsie dazdove a priemer 6-10°C. Januar 5-7°C. :prsi::oblak::slunce:

8
# 16.09.2018, 18:26

Pavelma
rok 2010 byl srážkově velmi povedený, od začátku do konce. Prosinec se sněhem, na začátku dokonce arktické dny v i níže položených místech ale pak přišla před Vánoci obleva, potom se ještě trochu ochladilo, ale leden 2011 už byl teplý. No a v 2018 ? Věřím ve změnu v charakteru počasí, věřím že tryskové proudění přestane zlobit a bude tu zas normální počasí s dostatkem srážek, protože pohled na rezavé fleky v krajině, a vysušenou půdu mě už opravdu vadí. Ale poslední dvacítka v 2018 bude asi ještě na Silvestra, no a v lednu? Budou patnáctky? Nebo arktické dny? Já chci Arktidu!

32
# 16.09.2018, 19:16

Petronius Flavius Primus
To žijete kde? Na severu Itálie? Zas tak daleko ještě nejsme.:D

5
# 17.09.2018, 02:17

Na.Guru

Přesně tak, to jsou hodně uhozené průměrné teploty :D Každopádně už příští týden se pravděpodobně dostaví hodně velká změna v počasí, respektive od víkendu. Ze 30 stupňů to spadne na 10 a na horách nejspíš uvidíme první sníh. Brrr vůbec se na to netěším. Úplně vidím to, že po těch 6 měsících tepla bude půlka republiky nemocná po tomto šoku. :!!::prsi::snih::vitr::pozor:

22
# 17.09.2018, 05:37

Ano rýsuje se tam velké ochlazení, sám jsem zvědav co se pak prosadí zda zůstane už chladno a solidně zaprší, nebo se vrati:cool:teplo. Byl bych radši za chladno a hlavně :prsi:příroda už to potřebuje.

271
# 17.09.2018, 09:36

Já budu suplovat sněhovou pokrývku ruční zálivkou, přece tu změnu klimatu v přímém přenosu nebudu jen tupě sledovat.

# 22.09.2018, 16:28

Zatím jen tak výhled na zimu a srážky . :)

77
# 22.09.2018, 17:20

takže klasickky teploučko opět v zimě,tak s tim souhlasím.Možná zase tak max 1 studený vpád na 3-4 dni,podotýkám suchý vpád a to bude vše..

# 22.09.2018, 17:32

Já si myslím že je ještě hodně brzo na předpovídání , vždyť někdy hlásí třena že za týden napadne 60 mm srážek a pak nakonec spadne jen 5 mm a nebo naopak :) . Třeba 1 září říkali že už nepříjdou tropy a za deset dní přišli , takže předpověd je tak na 3 dny skoro stoprocentní a na 7 dní a víc je to jen odhad. Může být klidně krutá zima a nebo mírná , uvidíme :)

# 22.09.2018, 17:40

Je to jen tak výhled

# 22.09.2018, 19:02

Můj tip na zimu:
říjen: Střídání trvalých TV, které budou místy doprovázet inverze a krátkodobých vpádů chladnějšího vzduchu od Z/SZ. Bude nadprůměrné teplo a podprůměrné srážky.
listopad: Intenzivní Z/SZ proudění s přechody hlubokých cyklón, občas přerušováno krátkodobými TV. Teplotně slabý podprůměr, srážkově slabý nadprůměr.
prosinec: Časté inverze, okolo 10.12. přechod TN od jihu, na Moravě hodně nového sněhu. Teplotně průměr, srážkově mírný podprůměr.
leden: Teplé proudění od jihu s inverzemi, okolo 13.1. vpád studeného vzduchu od SV. Ke konci ledna zesilování JZ/Z proudění. Teplotně mírný nadprůměr, srážkově silný podprůměr.
únor: Silné Z proudění a četné vichřice. Ke konci období přibývání inverzí. Teplotně silný nadprůměr, srážkově slabý nadprůměr.

# 22.09.2018, 19:05

Možná to tak bude ...

# 25.09.2018, 11:10

Jděte do háje s těma předpovědma teplých zim ! Prostě už musí přijít jedna normální zima, že v listopadu začne padat a přestane až začátkem dubna s tím, že sněhu bude hodně a i pěkné mrazy!!!

8
# 25.09.2018, 11:30

Michal K
Také bych si přála arktickou zimu se sněhem, šance na takovou zimu je po půlročním hnusném tureckém létě, opravdu malá, ale nikoliv nulová. Pravděpodbnější je v dnešním šíleném kapitalistickém konzumním světě, spíš to protivné teplo.

36
# 25.09.2018, 11:59

Frantis95
Pekne propracovany tip...;-)

ota
Avatar
2125
# 25.09.2018, 12:24

Olga95
Mohla už byste konečně přestat psát ty vaše kecy do každého vlákna? Tohle téma je o budoucí zimě, hlavně o tom, jakou zimu lze očekávat, ne o tom jakou zimu si kdo přeje a už vůbec ne o létě. Doslova spamujete každé vlákno a už je to vážně trapné.

Jinak za mě bude zima spíše nadprůměrná a suší, tak jak jsme si zvykli v posledních letech. Ale věřím, že je přimenším šance na několik výraznějších vpádu chladného vzduchu se sněhem ve všech polohách. Tipuju, že však žádný nevydrží déle jak 10 dnů.

8
# 25.09.2018, 13:21

ota
Můžete si myslet a psát co chcete, je to Váš názor. Suchá, a teplá zima to je nejjednodušší předpověď. A co když nás překvapí?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.