Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Zima sa vracia!

Anonymní
Avatar
# 29.01.2008, 22:02

Uvidime, ze co si na nas prichystal JOzef ILko...............:D :D :D :)

Anonymní
Avatar
# 29.01.2008, 22:02

mne sa to nezda aj predtym bolo ze bude zima a bolo 10 stupnov vyssie

Anonymní
Avatar
# 29.01.2008, 22:03

Predpoveď z 28.1.2008

Tak konečne zima na horách zabrala a snehová fujavica vám pripomenula, že je január. Vietor dnes v priebehu dňa zoslabne a sneh zostane. Už len treba dúfať, že nedôjde k nejakému výraznejšiemu otepleniu. Za studeným frontom v chladnejšom vzduchu sa bude od západu až juhozápadu rozširovať nad Alpy a Karpaty tlaková výš. Po jej severnom okraji bude postupovať v prevládajúcom západnom prúdení v utorok cez Poľsko teplý front a zasiahne oblačnosťou a aj slabými zrážkami aj nad Slovensko. Na Donovaloch by z neho malo snežiť, ale bude to len cca 1-2 cm snehu. Teplota vzduchu sa udrží pravdepodobne tesne pod nulou. V stredu 30.1. očakávam oblačné počasie a sem tam budú poletovať snehové vločky, aj keď tu už hrozí, že sa teplota vzduchu dostane tesne nad nulu.
Vo štvrtok bude prechádzať studený front. Atmosféra sa zase ochladí asi na -5 st. vo výške 1450 m , a tak by malo snežiť. Predpokladám, že to môže byť okolo 5 cm nového snehu. V piatok 1.2. bez zrážok, oblačné počasie. Teplota cez deň tesne pod nulou alebo okolo nuly. V sobotu sa bude zosilňovať juhozápadný vietor na 20-40 km/h. Teplota bude -3 až -4 st a očakávam aj slabé, popoludní silnejšie sneženie, do večera asi 5 cm snehu.
V nedeľu len ojedinele snehová prehánka, väčšinou polojasno a teplota -1 až -5 st. V pondelok a v utorok oblačno a aj slabé prehánky. V pondelok ešte snehové, ale v utorok dažďové. V utorok hrozí na jeden deň výrazné oteplenie na +4 až +7 st. a teplý juhozápadný vietor 30-50 km/h. Až v stredu 6.2. večer by mal prísť od západu studený front a konečne sa bude atmosféra zase ochladzovať pod nulu a dúfajme, že zrážky do cca 5-8 mm budú väčšinou snehové (5-10 cm snehu).
Vo štvrtok a v piatok oblačné počasie , očakávam slabé zrážky okolo 1 cm snehu. V sobotu 9.2. príde od juhozápadu teplý front a atmosféra by sa mala otepliť na +1 až +2 st. a zrážky zatiaľ nepredpokladám. Udrží sa oblačné počasie a sneh by sa topiť nemal. Podobne aj v nedeľu. V pondelok 11.2. sa predbežne očakáva od západu studený front. Teplota v atmosfére okolo -5 st. v 1400 m zaručuje snehové zrážky do 5 cm. V utorok to môže byť ajnad 10 cm snehu, ale toto je ešte len odhad, vyhliadka, to ešte nabudúce upresním. Tak tuto máte to jeho ochladenie že vraj arktický vzduch kde sú tie jeho .-10 -12 z minulajška aspoň vidíte ako doslova táral a tára fakt je obchodník s počasím a povie vám také ake chete počuť.

Anonymní
Avatar
# 29.01.2008, 22:05

ano mas pravdu ziadne ochladenie nebude aj ked tak bude mat kratky rozsah

Anonymní
Avatar
# 29.01.2008, 22:06

Ochladenie bude, no mozno som trosku naivny, ale uvidime zajtra a nechame sa prekvapit"!
Ahojjjj

