Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Sněžení 15.2.2012

182
# 15.02.2012, 18:37

Pane jo ... :)

# 15.02.2012, 18:39

Na českokrumlovsku napadl 1 cm sněhu:!!:a myslím,že jinde v jihočeským kraji to nebylo o moc lepší!

# 15.02.2012, 20:20

Hmmm :( stalo se presne to co jsem rikal :) republika zapadana a v Praze prd :( tak 2 cm maximalne napadly z te nize a ro jeste ze zacatku jenom :) Vzdy kdyz to jde od SZ rychle s vetrem tak se vytvori obrovskej srazkovej stin nad strednima cechama a napadne tu prd a par kilometru na JV od prahy fura snehu :( myslim si ze tuhle zimu uz po romhle vikendu jsme videl snih naposled :( zavidim tem , kterejm napadlo hodne snehu :) uzijtte si to :)

536
# 15.02.2012, 20:23

U nás kolem 20cm ale všude návěje sníh se špatně měří.Někde ho je i kolem půl metru.

9
# 15.02.2012, 20:25

V Litovli rekordních 15 cm za den, to je rekord,který jsem tu nezažil

# 15.02.2012, 20:30

Pro rychard reynold, Taky jsem si myslel, že to tak bude, ale tady na kladensku to tak hrozný nebylo, celkem tu napadlo minimálně 7cm možná i víc zítra napíšu hodnoty a bylo několik velmi silných přeháněk, špatně se to měří, jelikož celý den vane velmi silný vítr v nárazech až o síle vichřice

117
# 15.02.2012, 22:29

Ted se mi to líbí ve Strakonicí.Ráno nový sníh do 1cm roztál a začal tát i starý sníh,zbylo 2cm!
Večerní přehánce napad 1cm a nyní je půl hodinová bílá tma a už je 3cm dalšího napadlí!Tma je stále!!!!

2
# 15.02.2012, 22:45

Tak u nas snezi uz nepretrzite od pulnoci, strida se opravdu intenzivni snezeni se slabym snezenim. Napadlo jiz kolem 25 cm, presneji zjistim rano, ovsem namerena vyska snehu nemusi odpovidat vsem mistum. Kvuli vetru je na nekterych mistech i o dalsich 20 cm vic a naopak. Novy snih je ale od puvodniho dobre rozeznatelny. Vice na mojim blogu-aktualni pocasi.

157
# 15.02.2012, 22:48

tak tady od rána sněžení nebo silné sněhové přeháňky + silný vítr v maximech okolo 20 m/s průměr i téměř 15 m/s, takže těžko odhadovat kolik tu napadlo nového sněhu, celkem kolem 15 cm, celý den zvířený sníh tvorba sněhových jazyků a závěje i na hlavních silnicích, na silnicích nižších tříd na exponovaných místech bílá tma a sotva průjezdný jeden pruh pokud je ještě průjezdný :D přes metr sněhu na silnici se tu jen tak nevidí, že by tu byla zima? :)

2
# 16.02.2012, 06:44

V Moravske Trebove a okolnich obci napadlo bezmala 40 cm noveho snehu a stale snezi, u nas nyni prestalo. Velka pokryvka bude urcite i v Beskydech, ma nekdo nejake info?

8
# 16.02.2012, 06:44

v Ostravě napadlo od včerejších odpoledních hodin 10-15cm a taky tu hodně fouká, takže někde je ho víc, někde mín. Každopádně ještě sněží a né málo. A klasicky cestou z práce jsem potkal 1 traktor se zvedlou radlicí po úplně zapráskané cestě sněhem, na Rudné (silnice 1 třídy) jsem potkal 2 sněhuláky na kole a v Hrabůvce mě předjel náklaďák, kterej sypal sůl, ale shrnování sněhu mu asi zaměstnavatel nepřikázal.:)

