Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Zima ani zdaleka nekonci!

Anonymní
Avatar
# 17.01.2008, 17:40

vo štvrtok 31.1. prejde cez Slovensko v sprievode sneženia výrazný studený front a za ním zase začne prúdiť arktický vzduch a v atmosfére sa ochladí asi na -5 st. A na prelome januára a februára aj okolo -7 a šanca je aj na ochladenie pod -10 st., pretože stále očakávam, že práve posledná dekáda januára a prvý februárový týždeň by mali znamenať vrchol tohtoročnej zimy.Malo by mrznúť, snežiť aj fúkať.
Takže aj keď dnešné prognózy nevyzerajú také optimistické z hľadiska príchodu zimy, ako som to vykreslil minule, neklesajme na duchu, veď počítačové prognózy v nasledujúcich dňoch to môžu vidieť zase optimistickejšie ako dnes.

Dovtedy nie take velke vpady arktickeho vzduchu do Europy....

S pozdravom OLi.

Anonymní
Avatar
# 18.01.2008, 12:02

Kéž bys měl pravdu, nějak se mi ta zima přestáva líbit a to je leden:(
Doufám že ještě sníh přijde :snih:
Přeji Ti pěkný den
Petr

Anonymní
Avatar
# 18.01.2008, 14:46

Zaujímavé, že tak, ako o údajnom ochladení 31.1. (čo je o 2 týždne) sa tu písalo o ochladení, ktoré má prísť v utorok.
Písal som, že sú tri scenáre vývoja. A veľmi pravdepodobné je, že tlaková výš sa nad celý Atlantik nerozšíri, čím neodreže prívod oceánskeho vzduchu a naďalej zostane počasie s častými frontálnymi systémami, ale už od severozápadu, nie od západu. Takže ochladí sa, ale snehové zrážky v sa budú nížinách vyskytovať v nížinách len prechodne - v závislosti od toho, či budeme v teplom sektore alebo za studeným frontom. Dokonca JZ-Slovensko má v tomto smolu, že často v SZ prúdení aj za studeným frontom prší, resp. hranica sneženia je vo výške 200-300 m, čo na naozajstné sneženie nestačí.

Robiť predpovede na základe výstupu GFS na Wetterzentrale na 2 týždne (pričom predpovede tohto modelu sa menia aj na 4-5 dní), je absolútne irelevantné. Kto tomu verí, nech chce, ale objavilo sa tu už mnoho príspevkov píšucich o extrémoch GFS (napr. -20°C atď) a vyplnilo sa z nich 0=nula=žiaden. Keby som takýmto štýlom, že ,,GFS dáva o 2 týždne sneženie" robil predpovede, tak asi aj so svojou stránkou skrachujem.

Anonymní
Avatar
# 18.01.2008, 18:26

Ano. Proste, GFS nie je spolahlivy zdroj pocasia nikdy...ved v pocasi dopredu an tyzden sa mylia a nie to az na 2 tyzdne..

Anonymní
Avatar
# 18.01.2008, 18:57

neblaznite ved to je fakt daleko ja by som uz prijal prechod do jarneho krasneho prijemneho pocasia stacilo vetra snehu aj mrazu:slunce:

Anonymní
Avatar
# 18.01.2008, 18:57

Viem, ze si teraz z nas robis prcu a vystrelujes si z nas..
Vdaka...nemam zaujemm..

Anonymní
Avatar
# 18.01.2008, 22:42

Je to ale fakt,skutočná zima už v nížinách túto zimu nenastane,
ochladenie bude prechodné,aj keď sa lepšie číta predpoveď
trvalého arktického počasia so snežením treba brať počasie reálne,
teda atmosferické procesy ktoré prebiehajú sú odlišné aké by mali
byť v tomto mesiaci,to že môže prechodne snežiť v nížinách neznamená
že nás čaká trvalá zima a to už vôbec nie v nížinách,a riadiť sa
predpovedných modelov neznamená že už viem povedať na mesiac
dopredu ako presne bude,ale treba sledovať najbližší priebeh počasia
a podľa toho určiť ako by mala vyzerať predpovedná situácia,
treba uznať že aj keď je sneh v našich veľhorách aj tam sa prejavuje
teplejšie zimné počasie,a bývalo tam viac snehu,nebyť umelého
zasnežovania tak pri takýchto zimných podmienkach v lyžiarskych
strediskách nižšie položených ako 1000 m,by sa asi veľa za takúto
zimu nenalyžovalu,počasie je už iné na aké by bol človek zvyknutý,
a tak sa treba uspokojiť s naozajstnou realitou,a súhlasím s tým
čo Matej Milko napísal.
Každý má svoj názor a ja mu ho neberiem,a tak toto bol môj názor.

Anonymní
Avatar
# 18.01.2008, 22:53

ved aj ked sa od utorka ocladit a snezit to neznamena ze bude stale snezit a chaldno ved skoro sa da poved ze tuto zima na juhu nebolo vela snehu a na severe to iste nie ze v košicach je snech ale tu neny a skvo bi mal byt na severe ako na vichode!

Anonymní
Avatar
# 19.01.2008, 18:32

Zima este nekonci...ziam trva az do 21.3.2008...zapamätajte si to....a nebudte pesimisti...........budte optimisti a nie realisti....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.