Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Ochlazení od 20.11.2013

167
# 16.11.2013, 12:48

Tak podle modelu GFS by ve středu mělo docela vydatně pršet a teploty by se měly pohybovat na západě čech kolem 1 stupně, takže to vypadaá že by mohlo i silně sněžit. Od čtvrtka by se teploty měly už na západě čech pohybovat kolem -1 stupně a mělo by sněžit i v nížinách!!.:D:snih: Model GFS už stím počítá více výstupů. Tak co si o tom myslíte ? Napadne už konečne hodně sněhu ? :snih::snih::snih:

# 16.11.2013, 12:53

No jo opravdu!:DPříští týden se má ochladit a už by něco mohlo napadnout i v nížinách!:D:snih:

# 16.11.2013, 13:08

JJ přesně tak je to pravda, i yr.no potvrzuje pro Z Čechy

54
# 16.11.2013, 13:52

Ještě bych s tím chvíli počkal ale je pravda že, to model GFS ukazuje už několik výstupu. A co pak bude nasledovat dále jestli se ochlazení postupně dostane i vice na východ a jestli to bude i se srážkami je zatím ve hvězdách.

13
# 16.11.2013, 14:08

na východ tam se to moc zřejmě nedostane čhmu na středu už počíta s teplotama 1-5 na východě až 8 stupnů :) takže pro západ to bude zas velmi zajímavá situace

54
# 16.11.2013, 14:17

koucour
No já měl namysli spíš další dny. A pokud vím, tak ČHMU děla předpovědi na základě půlnočního výstupu.

# 16.11.2013, 14:56

Je to tak, již několikátý výstup to naznačuje, přesto až do čtvrtku by měl krajní V,JV Moravy a Slezska být o cosi teplejší (Slovensko o dost), pak se to srovná-zdá se. Už vývoj na příští víkend je nejistý, zda zůstane SV proudění nebo se to zvrtne a vrátíme se k nežádoucí inverzi:D

293
# 16.11.2013, 16:39

Příchod zimy na přelomu listopadu a prosince 2012
Tak vloni se stala podobná situace, akorát o 2 týdny později. Chladnější západ než východ je ale v zimě spíše vyjímkou. Třeba u front od jihu či JV bývá také jihovýchod teplejší.

# 17.11.2013, 10:00

Zdá se, že to ochlazení se drobátko mírní a období s možnými celodenními mrazy se odsouvají až na Kateřinu:D

117
# 17.11.2013, 17:24

Pomalu a jistě se blíží zima.Tak to má být.Uvidíme,od kdy budou ledové dny a na jak dlouho..
Svitská husa se nějak zapomněla rozřezat,když ta předpověd stále není?Asi nechtějí tipovat. :D

9
# 17.11.2013, 17:28

No stačí si počkat ty dva dny předem a pak člověk ví, jak bude. Předpovědi na to jak bude za 5dní jsou jen informací jak by mohlo být:D. Ale sněžit už by konečně mohlo, takhle se tam bije stále déšť/sníh.

# 17.11.2013, 18:29

No necekal jsem, ze se to opet zmeni k teplejsimu razu a tedy to vypada, ze toto nudne pocasi bude nadale :-)

46
# 17.11.2013, 19:20

logitech2300
Předpovědi o teplejším rázu nemluví, zajímal by mě zdroj, ze kterého takto usuzujete. Ano GFS dává možnost přechodného oteplení pro jižní Moravu, ale to je jen krátkodobé, takže ochlazení se stejně dočkáme. Ale co se týče toho ochlazení, tak to stále není úplně jisté jak moc se ochladí a hlavně kde se ochladí, takže bych si počkal buď na úterý, kdyby se předpovědi neměli mýlit a nebo až jak nás to přejde, tak budeme vědět na čem jsme. Ochlazení, kdy by měly být celodenní mrazy se čeká až koncem listopadu a nebo začátkem prosince, ale to je ještě daleko Já sám sníh miluju a doufám, že se ho všichni brzy dočkáme. ;-):snih::snih:

117
# 17.11.2013, 19:26

Hlavně at neprší,co je ve výhledu na tadytích strankách.

293
# 17.11.2013, 19:43

Pravda tyto stránky také změnily předpověď z chladného na teplejší, protože sněhové vločky nahradily kapky. A jak asi Logitech chtěl říci, má na mysli to, že původně už od středy měl být chladný západ a od víkendu dokonce celodenní mráz. Byla tedy velká naděje, že ve středu na západě nasněží. Ovšem poslední výstupy už jsou teplejší a celodenní mrazy v následujících 14 dnech nenaznačují, jen v noci.

46
# 17.11.2013, 20:49

Milan
Ano, polední výstup jsem viděl a to ochlazení se posunulo na pondělí 25.11. , kdy ovšem také nemají být celodenní mrazy, počkal bych si na půlnoční výstup, který ale také nemusí být směrodatný. Jak jsem již psal záleží na přesné poloze té TN a studené fronty, podle toho jak nás přejdou, tak se rozhodne i o proudění. Stále ale všechny modely počítají z ochlazením, které se ale stále mění, a myslím že během zítřka a úterka budeme vědět víc.;-)

54
# 17.11.2013, 21:01

Nyní to vypadá na zimní počasí spíš až v závěrů příštího týdne, ale i to se musí brát s rezervou.

# 18.11.2013, 08:13

Tak se nám to očekávané ochlazení trochu bortí. Ve druhé polovině týdne teploty přes den okolo +5°C a předpovědět srážky je zatím těžké. Potom po víkendu
GFS stále počítá s TV nad střední a pak východní Evropu, což bychom se vrátili velice rychle ke stávající inverzi, zatímco ECMWF se kloní k postupnému přesunu TN nad střední Evropu a TV drží nad SZ Evropou. To by bylo S/SZ proudění a chladno.

Takže jsem zvědav, co nakonec vyjde.

86
# 18.11.2013, 10:16

Modely na ochlazení hodně ubraly a sněžení v nižších polohách se může objevit jen ve středu na západě Čech - srážky budou dostatečně vydatné a teploty relativně nízké. Sněhová pokrývka se ale v nižších polohách nevytvoří, to jen na horách.

V Krušných horách a na Šumavě by mohlo ve středu napadnout i přes 15 cm sněhu.

536
# 18.11.2013, 10:59

Na západě je ta možnost, že se sníh přechodně udrží i v nižších polohách.Prozatim to tak vypadá.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.