Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí První sněžení mimo hory zimy 2015/2016

818
# 16.11.2015, 13:55

Musím se v této situaci zastat uživatele Prady, neboť téma bylo bylo navíc založeno v době, kdy ochlazení bylo již jisté. Jen je nutné upřesňovat jak výrazné bude, zda přijdou srážky a kde budou případné srážky sněhové a jak dlouho případně takové období potrvá. A k tomu je skutečně diskuze určena. Jiná situace je, kdy někdo založí téma "přívaly sněhu ..." na datum vzdálené např. 10 dní podle jednoho výstupu jednoho modelu, často dle GFS, který často takové jakési úlety dělá. ;-)

# 16.11.2015, 16:03

tom-791
Jistě?...Dělate si jiste srandu jen..ze? Ja doufam..ze ano...jelikoz by jste si v nekterych prispevcich dost protirecil... :)
Omlouvat se nikomu nebudu...tema bylo zalozeno brzo...o tom nelze diskutovat...

238
# 16.11.2015, 16:16

logitech: Dobrá, takže tedy budem o věcech diskutovat pouze 2-3 dny předem, když už je situace téměř jistá :D ..Nevím, ale není spíše zábavnější diskutovat více dopředu a sledovat průběžný vývoj a změny?

3 dny dopředu si tady povíme to co už všichni vědí...že bude pršet, sněžit, foukat nebo bude hezky :D

# 16.11.2015, 16:32

Logitech: přesně tak... Ten Tom-791, který tady usměrňuje některé uživatele, že založení tématu je příliš brzké apod., tak ten samý Tom-791, /asi díky tomu, že už se situace příblížila natolik, aby si byl takřka jistý, že to vlastně nebylo předčasné/ nám říká že je to v pořádku... Tak tenhle Tom-791, je fakt k smíchu ;-)
Toto téma bylo založeno cca 10 dní před avizovanou změnou, takových témat tu bylo loni a předloni nepočítaně a bylo upozorňováno právě ze strany Tom-791 na příliš brzké a zbytečné zakládání témat.

# 16.11.2015, 16:40

Tak teď už by jsme se mohli vrátit k původně směřovanému tématu.:)Myslím si, že by mohlo v nejnižších polohách sněžit už od neděle, avšak sníh se bude podle mě v nížinách držet jenom krátce.

818
# 16.11.2015, 19:49

logitech
Ochlazení je jisté, máte snad nějaké argumenty pro opak? A přečtěte si pečlivěji můj příspěvek výše.

Forelli
Spíše než kritiku na mě by diskuze od vás přivítala nějaké obohacení ohledně tématu. K tomuto mohu říci jen to, že já tu rozhodně nejsem od toho abych někoho usměrňoval. To mohou dělat do jisté míry moderátoři a poté hlavně vedení. Tímto bych uzavřel diskuze na téma zda je dobré zakládat témata 10 nebo až 7 dní před danou situací, to nechť případně posoudí vedení a příspěvky toto zde řešící smaže. Díky.

# 16.11.2015, 21:06

Ahoj,
jsem tu nový a hned se zapojím.
Proč In-počasí najednou změnilo sobotní předpověd? Nejdřív měly 5°C a ted už okolo 8°C. Můžete mi to někdo vysvětlit? :)

# 16.11.2015, 21:26

JendaZdenda
Předpověď se pravidelně aktualizuje. Změna o 3 °C u předpovědi na 5 dní je zcela normální.

Prady
Na tématu taktéž nevidím nic špatného - je v něm otázka a krátké shrnutí. V tomto období je vpád chladnějšího vzduchu celkem častým jevem. Současné nadprůměrně teplé počasí trvá již příliš dlouho. Otázkou spíše zůstává, jestli bude vlivem ochlazení sněžit i v nížinách. Zatím to na moc srážek nevypadá.

# 16.11.2015, 21:56

In-počasí
No já už čekal že je to oficiální že teploty v sobotu budou okolo 5°C :).No třeba se to změní! Chci aby sněžilo i u nás,ale to asi bude! :)

55
# 16.11.2015, 22:09

In-počasí to změnilo dost do tepla no, CHMI tam zatím má 3/7 a večer nad 400 m sněžení, uvidíme co zítřejší aktualizace. :)

# 16.11.2015, 22:37

Ondris
Ted si každý není jistý mno...
Podle mě se ty teploty budou pohybovat okolo 4°C :) (v sobotu)

168
# 17.11.2015, 13:13

V sobotu večer by mělo začít na většině území sněžit a sněžení by mělo pokračovat až do nedělního večera, přičemž nejvíc by mělo sněžit v západních Čechách kde by v neděly mělo mrznout i přes den, za to na Moravě bude nad nulou. Mohlo by napadnout i okolo 20 cm sněhu i v nížinách !!
http://www.e-...locality_list

# 17.11.2015, 13:34

kuba
Je to daleko.;-) Tolik sněhu nenapadne!

238
# 17.11.2015, 16:42

Zatím bych se neradoval...i když bych rád kdyby to vyšlo, protože nad Prahou to zatim vychází asi na 15cm sněhu :D, který by vydržel až do úterý :-)

# 17.11.2015, 17:00

Prady
Jenom v neděli má být kolem 2/3°C a pak opět okolo 5°C ;-):D

# 17.11.2015, 17:30

Prady

Na jaké stránce jste to zjistil? Má být asi okolo 3 stupňů, takže v nížinách žádný sníh nečekám.:(

818
# 17.11.2015, 17:41

Za prvé nefanděme tolik těm modelům ohledně srážek, za druhé teploty vzduchu se budou ještě upřesňovat a zejména co se týče tvorby sněhové pokrývky, tak za třetí berme v potaz vysoké teploty půdy a půdních vrstev. Jedná se o první výrazné ochlazení, sníh se tedy zpočátku nebude na zemi vůbec držet. A proto mají srážky po ochlazení tendenci v nějakém hřebeni tlakové výše či přímo v anticykloně ustávat, tak může být v nížinách se sněhem pak problém.

První záchvěv zimy budiž, ale pod 400m rozhodně žádné zázraky co se týče sněhu.

# 17.11.2015, 17:56

tom-791
No sníh u mě v tu dobu kde já budu(220m.n.m) tak očekávám sněžení jen v noci(jestli budou srážky).
Srážky je téžké předpovědět na 2.dny na to na takovou dobu i když ČHMÚ ukazuje že od 23/29.listopadu má být srážek nadprůměrně(70%) tak nwm.:);-)

238
# 17.11.2015, 18:01

Nový GFS dává teploty pod bodem mrazu již od sobotního večera cca 21:00h, v neděli ukazuje nad Českem teploty v rozmezí -1°C/1°C , Morava bude teplejší , přes den kolem nuly a v noci -3°C ukazuje nad Prahou až do úterý :-)
http://www.e-...locality_list

Jedna věc se musí nechat...a to, že GFS vzal srážky na celou neděli :D

# 17.11.2015, 18:05

Prady
Na těch modelech je chyba když se podíváte tak ve 12 a v 15hod. je stále stejná teplota po další dny ;-),nebo spíše GFS vůbec neví jak ty teploty budou!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.