Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Vydatné sněžení na začátku února?

FGh
Avatar
13
# 03.02.2015, 22:25

Numerické modely jsou zcela v pořádku, hloupí jsou jen někteří lidé, kteří si myslí, že model nepracuje s nějakou pravděpodobností a vývojem. V předpovědi do 70 hodin už je dobře uvedeno na modelech, že sněžit nebude. To je více než dostatečná doba. Delší předpovědi jsou vždy jen předmětem diskuse.

293
# 03.02.2015, 23:24

Všiml jsem si, že tohle je asi dvacátá diskuse na téma vydatné sněžení od jihu. A dalo by se to rozdělit na 3 části.

První je založení po nějakém výstupu (většinou gfs), který nakreslí několik dní předem vydatné srážky. Pak se diskuse dostane do druhé fáze, jelikož to gfs smazal. No a ve třetí fázi už není o čem diskutovat, jelikož se řeší coby, kdyby.

Podle mě by se tyto diskuze neměly zakládat dříve, jak 48 hodin, což je 8 výstupů modelu předem. Vidím tu i dost názorů, které to také říkají.
Já mám chuť vždycky to téma zamknout a odemknout až, když je opravdu o čem diskutovat. Je to ale jen můj názor, se kterým nemusí všichni souhlasit.

# 04.02.2015, 18:09

Na zítra již v jižním Rakousku, Slovinsku a severním Chorvatsku a Itálii platí nejvyšší varování před sněžením. Za 48 hodin napadne v některých regionech od 50 do 80 cm sněhu a vát bude silný vítr.

Ve Středomoří se budou vyskytovat také silné bouřky.

Níže má jméno Norbert.

Milan
O tématu a nad zajímavými výstupy numerických modelů v nějaké rozumné době (týden) lze vždy diskutovat. Samotné předpovědi níže nad Středozemním mořem se splnili. Diskuse slouží k výměně názorů, zamyšlení nad výstupy, porovnání a sledování vývoje. Tato diskuse zde určitě má své místo zcela oprávněně.

Čtvrtek ve 12:00, zdroj: met.fu-berlin.de
# 05.02.2015, 00:41

S temi srazkami to nevypada az tak zle o vikendu...ale ty teploty jsou teda zajimavy...buh vi jak to bude...za Z +1 na V -10 takovy velky odchylky na malem uzemi.

# 05.02.2015, 08:13

Rakouské předpovědi, nám tady na jihu slibují, že na neděli, pondělí a úterý nám sem pošlou sněžení. Tak snad toho sněhu nebude moc :!!: Pokud ho spadne jenou s rozumem, jen okráslit přírodu tak to beru. A co se mrazů týče, tak ani mrazy nepoleví co se výhledu na další týden předpovídá. Tak uvidíme, necháme se překvapit, neboť to je standartní počasí na únor...

55
# 05.02.2015, 09:28

Ano na neděli zatím modely slibují až 10 cm sněhu, tak uvidíme, co z toho bude.

6
# 05.02.2015, 10:36

Jen aby nás to nepřekvapilo a nebylo toho sněžení více...

# 05.02.2015, 13:04

Situace to muze byti jeste zajimava...co tak na to koukam..hlavne v tom pohranici.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.