Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2018/2019, bude na Vánoce sníh?

182
# 09.11.2018, 16:09

casipo

Tak kdo by nechtěl starou zajetou klasiku ... že jo. ;-) Dříve bývával normálně od Martina trvalý či téměř trvalý sníh až do jara. Já si na to ještě pamatuju.

182
# 09.11.2018, 16:12

Patricio11

Ty jsi dokonce člověk? Snad poprvé za roky vidím nějaké reakce mimo ty tvé info kolovrátky jaké máte v Lipníku nad Bečvou, občas pod Bečvou počasí. :D

642
# 10.11.2018, 08:02

koupil jsem si novou frézu a tak typuji,že sněhu moc nebude :D
Vlna mrazů -15°C a míň určitě jako každý rok v únoru přijde,ale jak to bude se srážkama můžeme jen typovat.Naše přehrada je na tom s vodou strašně špatně.Jsme do mínusu asi už tak 4.5-5m vodního sloupce a tak by na horách napadnout mohlo hodně.Tady u nás mi stačí do 50cm :) Zima 17/18 přinesla spad v Jabonci cca 2m sněhu a to pamatuju roky kdy to bylo pravidelně 4-5m

36
# 10.11.2018, 10:39

alka
Cau sousede...:) Jo, to je zakon schvalnosti...kolega v praci si koupil cca pred 5-6lety snehovou frezu v te dobe za nejakych 20 tisic a od te doby, co ji koupil, nebylo vic jak par desitek cm snehu...:D Uvidime, jak to bude letos, ale rok 2018 je na tom se srazkama extremne spatne, nekde jsem dokonce cetl, ze v Libereckem kraji mame letos nejmene srazek za vic jak 50let...Nevim, co je na tom pravdy, ale kdyz vidim nasi prehradu, neco takoveho tu za celych 34let, co tu ziju, nepamatuju...Muze za to extremni nadvlada TV, ktera trva temer bez preruseni od dubna, kdy kazdy mesic byl nadprumerne teply, duben a kveten dokonce extremne. Tyto TV, ktere se tu drzi, az na kratkou pauzu 2-3 tydnu v zari/rijnu, pres pul roku a blokuji TN, ktere bezne chodi od Atlantiku a prinasi destive pocasi...To letos vubec nefunguje a pokud nadvlada TV neustoupi, a ze to zatim na zmenu nevypada, zadne srazky (destove ani snehove) proste nebudou...Uvidime, jestli se se to nezmeni v zime, neni prece mozne, aby nadvlada TV trvala donekonecna...

642
# 10.11.2018, 13:43

Tomamir
čau M,fréza byla ve velké slevě ( 30% škrábance v laku) no nekup to do hor

To počasí se musí změnit,jen nevíme kdy.Kdyby to sucho pokračovalo dál,příští rok se sazej na přehradě jahody a meruňky Včera jsem byl s vláčákem asi dvě hodinky na Tajvanu.Jeden candát 58cm.Tam už si připadáš jak v ohromné proláklině.Jde to šupem dolů.Tam kam jsme dřív nahazovali,tam letos sedíme
Pro mě sníh bejt nemusí,ale příroda vodu potřebuje.

25
# 16.11.2018, 23:59

Tak to ano, voda je potrebná a naozaj vela TV bolo tento rok. Nam dokonca vyschol prvýkrát potok, ktorý ide az z dvoch pramenov... A aj v okoli je problem so spodnou vodou v studniach ci podobne... A sneh urcite bude treba. Už len dúfať, ze buduci tyzden prinesie zrazky a ten dalsi uz aj snehové :)

293
# 18.11.2018, 22:58

Zima může být jakákoli, stejně jako ta poslední, kdy solidní mrazy přišly až na konci února a v březnu. Tehdy mě překvapilo to, že modely od jejich předpovědi tehdy neuhnuly ani o píď a shodně předpovídaly i s poměrně velkou budoucností a nesmazaly to. Tu dobu beru jako milník toho, že od toho období již bylo počasí značně odlišné od obvyklých teplot i srážek. A aby se napravila situace, musela by nastat taková zima, jako 2009/10, kdy byla zasypána velkým množstvím sněhu celá republika a pak bych věřil, že by k doplnění podzemních vod došlo. Ale tahle zima je pro mě spíše z říše snů. Takže asi bude normální střídání teplejších a chladnějších období, ale stálost nečekám.

