Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Frontální rozhraní 6.12. - 8.12.

818
# 04.12.2010, 11:19

Alfred1950cz
Holomrazy by moc dobré nebyly. Proto bylo dobré, že napadl sníh před těmito mrazy.
radek
Sníh také sesedá, do 7.12. něco odtaje, ale doufejme, že tento den něco přisněží.

72
# 04.12.2010, 11:22

Alfred1950cz
Ano, není promrzlá jelikož před kalamitou skoro vůbec nemrzlo a tak země se nestačila promrznout , sníh asi příští týden nesleze uplně všechen ale pár centimetrů asi odtaje pokud se do toho přidá i déšt tak to pujde opravdu rychle a v tom případě by stačilo kdyby ten déšt na tom namrznul a vytvořil by se tak základ pro další sněhovou nadílku jenže ta je v nedohlednu a to je škoda maximálně nějaké přehánky či slabé sněžení příští týden bude opravdu nudný ale užívám dneška když se podívám za okno tak je tam uplná ladovská zima ..krása! škoda že příjde to oteplení jak naschvál já bych raději uvítal další sněhovou pokrývku

# 04.12.2010, 13:17

Jste vsichni rozmazleni -15 nwm co vam na teplote 0 st . zda teplyho :D
prset stejne bude spise na jihu a tech srazek bude trochu ,nechapu proc to vubec hrotite ,u nas roztaje tk 1cm a jeste to bude hodne (300m.n.m.):D
a prej neni promrzla to nevim kde bydlite ja bych zlomil krumpac o zem :D

72
# 04.12.2010, 13:25

logitech
Tak u vás asi před sněhem mrzlo a s tím oteplením zatím to vypadá podle GFS že by vubec žádné byt nemělo ale není to jisté v teletextu je max +2°C přes den a to už taje když se ještě opře slunko , v neděli by nás částečně mohla ovlivnit slabá teplá fronta ovšem v pondělí kdy se má začít oteplovat hlásí od západu studenou frontu tak ani neandrtálec by nenapsal že po studené frontě ma přijít oteplení viz.
http://www.chmu.cz/portal/dt?menu=JSPTabContainer/...

# 04.12.2010, 13:28

Zdravím všechny,
Vypadá to že první polovina příštího týdne bude ve znamení velké oblačnosti a častějších srážek:snih: :prsi:. U nás to vypadá na smíšenimu tj déšť se sněhem i mrznoucí srážky,nelze vyloučit ani tzv.zmrzlý déšť kdy budou padat ledové krupky tj zmrzlé kapky deště. Množství si netroufám zatím moc odhadovat,ale tipuji že každý den pondělí až středa spadne 2-7mm 4-10cm sněhu. :!!: :)

# 04.12.2010, 14:40

Marek
tam ti bude kapat na zem ne padat my jsme 800m.n.m

72
# 04.12.2010, 15:13

pocasi v dubnanech
sněžit by mohlo ve všech polohách snad max ten mrznoucí déšt se sem tam objevit může při teplotách které tedkom předpovídá GFS tak proč ne ten je slušný a s oteplením nepočítá ještě včera tam byly plus jedničky ted už je tam všude pod nulou uvidíme co na to aladin ale ten taky zatím drží teploty pod nulou alespon v pondělí uvidíme jak se to bude vyvíjet v dalších dnech ale jak už jsem psal v pondělí by nas měla ovlivnit studená fronta od severozápadu tak je mi právě divné proč se má oteplit (nejspíš asi zasáhne jen ten sever kde má byt chladnějí díky frontalnímu rozhraní)uvidíme možná že se to oteplení trochu posune nebo nebude vůbec protože ten další víkend budou teploty klesat opět hluboko pod bod mrazu asi tak jako dnes ale to není ještě na 100% jisté samozřejmě ale bylo by to supr

# 04.12.2010, 15:14

ano kluci studena fronta prinasi v zuime taky otepleni od ocenau to neni zadna novinka :) a prset vam muze treba i kdyz jste v 600 m.n.m kdyz je nahore teply vzduch :) proto vzdycky taky koukam na teplotu v 850 hPa :) to je dost dulezity v zime jeslti bude snezit nebo ne :) kdyz je nahore v 850 hPa plusova teplota tak padaj mrznouci srazky no :) ale jak koukam tak mate pravdu gfs nedava zadny otepleni a ty plusove teploty v 850hPa jso una jih od CR coz je dobry :)

