Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další ochlazení, hlavně v Čechách větrno a přeháňky, na horách sněhové

Diskuse o počasí Sněžení 17.12.2010

536
# 16.12.2010, 11:42

Z Německa postupuje okluzní fronta která přinese zejména do Německa i vydatné sněžení.Také tam už bylo vydáno upozornění.Fronta se bude nad Čechy v průběhu pátka postupně rozpadat ale i tak přinese zejména do západních a severozápadních Čech novou nadílku.Úhrny se budou pohybovat pravděpodobně od 2cm do 15cm a to zejména v Krušných horách.Dál na východ bude sněžení slábnout.Již teď je frontální vlna vidět na radaru nad Německem.

818
# 16.12.2010, 13:56

Určitě něco spadne i v Praze, (dle Aladina) ale zda to vyjde či ne, těžko říci. Nemusí z toho být skoro nic nebo naopak.;-)

72
# 16.12.2010, 14:57

To je mi divné včera jsme měli 23cm a v Praze tam bylo 27cm ted tam je 22 cm a v Ostravě 18 cm tak že by to tak sedlo ? mám tomu vubec věřit? jinak mimo město je pořád přes 20 cm alespon u nás ve Fryčovicích

72
# 16.12.2010, 16:07

No zatím nevypadá že by to mělo slábnout ovšem vinou je slabý vyběžek vyššího tlaku vzduchu který částečně zasahuje i k nám a zřejmě tu frontu přibrzdí hned na západě a začne se rozpadat takže asi se to dál než na západ a severozápad už nedostane max. přehánky na moravě nemusí sněžit téměř vubec ovšem zajímavěji to vypadá hned tu další noc na sobotu pro moravu taky to sice nebude nijak silně ale připadnout něco muže ale kdo ví třeba se to změní ovšem prachového sněhu v nížinách si ještě užijeme v neděli a od pondělak už bude zřejmě opět těžknout a nabírat vodu pro pondělí už hlasí přes den +2°C to není dobré takhle před Vánocemi

10
# 16.12.2010, 16:12

No myslim ze v sobotu napadne tak max. do 5 cm, v pondeli si myslim ze to nebude tak dramaticke, podle me teploty vydrzi jetse pod nulou ale horsi bude utery...no a stedry den to je jeste otazka, ale vydim to tak -2 az 2 na severu a zapde mozna o neco chladneji a to se neridim jenom podle GFS

72
# 16.12.2010, 16:18

Dandy
No to uvidíme jak to bude v sobotu zatím to modely počítají spíše pro západní Slovensko a pro střední či jižní moravu slaběji a u nás na východě ještě více slaběji ovšem to se ještě muže změnit klidně z hodiny na hodinu a fronta muže jít blíže k nám a máme zase nadílku ovšem to je slabá pravděpodobnost spíše to schytají Slováci nás to jen lízne

818
# 16.12.2010, 16:22

Ta fronta v Německu je ještě silná, bohužel po příchodu k nám bude asi rychle slábnout. Kdyby neslábla, tak by nám "přisypala" docela dost sněhu. Ale pokud nakonec vyjde to oteplení, tak by to ani nemělo cenu.:)

72
# 16.12.2010, 16:27

tom791
TAky si říkam jestli to sněžení není zbytečné ale zatím jsou mrazy a sněhu všude dost kromě jižní moravy na oteplení není třeba myslet když příjde tak bohužel příjde ale když to není tak hrozné tak sníh by i přes Vánoce měl vydržet ikdyž je to prašan ktery snadno podtaje dnes na Slunci kapalo z rampouchu proudem jinak bylo ale pořád samozřejmě pod hluboko nulou cca. -7°C nyní přituhuje jinak k té frontě mě se zdá že jde více k jihu a nás jen lízne svym okrajem na západě čr zítra ráno pak to bude ubyvat tak těch 5 cm bude v nížinách max. podle mě

# 16.12.2010, 16:28

kazdej cm dobrej ne

238
# 16.12.2010, 16:44

radek
No zatim to vypadá, že by i u nás v Praze mohlo nějakýh 5cm napadnout a ty taky ve finále budou dorý...co se týče sobotní fronty tak tak spíš má zasáhnout vysočinu a i částečně nás....doufám, že se to ještě posune a srážky na moravě nebudou, ale budou u nás:)....na moravě sníh nepotřebujou:D...každopádně momentálně Aladin říká, že morava moc srážek kromě vysočiny a olomouce nebude mít moc....ostravsko skoro žádný...

72
# 16.12.2010, 16:50

Prady
Tak to bude spíše opačně nejvíce ma za prvé nasněžit na západním Slovensku je pravda že zasáhne i Vysočinu ale po sléze i Ostravsko a celou moravu podle nového aladina. v Praze je sněhu dost tam už ho nepotřebujete zase tolik 30 cm vám nestačí?vždyt do Vánoc to musí vydržet u nás to bude zajímavé už od sobotní noci navíc i tato fronta by neměla byt v Praze výrazná možná tam zabloudí nějaké slabé odrazy ovšem nejvíce toho bude na západě a severu pak se to rozpadne

238
# 16.12.2010, 17:02

radek
No já jen koukal na novýho Aladina a GFS...docela se shodujou a srážky opravdu jen vysočina a pak západní slovensko...fronta by to neměla pusti právě přes beskydy jako to bylo opačně když šly srážky z Polska...

# 16.12.2010, 17:06

podle me napadne vic nez se ocekava.

72
# 16.12.2010, 17:10

Prady
No uvidíme po dalších aktualizacích ale podle mě u nás něco každopádně nasněží at už jsou to 2 cm nebo 10cm :Dvlocka::)

# 16.12.2010, 17:40

Aladin se zmenil k lepsimu ,zejmena Vychodni Cechy 18.12

72
# 16.12.2010, 17:43

logitech
NO UVIDÍME TŘEBA NÁS TO JEŠTĚ ZASÁHNE ANI NEVÍME JAK NEJPRVE TO BYLO SLABÉ SNĚŽENÍ TED TO ZAČÍNÁ SÍLIT A KDOVÍ JAK TO BUDE ZÍTRA A CO UKÁŽE NOVÝ VEČERNÍ GFS

182
# 16.12.2010, 17:49

Jo, už to leze ... ted' otázka co dál propustí Krušné hory :)

10
# 16.12.2010, 17:53

Tak jak se dívám že se v jednotlivých diskuzích háda, tak si říkam ze mi je to vlastne jedno jestli to roztaje, jelikoz vim ze zase prijde zima a hodne velke snezeni, byva to kazdou zimu a bude!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.