0
# 21.12.2018, 10:06

Podľa správy Svetovej meteorologickej organizácie existuje vysoká pravdepodobnosť že v priebehu zimných mesiacov sa na severnej pologuli vytvoria v priestore centrálneho a východného tropického Tichého oceánu podmienky pozitívnej fázy El Niño. Správa WMO súčasne upozorňuje, že ak sa El Niño objaví, pravdepodobne nebude tak silné ako v rokoch 2015-16 a 1997-98, ktoré patrilo medzi najsilnejšie za posledných minimálne 120 rokov. Keďže s výskytom udalostí El Niño sú takmer vždy spojené významné pozitívne odchýlky globálnej teploty vzduchu od dlhodobého priemeru,očakáva sa, že globálny priemer teploty vzduchu sa môže v roku 2019 priblížiť úroveni z roku 2016. (čo bol podľa NOAA, NASA a Met Office zatiaľ najteplejší od roku 1850).

# 21.12.2018, 11:33

alka To je komedie ta vaše doměnka , cituji "Vlna mrazů -15 a méně jako každý rok v únoru přijde..:D

63
# 21.12.2018, 11:47

South wind
Asi neumíte hledat :D:D:D Ve Zlíně mrazy letos v únoru byly. -10 přes den, pociťovka někde k -16 protože fučelo
Ale vy si myslete a hledejte si co chcete :D:D:D

# 21.12.2018, 11:50

U nás v Kassel bylo v únoru několik noci s teplotou pod minus deset a doma ve Voticich -19 stupňů a poslední roky takové jsou takže souhlasím. A tvrdím že i nadcházející únor bude mrazivým s to je dobře.

# 21.12.2018, 11:55

Lucina Vy se raději postarejte o to, abyste pochopila smysl textu, opravdu nešlo o to najít, kdy se to náhodou stalo..:D

# 21.12.2018, 12:37

Dojemné jsou Vaše lživé až hulvatske příspěvky :D
Vaše pocity naštěstí nemají s realitou nic společného

# 21.12.2018, 12:41

Mráz a sníh Grafy z měření teploty ve stanici Brno nelžou, na rozdíl od vás.Vy nemáte svá tvrzení podložena ničím, jsou kryta jen vaším komickým blábolením..:D

# 21.12.2018, 13:11

Už nudíte. Zkuste to jinak. Ja vím moc dobře co vidím a rovněž si dělám záznamy teplot.

Obleva nic moc. Čtyři stupně nad nulou a od pondělí ochlazování. Dneska jsem byl ve výšce přes 900 metru a tam je pravá zima. Němci dokonce varují pristi týden před celodenními mrazy.

5
# 27.12.2018, 21:40

Astrolog se letos kapičku zmýlil, letošní jaro totiž tipoval podprůměrné a podle něj jsme se měli ohřát až 20.5. Pokud vím, tak jsem nosil tričko a kraťasy pomalu celý duben.:D

31
# 28.12.2018, 02:23

"V roce 2018 tak můžeme očekávat chladné počasí s častými ranními mrazíky od počátku dubna téměř až do konce května. Čeká nás tedy extrémně chladné jaro, takže nemá význam sázet na volné záhony rostliny, které snížení teploty neunesou. Ostatně celý rok 2018 bude mnohem chladnější než bychom si přáli."
Zdroj: https://www.moderniastrologie.cz/studene-jaro/

To je divný, zatím to vypadá, že 2018 bude o cca 2°C teplejší než průměr 1960 - 1991 a stane se tak nejteplejším od začátku seriozního měření. Kde mohl jen moderní astrolog udělat chybu? :):D

0
# 08.01.2019, 06:14

Kdesi som raz čítal o rozdiele medzi astrológiou a astronómiou...rozdiel medzi nimi je 50 bodov IQ...preto taká presnosť v predpovedi na rok 2018...:D

74
# 06.04.2019, 11:39

No sice ještě nějaké mrazy mohou přijít ale již zhodnotím letošní zimu. Co se týče sněhu tak toho spadlo hodně. Horší to bylo s teplotou. Nejnižší teplota byla pouhých -8,5 °C a to 26.1. A měly jsme 23 ledových dnů.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.