72
# 04.12.2010, 15:23

Richard_Reynolds
takže sněžení nejspíš bude opět převládat možná bude mokřejší ale bude a tak v čechách i na moravě zase o něco sněhová pokrývka povzroste ikdyž v pondělí spíše v čechách na moravě v úterý a ve středu to bude na celém území ve četvrtek se taky čekají přehánky a to až do konce týdne kdy bude opět chladno jako dnes kéžby to tak bylo a v nížinách by leželo koncem týdne pul metru alespon někde , ted je sněhová pokrývka celkem vyrovnaná

157
# 04.12.2010, 16:42

logitech
nevim jak u vás ale tady je v hloubce 10 cm +2,9°C kdyby nebyl sníh tak už je tam mráz :cool:, a na loužích pod sněhem je tak max 1 cm vrstva ledu, tady by si krumpáč o zem určitě nezlomil ten by si zlomil těžko i o beton :D :) ;-)

13
# 04.12.2010, 17:18

ako to vidíte kolegovci s oteplením na západnom slovensku ....shmu zatial slubuje +4 stupne a dážď , ale oni lúbia nezmyslovať ...neviete ako to bude v skutočnosti ?

182
# 04.12.2010, 19:12

Něco se nám šine ze SRN ... copak z toho bude, neví někdo?

72
# 05.12.2010, 09:05

Stranik
To se tam chystá studená fronta která bude přes nás přecházet v Pondělí a přinese to zminované oteplení z Atlantiku bude trvat jen do středy pak se zase obnoví nové arktické proudění od severovýchodu a může trvat i dýl ale to se ještě neví uvidíme každopádně i zasněží zpočátku týdne se muže jednat i o srážky smíšené

818
# 05.12.2010, 10:52

Tak nejtepleji bude ve středu, kdy se bude postupně opět ochlazovat-večer a v noci na čtvrtek. ČT dává až +4°C, raději věřím GFS, tam je teplota okolo +1 až +2°C a úplně budeme vědět jak to bude až zítra, až to namaluje Aladin.

Každopádně ty srážky zítřejší a úterní se potáhnou hlavně středem republiky a to od JZ, kde budou srážky vzůstat=od našich JZ hor dále za hranice-viz obrázek:

117
# 05.12.2010, 10:58

Tak ve Strakonici je -10 nyni,skoda ze nevim kolik bylo rano,ale tipnul by tak na -16.Mi usi mrazem trhali,kdyz jsem sel k ranu domu.:D
Rozdilne teploty docela jsou v CR.Stredni polohy jako jsme i my C.Budejovice maji nyni -4.5,hory treba Churanov totez teplota pri zatazene obloze,tentokrat frontalni oblacnost.Kdy prinese srazky,urcite budou snehove i zitra.;-)

6
# 05.12.2010, 10:58

To vypadá na další kalamitu,jestli ty srážkové úhrny vyjdou.Minulé pondělí jsem po cestě do práce zůstal vyset na průmyslový v praze Hloubětíně.Do práce mi zbývaly 3km,popojížděl jsem to přes dvě hodiny.Kamiony to celý zablokovali v obou směrech.
Zima nám ukáže,zatím jsme na začátku:!!:

6
# 05.12.2010, 12:42

Výstraha pro pondělní náledí,že by dorazil blizard?Jestli po takových mrazech přijdou dešťové
kapky tak to bude mazec,možná ještě horší než to bylo v pondělí.

# 05.12.2010, 12:57

Tato zima mě zatím hrozně moc baví.žádné jaro,žádný podzim,prostě ZIMA jak má být!:snih: :snih: :) :snih:

72
# 05.12.2010, 13:02

No spíš to bude o ničem zaprvé když začne do sněhu pršet sníh začne sedat klesat a postupně nasávat vodu začne byt mokrý pokud budou vypadávat srážky mrznoucí tj. zmrlé krystalky kapek a bude teplota pod nulou tak to by znamenalo pro sníh to že by se na povrchu vytvořila ledová krusta která by donutila sněhu (prašanu)co zustane pod ní uplně klesnout k zemi letos v lednu na východě se už něco podobného vyskytovalo a je to vážně k ničemu nic nepřibyde akorád klesne a podtaje prostě nejlepší by bylo aby na to nasněžila další vrstva nového sněhu to by mě bavilo více doufám že aspon v pondělí a uterý bude u nás jen sněžit ve středu už to asi neklapne bude moc teplo podle teletextu až +4 °C a to je už spíše na déšt:!!: :prsi:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.