Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Přechod studené fronty/ sněhové bouřky 8.-9.12.

116
# 10.12.2010, 18:38

Ještě tři velmi slabé sněh. přeháňky tu byly, ale to je zanedbatelné. Na Vysočině je jedno souvislé srážkové pásmo, tak uvidíme, jestli k nám dojde.:) ;-) :)

238
# 10.12.2010, 19:43

Tak jsem se vrátil z Brna již dnes, byl jsem tam od 7.30 do 17.00 kousek od místa pozorování "Marka" a musim říct, že ačkoliv mu ty přeháňky tak nějak sedí co píše tak se sněhem je to teda strašlivá bída:D....odpoledne když jsem odjížděl tak už byla všude jen tráva a naštěstí jsem se večer opět vrátil do bílé pohádky:)...jinak cesta ráno a zpět večer na vysočině: masakr!!!! silničáři na baterky a zřejmě jim došli, protože byla dálnice bílá jako na horách a sněžilo celkem hustě.

72
# 10.12.2010, 19:45

Prady
Aproto by bylo dobré aby přes moravu přešla nějaká frontální vlna silná aby se to s tím sněhem trochu vyrovnalo zatím to vypadá že koncem příštího týdne by zase mohlo byt více sněhu uvidíme

238
# 10.12.2010, 22:12

Ono sice možná napadne celkově o něco více sněhu u vás, ale pořád přeci jen dohnat 20cm je docela dost ještě ke všemu když u nás určitě bude sněžit taky a ten co tu máme je parádně zmrzlej na beton;-)

72
# 10.12.2010, 22:24

Prady
To máš pravdu dožene se to tak možná na horách Lysá hora v Beskydech hlásí 31cm (vím že se to nedá srovnávat s Prahou jako městem hold měli jste větší štěstí na srážky my jsme ho měli taky ale spíše na teplo než na srážky a to právě udělalo z krásné zasněžené krajiny černý hnus ).(Ostrava )zde leží poprášek z dneštních přehánek některé stály za to a pod ním jsou ještě zbytky a kupy promrzlého starého sněhu taky jako beton za to zase ta zem celkově promrzla více aspon není bláto nejhorší to bylo ve středu (tzv. čvachtanice)to jsem se raději nedíval ani z okna protože kdyby to měl porovnávat z nedělí kdy mrzlo a bylo krásně nasněženo tak se mi chtělo brečet ale s tím člověk nic bohužel neudělá možná se to zase někdy otočí a morava na tom bude pro změnu lépe ale zatím je něco takového v nedohlednu .

238
# 10.12.2010, 22:27

radek
No ono se to víceméně asi vyrovná, jen je tu problém opět pro vás, že jestli znovu přijde obleva tak vám ten čerstvý sníh roztaje daleko snáze než ten náš 20cm zmrzlý základ....ten se tu bude držet ještě hooodně dlouho, protože do něj napršelo a pak to celý promrzlo.

72
# 10.12.2010, 23:21

Prady
No já už jsem něco podobného zažil a ono se po delší době z toho staršího sněhu co je pod tím novějším tvoří takové zmrzlé krystalky ledu které pak při mírnějším oteplení se mění v kapalné a tím sníh začína jakoby lehat a pokud delší dobu nesněží což asi hrozit v tomto případě nebude tak by se sníh začínal nepatrně ztrácet (vypařuje se) to určitě znáš tento jev

238
# 10.12.2010, 23:25

radek
No to je docela běžný jev, že sníh tzv. "Vymrzne" - vypařuje se :)

72
# 10.12.2010, 23:30

Prady
pokud příjde -20 tak se vypařuje rychleji než třeba při teplotě -5°C to většinou vubec anebo do toho sněží

238
# 10.12.2010, 23:34

To jo, ale zase se nedostane do fáze, že by se vymrznul uplně...spíš si sedá a zvětšuje se jeho hustota;-)

72
# 10.12.2010, 23:35

Prady
to je pravda:)

818
# 10.12.2010, 23:42

radek
Prady
Jako letos v lednu přeci. Kdy bylo sněhu hodně a držel dlouho + silné mrazy. Sublimuje a sesedá. To by musel stále připadávat či odtávat a připadnout to samé či více a to se často neděje. Je to přeci jen přeměněná voda.;-)
Jinak zítra max. +3°C, tak snad to nepůjde výše než je předpovězeno. I když v centru Prahy, v Polabí a na jihu Moravy nikdy nevíme.:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.