Anonymní
Avatar
# 29.01.2008, 22:59

No aj ja som zvedaví čo bude aj súhlasím s tím že nechajme sa prekvapiť a uvidíme čo si na nás dedo mráz a pani zima prichystala Verím že to ochladenie je reálne ale do akej miery poznačí počasie na Slovensku to sa uvidí ale podľa mňa to bude verzia 1 týždňového ochladenia alebo len víkendového. Ale hovorím ked nás počasie nazabije tak nás posilní zatial pozdravujem ťa Oliver aj teba Jaroslavec aj teba Tomm no a aj teba Jelo ty antikomunista jeden:!!: ale kamráti byť môžme tak dosneženia vám!:) ;-)

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 10:06

cqwte ludia jako zijete? ja dufam ze to ochladenie bude dlhodobejsieho charakteru i ked to modely casto vylyucuju ale zima uz raz musi prist takze..... a pls huintao nespominaj mi komunistov lebo takmer cela nasa rodina bola v tej strane amne to strasne vadi najskor mi tlkli svoje nazory do hlavy ale ked si to vsetko zosumarizujes a budes sa v dejinach sprtat tolko ako ja tak tiez dospejes k nazoru ako ja ale too neznamena ze takych ludi nemam rad jednoducho je to moj nazor ktory uz len tazko zmenim

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 15:39

zial,ziadne ochladenie nebude,totiz nad atlantikom sa opat vytvori TN a bude k nam posielat JZ,musime sa s tym zmierit

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 16:54

Ano, môžem len súhlasiť
už skutočná zima sa v nížinách túto zimu neuskutoční

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 18:21

Pocasie je nevyspitatelne, takze nemoze to tvrdit s istotou..Zima sa vrati este v marci, takze casu je DOST!!!!!!!

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 18:51

V kosiciach bude zajtra, v piatok a v nedelu snezit alebo to budu snehove prehanky!

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 19:01

Takze na vychode a severe si to musime uzit cez viken a najmä i v nedelu kde tu na vychode SR bude trosku snezit....ved su i prazdniny!

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 19:12

marec to uz nezachrani,slnko ma uz silu,ak tak napadne kopa snehu a cez den roztopi,kalamitu v nizinach pravdepodobne nezazijeme uz

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 19:15

TO je pravda a marec to tiez nezachrani,alespon nam to predlzi chladnejsie pocasie a zasnezi trosku....

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 19:27

přes Německo se do čech blíží srážkové pásmo studené fronty,první srážky jsou už na jihu čech a částečně ve středních čechách ,jedná se zatim o srážky slabé intenzity a na šumavě je to slabé sněžení,srážky přejdou přes noc dál k východu.úhrny nebudou velké a budou se pohybovat od 0/do 5mm na horách může ojediněle napadnout i 10cm,zejtra se nad jižní skandinávií bude vyplnovat TN a po její přední straně bude postupovat další frontální systém od severozápadu ,srážky už budou četnější a na horách může napadnout až 20cm.

aktuální počasí Toužim okr K.VARY zataženo zatim beze srážek teplota +1,9C a má tendenci klesat,vítr mírný jihozápadní tlak 1014hPa a vlhkost vzduchu 82%.

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 19:36

A na vychode SR to bude nad ranem, v nedelu snih..vsak??
jaroslavec
Pozdravuji te!

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 19:55

Najväčšia šanca na sneženie okrem hôr je na východnom slovensku
stále sa tam držia nižšie teploty v Košiciach je aj teraz -1°C,
a Bratislava 4°C

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 20:10

Predpoveď počasia na noc a zajtra 30. /31. 1. 2008
NOC:
Oblačno až zamračené a od západu postupne na mnohých miestach sneženie,
na juhozápade miestami aj dážď, pri ktorom sa môže tvoriť poľadovica.
Na východe spočiatku polojasno až oblačno.
Najnižšia nočná teplota 1 až -3 °C.
Juhovýchodný až južný vietor 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h),
na západe k ránu severozápadný vietor 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h).

DEŇ:
Oblačno až zamračené a miestami sneženie, na juhu miestami aj dážď.
Od západu postupne polooblačno až oblačno.
Najvyššia denná teplota 0 až 4, na juhu západného a stredného
Slovenska miestami okolo 6 °C.
Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -4 °C.
Slabý premenlivý, na juhozápade severozápadný vietor 3 až 7 m/s
(10 až 25 km/h).

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 20:11

Hey, to hej

Anonymní
Avatar
# 30.01.2008, 20:21

pekne pocasie

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.