Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Návrat chladnějšího počasí od 26.11.2017

# 21.11.2017, 06:04

Vím že mi tady zase budete psát moc brzo.
Ale tohle téma zakládám hlavně kvůli těm expertům, kteří tvrdily celej prosinec v prdeli teplý vzduch od JZ tady bude minimálně 2 týdny a zimy se v nížinách do konce prosince nedočkáme atd...
V neděli začne na naše území opět proudit studený vzduch od SZ po kterém se teploty dostanou max. Do 5°C a sněžení se vrátí do poloh kolem 400m.n.m.
Viz obrázek .

Zdroj: Ventusky.com
25
# 21.11.2017, 06:19

Vrátíme se k normálu.. Nic zvláštního ;-)

# 21.11.2017, 06:38

Shark26
Jo, ale tak jděte do téma sněžení to dnešní a přečtěte si ty komentáře, kde tvrdí že bude nad 10°C do půlky prosince a takovýhle kecy. Jinak bych ani to téma nezakládal. Ale návrat sněhu to je alespoň do středních poloh

77
# 21.11.2017, 07:34

A už je to tu zase!Ranní GFS celý v teplém modu,jak jinak že

46
# 21.11.2017, 08:17

Je to jeden výstup. GEM má taky o něco teplejší variantu, ale Ecák drží. A poslední dobou jsem si všiml, že se dost často stane, že GFS v jednom výstupu ulítně, ať už je to s teplou či studenou variantou, právě v ranním výstupu a odpoledne se přiblíží k Ecáku. Tak uvidíme ve dvanáct. :D

77
# 21.11.2017, 08:45

Ondra77
Právě že skoro vždy vyhraje teplá varinta není to tak dávno co modely ukazovaly na tento týden několik výstupů po sobě že bude mrznout a sněžit i v nížinách a pak stačil jeden teplý výstup a ten samozřejmě jim pak už vyjde,bude nyní nad + 10st....

22
# 21.11.2017, 10:30

Na meteocentru píši taky že se ochladí v neděli, tak snad se to vrátí aspoň do průměrných hodnot,....

22
# 21.11.2017, 10:31

Jinak u nás od rána bílo.... :snih:

182
# 21.11.2017, 17:58

schindl01

Co nám je to platný když budou Vánoce zase na blátě?
Fajn, ochladí se ... Vydrží to alespoň do Silvestra? Ten taky bývá na oblevě ... sice sníh ale mokrý, a těžký, + :prsi: přeháňky.

# 21.11.2017, 21:06

Stranik
To nikdo neví jestli budou na blátě nebo na sněhu. Ano většinou bývají na blátě, ale co když zrovna téhle rok budou na sněhu. A jinak nová aktualizace ventusky předpokládá ochlazení od neděle až do neurčita a kromně jednoho dne kdy je nulová izoterma kolem 600-700m.n.m tak je každý den nulová izoterma kolem 400m.n.m od úterý nebo středy kolem 200m.n.m

268
# 22.11.2017, 08:23

Mě osobně počasí o letošních Vánocích vůbec nebere, pač trvají vlastně jen 3dny a co mě zajímá je Advent, ten trvá měsíc a pokud je alespoň celodenní mráz samozřejmě nejlépe i jen s trochou sněhu máte úplně jinou celkovou atmosféru, kterou mi ani tradiční v.obleva už moc nezkazí.

Zatím to vypadá tak akorát na Mikulášskou oblevu. Straniku na Silvestra většinou mrzne jako prase, kolem půlky pros. většinou bývá první solidní mrazová perioda, která bývá o Vánocích přerušena, někdy na dýl, ale většinou pak dorazí ještě větší ochlazení, aby leden stihl dostát svému jménu.

36
# 22.11.2017, 13:59

Tak je streda a myslim, ze uz muzeme s velkou pravdepodobnosti rici, ze studena fronta, kterou GFS kreslil uz pred nekolika dny, v sobotu v noci opravdu dorazi...Uvidime jak se situace bude vyvijet po vikendu, ale zatim to vypada ze by se teploty mely vratit do normalu pro toto obdobi, neboli pres den lehce nad 0, v noci lehce pod 0. Na nejake extra srazky to zatim nevypada, ale uvidime jak se bude vyvijet situace na pristi tyden...na nejake realnejsi vyhledy si ale budeme muset pockat jeste par dni...:)

# 22.11.2017, 16:37

Tomamir
Ano, možná ve tvé nadmořské výšce bude přes den lehce nad 0 a v noci lehce pod 0. A to jsi hodně na severu u hor :D Na 80 procentech území ČR budou stále nadprůměrné teploty, tudíš nic co by stálo za řeč.

34
# 22.11.2017, 16:40

Todle pocasi je nudny. Tesim se zase na leto a poradny bourky :D

# 22.11.2017, 17:17

U mě nuda v Brně a to doslova. Nejnižší teplota -0,5 a sníh zatím žádný. Takový fiasko jsem ještě nezažil.

# 22.11.2017, 17:18

Podle výstupů modelů by se o víkendu mělo citelně ochladit, takže je možné, že jestli všechno roztaje, bude na horách klouzačka :snih: a nulová izoterna půjde opět dolů, a mohly bysme se konečně i v NÍŽINÁCH DOČKAT SNĚHU!:snih: Ale spíše až v neděli by nás měla začít přecházet studená fronta, takže obdobný scénář jako u tohoto týdne, ale vypadá to na výraznější ochlazení.

# 22.11.2017, 17:24

To by bylo, kdyby ta níže pristi tyden co bude nad Italií zasahla nas sražkama. To by bylo snehu.

36
# 22.11.2017, 17:33

Martin Nebola
To teda...:D

zimník.
Za prve ANO, zajima me hlavne pocasi, kde bydlim a ne na druhym konci republiky, to je pomerne logicke:D Za druhe ten GFS vystup na pristi tyden vypada, ze by lehce nad 0 pres den a lehce pod 0 pres noc mohlo byt na vetsine uzemi a za treti jsem psal "mozna", "uvidime jak se bude situace vyvijet" a "budeme si muset pockat", protoze moc dobre vim ze je to az za tyden a ty GFS vystupy se tak mohou jeste dost zmenit...Jaka bude pristi tyden realita si budeme muset pockat na vystupy o vikendu, ale kdo by nebral, aby to tak zustalo...:D? Kresli to tam na pristi tyden nejakej snih a teploty +- kolem 0...Kez by to vyslo...:D Ale zatim je to jen z rise prani a rad budu sledovat den co den, jak se situace vyviji...jsem si jist ze GFS o vikendu hodne realne nastini, jak to ve skutecnosti bude na konci listopadu vypadat...:D

# 22.11.2017, 19:22

zimník.
No to jste na tom ještě dobře, v Praze ještě nemrzlo, min. teplota za tuto zimu zatím 2 stupně. Ale věřím že se to brzy změní.

25
# 22.11.2017, 20:23

Frantis95
U nás zatím min.teplota - 2,5 stupně a max. 3 cm sněhu;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.