Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2012/2013

1
# 27.08.2012, 08:16

Jaká bude podle Vás následující zima 2012/2013? :led:
Pište vaše názory, tipy a předpovědi.
Zde můžete diskutovat.

EDIT: Pište zde prosím jen příspěvky týkající se opravdu jen počasí v zimním období 2012/2013 (prosinec 2012 až únor či březen 2013) pamatujte, že zde je ještě téma: "Jaký bude podzim 2012?"

Postupně se jistě budou zakládat témata o sněžení a přechodu frontálních systémů v zimě, kalamitách, oblevách nebo např. počasí o Vánocích atd. Dodržujte prosím diskusi sem směřujte pouze příspěvky týkající se zimy jako celého období.
Tak to mějte všichni na paměti !

Děkuji.

Jinak si myslím, že na toto téma je ještě hodně brzy. Teď se tu začne více řešit teprve podzim 2012, na zimu je myslím ještě dost času.
Pavell, moderátor 28.8.2012 v 10:00

182
# 27.08.2012, 18:06

Koukám že už zase nějaký netrpělivec nevydržel a píše tu v Srpnu Jaká bude zima Tak to je vážně brutus :D

0
# 27.08.2012, 18:16

Stranik
no jo to není normální já se taky těším na zimu ale řešit v srpnu jaká bude zima je blbost ale když to tam je tak něco zjistím a dám odhad na zimu 2012-2013 ale v září
:snih::pozor:

86
# 27.08.2012, 22:30

Dlouhodobé klimatologické předpovědi se začnou vydávat asi již v září. Určitě sem nemá cenu posílat vlastní odhady - jedině něčím podložené.

0
# 31.08.2012, 14:07

Petr12
Ahoj,ujišťuji že nejsem babka zkoumající slupky cibule,ale docela se na názory v této diskusi těším.
Podle mě se něco v nastávající zimě chystá.Tak zaprvé,odborníci v dlouhodobé předpovědi předpovídají podprůměrné teploty do března 2013 ve střední evropě,za druhé již dva roky předpovídá studenou zimu jedna astroložka a za třetí a to hlavně vidím jak se chová příroda.Listí již nyní žloutne a začíná padat,je nadměrně žaludů a kaštanů,mravenci pořádají manévry které jsem ještě nikdy neviděl.Vidím to na chladnou zimu přátelé.

615
# 31.08.2012, 15:10

Jojo, Jaká bude zima je neoblíbenější diskusní téma,to se nedá popřít.Dokonce se už probouzí z letního spánku první diskutující..:)A to ještě ani nezačal podzim..Jedno přísloví praví: Dočkej času jako husa klasu.No kdyby bylo na mě tak bych to podobně jako Pavell odemkl až později,já osobně třeba až v Říjnu.:D

# 31.08.2012, 15:14

Karel83
Jenom říkáš jakou zimu chceš :-D
Lidi proberte se a neomílejte každej rok to samé. Stále dokola ,jak to vypada na chladnou zimu apod. ,mě to přijde už trapné :-D V dnešní době i kdyby se mravenci po.... ,tak to nic neznamená. S pozdravem GO :D:D

0
# 01.09.2012, 13:24

gummir
Tak co se týká listí tak to letos žloutne opravdu rychle já sem viděl žloutnout listí už 20 července nic méně když brzo žloutne listí podle mích zkušeností začne zima brzo a to je dobře proto že když začne zima brzo tak většinou vydrží dlouho proto že se prochladí evropa a muže opravdu vydržet až do března např zima 2005-2006 zima přišla brzy někdy v listopadu skončila až v druhé polovině března nebo zima 2007-2008 první sníh 11.11.2007 opravdu kalamita ale nevydržel dlouho do konce listopadu a prosinec leden unor bylo dost teplo v unoru naměřily +20 největší sněžení té zimy asi bylo toho 11.listopadu uvidíme já bych chtěl konečně pořádnou zimu s mrazy a sněhem

zima letos přijde opravdu brzy očekávám již v první pulce listopadu první snih v nížinách ale vidím to tak listopad bude hodně teplotně podprůměrný a srážkově nadprůměrný prosinec taky teplotně podprůměrný srážkově průměrný leden takoví celí v průměru s tím že koncem přijde obleva unor začátek hodně teplí nadprůměrný konec opět hodně podprůměrný studený přijde nějaký sv který vydrží do března pak by mělo přijít jaro

tenhle odhad je takový výpočet podle zim za posledních 10 let já sem to vypočítal že letos přijde práva zima
:led:

2
# 03.09.2012, 10:05

Jinak listí žloutne a opádává brzy protože bylo a je sucho. A né že se chystá podle vásmega zima. Klasika!! Bude cca podobná, jako každej rok:)

54
# 07.09.2012, 09:14

Já bych zvláště letos bral to listí z rezervou např. já už viděl 1. žluté listí začátkem srpna a to asi těžko bylo podzimem. Jináč doufám že bude hlavně zima bohatá na sníh to je pro mě hlavní.:snih:

117
# 07.09.2012, 10:12

Zima bude nejdříve v listopadu a to jen na horách!Přechodně při výrazných front může objevit sněžení i v říjnu na horách.
Jinak můj tip na podzim zatím vychází a dle dlouhodobého předpovědy i výjde.I srážky jsem tipnul dobře. :D

# 08.09.2012, 16:33

Listí v žadným případě nemůže předpovídat zimu ,kdyby nebylo v létě sucho tak by nebylo listí žlutý ,jinde ve světě listí žloutne a žadný sníh jim tam nepadá :D:D:D Pranostiky fungovali ve 20stol. ve větším % než dnes. :)

615
# 08.09.2012, 19:15

Jak jsem kdysi jel přes Maďarsko tak mě zarazilo že už v září jsou tam některé stromy už bez listí,úplně opadané.Pak mě došlo že to je asi tím suchem a vedrem.:slunce:No a letos i na Moravě bylo dost sucho a spoustu tropických dní,tak důvod předčasného žloutnutí bude podobný.No a zima jaká bude to fakt netuším.:)

182
# 08.09.2012, 21:44

Jj, hodně listnatých stromů zežloutlo, ale díky suchu ... nikoliv díky podzimu. To je ještě čas. (druhá polovina Října)

# 08.09.2012, 22:50

listí žloutne protože jsou spálené od sluníčka,od těch příšerných veder co byly, to bylo u nás i +40 a tyto teploty spálili ty listy,ale to nic neznamená :led:

0
# 10.09.2012, 20:22

Barborka
Ochlazovat se bude už postupně tenhle týden a samozřejmě už každým dnem by měla být níží průměrná teplota v říjnu určitě ale počasí nejde nikdy podle toho jak by mělo být když přijde v říjnu teplá fronta mužou být teploty klidně kolem 25 nebo studená tak kolem 10 na horách muže sněžit ale to nikdo neví podle mě bude říjen chladnější ale sněžit určitě nebude možná na horách při studené frontě sněžit by mohlo už v listopadu nikdo neví ale v listopadu se určitě sněžení objeví ještě je na sníh čas pamatujete na zimu 2008-2009 to poprvé sněžilo až v lednu je léto tak do zimy je času dost

28
# 11.09.2012, 20:30

Podívejte se, asi takhle, žloutnutí listí a jiné jevy v letním období určitě nenapovídají na to, jaká bude zima. Ikdyž listí sežloutne a to je způsobeno třeba i právě zmiňovaným vyšším teplotám a málem vláhy nebo již chladnějšími rány, neznamená že zima bude chladná. Naopak může být i nadprůměrně teplá. Budeme si tedy muset přiznat že příroda si udělá své a na tak dlouhou dobu se počasí ani přibližně prostě předpovědět nedá. Jinak třeba v porovnáním z minulými lety, bylo registrováno sněžení na horách kromě října i v září. Někdy v 80 letech bylo zaznamenáváno sněžení na horách i v letních měsících.

24
# 11.09.2012, 21:28

Bude jaká bude ... tímto bych uzavřel diskusi.

# 12.09.2012, 09:11

Já bych v ní naopak pokračovala...Jelikož nejsem meteorológ, tak zde můžu napsat maximálně svoje přání,aby zima zas po nějaké době začla brzo, ideálně koncem listopadu, s tím, že bohatě nasněží i v nížinách... (jako v listopadu 2010). Do 14-15 prosince bude tento stav přetrvávat, pak přijde oteplení, sníh z poloviny odtaje, bude kolem 5-8 stupňů, kolem 20.12. ale znovu přituhne a nasněží, Vánoce budou krásně zasněžené, 24.12. bude mrznout a bude slunečno, ale večer zase začne sněžit, 25. a 26.12 bude pod nulou a s přestávkami sněžit, nebo svítit slunce. Mrznout bude až do nového roku, tak do 7.1. bude ještě pořádná zima se vším všudy, pak přijde zase oteplení, sníh v nížinách z části sleze, tak na 10 dní (déšť, teploty nad nulou, v noci kolem 0) potom přijdou zase silné mrazy a sněžení, tak na 2 týdny, silný vítr, teploty kolem -10. Koncem ledna se začne oteplovat, únor nadprůměrný, ale ještě občas pár dní se sněžením, ale teploty max -3, -4, ne nižší. V březnu už začátek jara.

818
# 12.09.2012, 18:04

Frydek
Zima zajímá dost lidí a to i zde, takže diskuze se během podzimu teprve rozjede, věřte tomu. ;-)

Zatím vypadá klimatologická předpověď poměrně dobře: Výhled na zimu 2012/2013, ale stále se jedná o velmi hrubý odhad.

Zajímavé je pak i pozorování přírody během podzimu. Nejčastější znaky, které mohou o nadcházející zimě vypovědět něco, resp. ji částečně předpovědět: chování zvěře na podzim - nošení potravy, stavění bytelných hnízd..., obal - slupky cibule, množství žaludů a bukvic, částečně i opadávání listí a jeho intenzita. ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.