Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2011/2012

# 30.08.2011, 12:44

Aká bude podla vas zima?

86
# 30.08.2011, 14:17

supreme
Zajímavé mapy - podle nich můžeme čekat podobnou zimu jako minulý rok (rychlý nástup, potom návrat k normální zimě).

# 30.08.2011, 14:44

To vypadá velmi zajímavě :) . No uvidíme

# 30.08.2011, 23:41

TAKŽE, PŘÁTELÉ, K TÉMATU
Jaká bude zima? Toť můj osobní dlouhodobý poznatek, dle různých ukazatelů, jak by mělo být letos v zimě a příští rok.
Čekejme teplý podzim, srážkově okolo průměru, ale rozhodně teplý. Na první sníh do níži si PĚKNĚ počkáme.. Každopádně LISTOPAD ho do nížin nedonese.
Může polétávat, ale sníh v nížinách v listopadu nebude ležet. --Prosinec-jeho prvá půle bude již chladnější, ale spíš sušší s nevýrazným sněžením. Nebo nevýrazn.smíš.přeháňkami. Mlhy a nízká oblačnost a na horách poměrně teplo--to se ponese až do vánoc, kdy se čeká změna a nasněží (snad i bohatě) i do nížin. koncem roku ale zas s oblevou a JZ prouděním. PROSINEC bude o hodně teplejší -než ten loňský-prosinec 2010..
Leden 2012 v průměru- vyskytnou se chladné dny, nečekám výrazné mrazy pod -20, ale půle měsíce bude chladná a sníh si chvíli poleží i v nížinách. Konec ledna zas takový nevýrazný, nemastný,neslaný--beze sněhu v nížinách. ÚNOR bude teplý a zas s minimem dnů se sněžením v nížinách, hory střídavě sníh a déšť- a čekejme únor srážkově výraznější.
čeká nás v celku teplá zima /(což mnohé nepotěším) -ale o to vleklejší čekejte nástup jara 2012--březen nabídne dny se sněžením (asi jich bude i více než za únor)........
ZIMA 2011/12 NIC PLOC:!!:

# 30.08.2011, 23:43

PŘÁTELÉ,
pokud srovnáte mou předpověď a o řádek výše předpověď vážené paní počasí/astroložky--JSOU TO PŘEDPOVĚDI odlišné...
Pohovořme si poté schválně, která je přesnější;-)

4
# 31.08.2011, 07:46

:D tohle je tak maximálně dobrý pro zasmání, ale realita je úplně jinde naštěstí:) ale celkem zajimavý počtení, ale bohužel jen bláboly

# 31.08.2011, 10:05

Já sem četl že má být o dvacet procent horší (pro nás lepší) než minulí rok , což by bylo super.

Uvidíme, myslím že to nejde předpovědět, ale určitě někdo pravdu mít bude, když je tolik možností :D ....


PŘEJI SI HEZKOU ZIMU ! (HODNĚ SNĚHU)

# 31.08.2011, 10:55

Ma byt horší....o dvacent procent... :) a vy jako věříte předpovědím, po tom co meteorologové předvedli v předpovědích na léto bych nevěřil už ničemu...Jen věřím že pokud bude kalamita, tak v Ostravě se budeme opalovat, protože v Ostravě nic extrémního čekat nemůžu, možná tak Smog.

117
# 31.08.2011, 10:56

Bláboly,bláboly,ale je to anketa.Dle mě zima začne brzy,jelikož je pořád vyjmkou posledního tropického týdenného dní vše o měsíc dříve!Zahradkáři to potvrdí,co jsem slyšel!(uroda byla dříve,pokud přelomu května a června nezmrzla)
Před rokem sněžilo už říjnu(asi kolem 14.)na některých míst ČR,sníh do mokra co týče nižších poloh.Pak se výrazně oteplilo kolem 14°C a další ochlazení na konci listopadu a prosinec byl velmi studený,vyjma poslední týden před Vánoci,kdy proudil teplý vzduch ve vyšších hladinách,nížiny inverze,někdy i slunce takže bylo kolem 5-7°C a tálo,až skoro roztálo.Přesně na den an Vánoce k večeru sněžilo ale napadlo jen max.1cm,ale sněžilo,to nebejvá!Pak zima trvala docela dlouho než na přelomu ledna a unora teplotní šok(až +18°C,teplé jz proudění).Konec 2 týdny unora zimní,ale přelom března další šok teplot a to už se zima nevrátila vyjma na 1 den,někde.Spíš už bylo jaro!

# 31.08.2011, 12:46

no přátele já si myslím že zima bude zimovatá... podle mně příjde první velké ochlazení kolem 15-19.října.Do té doby bude průměrně teplo s polojasnými dny.

# 31.08.2011, 12:50

Tak to by se mi líbilo :)

6
# 31.08.2011, 13:42

Ahoj,
jak už jsem psal k tématu "Jaký bude podzim"
Myslím že to co je zde uvedeno,je velmi odvážná předpověď jak by mohlo být.
Já řeknu jen to že poslední roky se nedá předpovídat podle statistik ani podle astronomie.
Zima bude taková-jako léto,jen o poznání s nížšími teplotami.Bude se to strídat zhruba po 25 dnech,kdy se teploty budou v kritických chvílých pohybovat neobvykle vysoko a pak velmi nízko.Pak už záleží jak to vyjde.
Pravdepodobně za čtrnáct dní příjde výrazné oteplení,v noci však bude chladno.Za dalších 14 dní se ochladí a může už klidně prijít velmi brzy první snich.

0
# 31.08.2011, 16:03

Osobně bych si tipnul že od půlky možná konce listopadu bude vydatně pršet, pokud bude pod nulou, tak samo že bude vydatně sněžit...

Vycházím z loňské zkušennosti, když vybuchla sopka na Islandě Eyjafjallajökull(duben) a na přelomu července a srpna vydatně pršelo, že nás zasáhly povodně. Letos bouchla Chilská sopka Puyehue(červen) sice to bylo přes půlku země, ale ten prach musí někde spadnout.
4 měsíce to trvalo z Islandu a z Chile to bude tak o 2 měsíce dýl což vychází +- trolejbus na konec listopadu začátek prosince...

182
# 31.08.2011, 17:57

Zima bude asi jako tradičně ... nestálá a budou výkyvy. Léto je zrcadlo Zimy a obráceně.

# 01.09.2011, 15:42

Už dlouho nebylo tolik sněhu, aby to zastavilo komplet dopravu.. :D :snih:

818
# 01.09.2011, 17:04

Hodně času na velké rozebírání tématu zima a počasí v ní. Zatím si tu asi každý napíše, co by chtěl - jak by chtěl, aby bylo. Bohužel můžeme být i zklamáni! Léto - hodně bouřek - nakonec asi u většiny málo a slabých. Zima = o to lepší? Může to být ještě horší. Ale nebudu malovat čerta na zeď už teď v začátku meteopodzimu.

I když se tato předpověď hodně mění, tak posuďte sami: URL.:) :!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.