54
# 16.02.2012, 11:07

No muzu potvrdit ze v Ostrave v noci nasnezilo celkem dost dalsi snezeni nas pravdepodobne ceka v patek

182
# 16.02.2012, 20:04

Napadlo nic moc. Už ale leze další dávka :)

# 16.02.2012, 20:39

Je to divný, ale u nás sněžilo "dost" samozřejmě oproti sv bída , ale určitě těch 7cm tu spadlo podle mapy ale zde měli spadnout na kladensku jen 1-2cm, nemáte někdo informace přesnější z kladenska?? je pravda, že vítr byl fakt velice silný nárazy zejména večer mohly být klidně i 25m/s

# 16.02.2012, 23:31

Dnes jsem byl až v Českých Budějovicích, na jv od Prahy přesně jak říká rychard reynold opravdu všude hodně bílo, hlavně Benešovsko a česká sibiř asi kolem 15-20 cm, nedá se to určit- jazyky a návěje. Od Tábora do Budějovic asi 10 cm. Ovšem druhou stranou přez Písek sněhu mnohem méně, občas i holá pole. Jinak na Kladensku alespoň tedy od Prahy na Slaný a i kolem nás sníh mimo obce už téměř zmizel, jinak max do 5cm a ta včerejší fronta dopadla přesně, jak jsem si myslel :!!: max 2 cm. U nás je to prostě s těmi frontami od S nebo SZ marný, protože co se nezastaví o Krušné hory, zastaví se o Středohoří. Jo když je fronta od J nebo JV, jako leden nebo prosinec 2010, to je :snih: třeba až 40 cm. Bohužel těch 5 cm, co dohromady napadlo,:( tak je letos asi maximum. Kdyby bylo sněhu víc, tak by to nafoukalo u nás taky pěkně, protože při těchto situacích, co jsou jinde se k nám taky nic nedostane.

# 17.02.2012, 09:04

Zdravím, Milan L má pravdu sněhu zde na kladensku skutečně ubylo, bydlím v obci hřebeč hned 1km u kladna
v noci sněžilo, ale ne zas tak, moc a v kombinaci s jz větrem a kladnou teplotou sníh rychle mizí, u nás byl max sníh za letošek také pouhých 10-13cm:!!: bída, tedy jedna z nejchudší zim na sníh za poslední léta, loni a předloni, zase velmi bohaté a letos zase tak no, možná ještě něco napadne v březnu, ale at už je radši jaro;-)

# 17.02.2012, 15:14

No tak sníh už u nás 12 km severně od Slaného zmizel úplně, jen pár hromádek zůstalo. V noci sice možná tak do 2 cm nasněžilo, ale s frontou téměř hned šla teplota nad nulu a do rána díky teplému větru nic nezbylo. Tato zima mě fakt štve, všude v Evropě tolik sněhu a podle předpovědi už to lepší nebude. I když už několikrát napadl i v březnu ale lepší než pořád toto je fakt to jaro.

182
# 17.02.2012, 17:14

Hmm, tak to už jste zase na blátě ... no blbý co se dá dělat. Ono to půjde ale ted' všude níže hodně rychle pryč. Teploty nad nulou, párkrát zaprší a půjde to rychle.

72
# 17.02.2012, 21:17

škoda toho sněhu , v Ostravě leží 15 - 20 cm čísel , příští týden tu nebude ani památky , možná jen kupy špinavého sněhu. Ale co už , stejně konec února už toho moc nezmůže na další kalamity si počkáme do příští sezony, ted at se hlavně oteplí at můžeme kabáty nechat doma a jaro může začít. ;-)

182
# 18.02.2012, 15:36

radek: Jo, já už se taky těším na jaro ... jenže mám strach že když začne brzy teplo a vše vyraší ven z hlíny, tak potom to vše zase pomrzne. Vždycky pak příjde nějaká studená fronta která to pak likviduje. Nejhorší když to příjde třeba i až v Dubnu kdy už kvetou i ovocné stromy.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.