Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2017/2018

77
# 07.01.2018, 08:50

m_univ
nejsem,ale podle mě je o tom zbečné psát,když to stejně nikdy nevyjde a nic z toho není..Samozřejmě je něco jiného kdyby to ochlazení modely dávaly 3-4 dni přes událostí....

77
# 07.01.2018, 08:52

Shark26
ale otočil!Slepý nejsem!Nyní co tam ukazuje by to ochlazení trvalo 1 den,naprosto zbytečně a zbytečné o tom i psát.....

25
# 07.01.2018, 09:15

dawe
Hele, ono to stejnak nemá cenu si povídat, Ecák to určitě hodí tepla, ale aktuálně ukazuje ochlazení od pátka do úterka, tedy alespoň u nás :D, ale samozřejmě se to změní ;-)

4
# 07.01.2018, 09:30

Včera jsem na tohle téma četl podobnou diskusi na anglickém webu o počasí. Borec tam taky napadal, že proč se baví o výstupu za 10 dní, a druhej ho hned utřel, když mu tam dal z meteocielu předpověď před 240 hod a nynější a tlakové útvary byly téměř totožné. Neříkám, že je to a bude tento případ a ECÁK neulít, ale ono se rychle zapomíná co modely předpovídaly 2-3 dny zpátky... Takže ano je to relativně daleko, ale chce si to pamatovat co model ukazoval před týdnem a to už nikdo většinou moc neřeší, každý řeší nový výstup a dívá se za na 240 hod dopředu a za ten týden je to hodně běhů a rychle se zapomíná...

10
# 07.01.2018, 10:01

Být to tak před 15 lety, tak by frontální rozhraní bylo výraznější, v pohodě se propadne k jihu a nastane zimní cirkulace. V tomto teplým trendu to ovšem jen lízne SV a skončí někde v prohřátým Rusku.

642
# 07.01.2018, 10:54

ještě je před náma půlka ledna,únor a březen.Však ona zima ukáže svou sílu.

4
# 07.01.2018, 14:42

Zimy se dočkají možná v Moskvě, i když ten průměr ansámblů to taky moc nepotvrzuje. Takže co chceme my. Asi tu bude slovo zima za chvíli sprosté slovo...;-)

10
# 07.01.2018, 15:33

Je vůbec možné, když na severním pólu je mnohdy tepleji než v Americe, aby jsme se dočkali nějaké zimy i u nás? Očekával bych v tuto dobu na severu kompaktnější studenou hmotu. Magnetický pól se prý přesunul jinam, že by s tím souvisely arktické mrazy v USA? Škoda, že se k nám přes Atlantik nedostanou.

42
# 08.01.2018, 14:15

Mě přijde, že GFS je nejpřesnější model ze všech. Nevím co ukazuje ten ECMWF, ale GFS celou dobu ukazoval, že žádné výrazné ochlazení od SV nepřijde a má pravdu... furt se to drží stejně, ten ledový vzduch sem prostě nepronikne. GFS kolem 15.1. ukazuje návrat Atlantiku - JZ, Z teplé proudění s čerstvým až silným větrem. Určitě mu to vyjde... Ten Ecmwf když ukazuje chladnější variantu a Gfs teplejší, tak vyjde ta teplejší.

# 08.01.2018, 14:36

aura333
Před Vánoci to ale bylo jinak. To GFS furt strašil s ochlazením a ostatní modely počítaly s teplou variantou. Začíná to s zimou vypadat hodně špatně. Tenhle leden se asi zapíše do historie, teda jestli se to nějak radikálně nezmění. Výhledy jsou jednoznačné, Z nebo JZ proudění kam až se dá dohlédnout a nikde ani náznak ochlazení. Letos příchodu zimy tak nějak přestávám věřit. Hlavně není ani náznak toho, že by se mohl studený vzduch dostat do Skandinávie nebo do Moskevské části Ruska. Jaro se blíží a slunce je výš a výš, bohužel se tenhle hnus nejspíš potáhne až do května.

42
# 08.01.2018, 15:22

Frantis95
Tady v Praze je docela možný, že za celý leden nebude žádný sníh. Ikdyž je to mála šance, může napadnout třeba poslední týden v lednu, ale je možný, že napadne pár cm a roztaje jako to bylo v prosinci... Věřím v příchod zimy březen/duben.

# 08.01.2018, 18:48

Jestli nebude sníh tady v Praze do začátku března, tak už tu nebude za tuhle zimu. Slunce v tu dobu už má dost síly, a jelikož se sem za pulku zimy nedostal akrtický vzduch, tak je malá pravdebodobnost ze bude zima. Spíš bych typoval, že dost rychle dorazí jaro. Teplo do 20st. Letos hold převládá jihozápad/jih :D

1612
# 08.01.2018, 18:58

Frantis95
Leden 2017 se zapsal do historie s hodně nízkou průměrnou teplotou a letos to také vypadá na zapsání do historie - ale tou nejvyšší průměrnou teplotou ... :(

42
# 08.01.2018, 20:03

Na ČT24 v událostech mluvili o teplé zimě i jak se to projevuje na přírodě. Agrometeorolog, ornitolog, mykolog a klimatolog - všichni se shodli, že je mimořádně teplo. Aktivita pěvců je neobvykle velká, daří se růstu zimních druhů hub, kvetou některé třešně, kvetou sněženky a těch projevů je mnohem víc... navíc podle dlouhodobé klimatologické předpovědi období leden-březen bude o 3 stupňě teplejší, než průměr. Máme tedy našlápnuto k nejteplejší zimě v historii měření a pozorování.

# 08.01.2018, 20:05

říkám že brzo bude Jaro :D :D

22
# 09.01.2018, 07:17

Zima určitě ještě bude.... Na jaro si naopak počkáme.

77
# 09.01.2018, 07:34

Zachar
zapomeňte na zimu v nížinách!!

36
# 09.01.2018, 08:40

Zima je sice zatim nadprumerne tepla a bezzuba, ale rozhodne bych ji na zacatku ledna neodepisoval...kdo pocita zimu astronomicky jako ja, tak zacala teprve pred 3mi tydny, takze jeste neni ani ve sve tretine...Prvni tretina rozhodne skonci nadprumerne teple, ale porad mame pred sebou pul ledna, cely unor a pres pul brezna. V jedne ankete jsem tu hlasoval pro nastup zimy v druhe pulce ledna a GFS uz tam peknych par dni ukazuje na pristi tyden nastup TN a ochlazeni, takze uvidime, jak to bude vypadat dal...zatim velka bida, ale zima se rozhodne nevzda a jeste se ukaze...ikdyby to melo trvat jen 1-2 tydny, tak vrchol mame jeste rozhodne pred sebou...:snih:;-)

642
# 09.01.2018, 09:42

Tomamir
moje slova bývalý sousede :) Tady se zima ještě ukáže v plné parádě.Jinak mi stávající počasí ale vyhovuje :) ale nechce se mi věřit tomu,že by každoroční několikadenní tuhé mrazy letos vůbec nedorazily.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.