Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Další sněžení již ve středu 1.12.2010

536
# 29.11.2010, 16:48

Tentokrát to bude ale o dost horší.Úhrny vidí modely zatím tak kolem 10-15cm.Ale co bude horší je to ,že se očekává velice silný narazový vítr.Od středních poloh se tedy začnou tvořit záveje a jazyky.Další předpověď srážek a síly větru můžete zhlédnout na stránce čhmu (Model Aladin)

238
# 29.11.2010, 16:52

Ano už to vykreslil i aladin. Uvidíme kolik toho bude celkově, ale začátek bude docela silný.

818
# 29.11.2010, 17:54

Aladin vypadá na 18UTC dobře, naděje na dost sněhu je. Zítra budeme ale chytřejší. A ten vítr co kreslí, to bude o dost horší oproti pondělnímu sněžení!

Tak si můžeme zase tipnout, docela dost by mě zajímalo, kolik nížiny dostanou centimetrů sněhu.

72
# 29.11.2010, 18:15

Zatím to vypadá na středu dost dobře uvidíme jak se to bude dál vyvíjet ale dalších 10 cm bude asi jistých ikdyž člověk nikdy neví na pondělí hlásili ař 30 cm a bylo z toho tak 10 někde i mín ale u nás ny východě napadlo dost a pořád sněží v samotné OSTRAVĚ LEŽÍ 10 CM U NÁS ALE KOUSEK DÁL UŽ JE KOLEM 15CM A TO VČERA NEBYLO NIC TAKŽE DOCELA SLUŠNÝ PŘÍDĚL DOUFEJME ŽE STŘEDA PŘINESE TAKY NĚCO ALE MÁM OBAVY Z TOHO OTEPLENÍ PO MIKULÁŠOVI TO BUDE ASI JEŠTĚ UPŘESNĚNO ALE MYSLÍM ŽE SE UŽ TO MOC NEZMĚNÍ TAKŽE NAPADANÝ SNÍH OPĚT ROZTAJE JÁ DOUFÁM ŽE NA VÁNOCE PŘÍJDE DALŠÍ SNĚŽENÍ A VZDUCH Z VÝCHODU TO ZANMENÁ MRAZY ALE UVIDÍME

# 29.11.2010, 19:22

Jj vypadá to na další příděl,ale u mě na JV na Hodonínsku to bude asi zase o prsa neboť má být déšť se sněhem i přechodně,tak se uvidí kolik toho bude.;-)

72
# 29.11.2010, 19:32

pocasi v dubnanech
MĚ ŠTVE TO ŽE CO NAPADNE TAK DALŠÍ TÝDEN ROZTAJE JEN NA HORÁCH SE TO UDRŽÍ TAKŽE MI JE JEDNO KOLIK NAPADNE KDYŽ TO STEJNĚ TĚŽKO VYDRŽÍ TEDA POKUD SE TO NEZMĚNÍ A CHLADNÝ VZUCH BY SE ZRŽEL DÉLE, COŽ MUŽE BÝT DOCELA REÁLNÉ , NEŽ SE PŘEDPOKLÁDÁ JÁ TOMU VĚŘIM ŽE SE ZDRŽÍ PROTOŽE TAKOVÉTO CHLADNÉ PROUDĚNÍ Z VÝCHODU SE ZDRŽUJE V EVROPĚ I NĚKOLIK TÝDNŮ GFS PŘEDPOVÍDÁ TEPLOTY KOLEM +1°C PO MIKULAŠOVI TELETEXT ČT DÁVÁ ZASE +4°C TAK NEVÍM JAK TO NAKONEC BUDE UVIDÍME ALE CELKOVĚ SE MÁ PROSINEC POVAŽOVAT ZA PODPRUMĚRNÝ TAKŽE POKUD TO OTEPLENÍ PŘÍJDE TAK BY MĚLO BÝT JEN PŘECHODNÉ A NA VÁNOCE TAK BY MOHLO ZASE SNĚŽIT A OCHLADIT SE ALE NECHME SE PŘEKVAPIT ZATÍM TENTO TÝDEN TO VYPADÁ JEŠTĚ SLIBNĚ S TÍM SNĚHEM I MRAZEM ALE POŘÁDNÝM NĚKDE MÁ BYT I -20°C

# 29.11.2010, 19:43

radek
Jj to je pravda,u nás v nížinách to tak je že jeden den nasněží a pak už to taje,že to dlouho nevydrží! Odkud jsi,kde býváš?Dík;-)

818
# 29.11.2010, 19:44

radek
Já stále věřím na to, že je to za týden a že se to změní-alespoň do takové míry, že by sníh odtál jen minimálně. A když ne, tak si teď alespoň chvíli zimu užijeme a bude zajímavé i sledování počasí.;-) :)

72
# 29.11.2010, 19:54

tom791
DOUFÁM, ALE VYPADÁ TO ŽE POKUD NĚJAKÉ OTEPLENÍ BUDE TAK POUZE PŘECHODNÉ ALE UVIDÍME KAŽDOPÁDNĚ NA HORÁCH SNÍH UDRŽÍ V NÍŽINÁCH MOŽNÁ TROCHU ODTAJE KDYBY TO OTEPLENÍ TRVALO ZE 3 DNY PŘI PRUMĚRNÉ TEPLOTĚ +3°c TAK SI MYSLÍM ŽE BY TO TAKOVÁ KATASTROFA BYT NEMĚLA NAVÍC SNÍH V DALŠÍCH DNECH POŘÁDNĚ PŘIMRZNE K ZEMI TAKŽE DOUFEJME ŽE TO VYDRŽÍ

117
# 29.11.2010, 19:57

Jenna mi trosku zklamala,napadlo za 24h jen 10cm,snezilo nepretrzite krome 2 hodin.Jeste dalsi 2cm urcite napadne,jelikoz srazky na jz,se ted roztahl,i kdyz slabe odrazyto bylo i vcera.
Jinak nize ve stredu bude urcite silna nez tahle Jenna i srazkove,i kdyz nyni posledni hodinach slabla a sla vic jv.Ale je rozsahla a bude urcite nas ovlivnovat oblacnosti 2 dny.
Otepleni na Mikulase,to uz jsem o tom psal a neverim.

10
# 29.11.2010, 20:08

Vážně si myslite ze napadne vice snehu nez dneska? nebo aspon stejne? to se mi nechce verit, myslim ze tak do 10cm, teda zatim to tak vypada

72
# 29.11.2010, 20:12

Dandy
jÁ SI TO TAKY MYSLÍM PROTOŽE OPRAVDU TA NÍŽE CO JE DOLE NA JIHU JDE SPÍŠE NA VÝCHOD NEŽ NA SEVER POKUD NÁS OVLIVNÍ TAK POUZE OKRAJOVĚ NA JIHU ALE ALADIN DÁVÁ PŘESTO DOST SRÁŽEK AŽ NA 18:00 VE STŘEDU ALE POSLEDNÍ DOBOU TO S TĚMI SRÁŽKAMI OPRAVDU PŘEPÍSK TAKŽE UVIDÍME SAMI CO PŘÍJDE KAŽDOPÁDNĚ PŘEHÁNKY ČI OBČASNÉ SNĚŽENÍ NAS NEMINE ALE ZÁROVEN TUHÉ MRAZY A SILNÝ VÍTR! MOŽNÁ ŽE BUDE DALŠÍ VÝSTRAHA ALE NA TO JE JEŠTĚ ČAS

72
# 29.11.2010, 20:18

POKUD SNĚŽIT PŘESTANE A PŘÍJDOU MRAZY TAK SNÍH SE ZAČNE TZV. SEDAT ALE TEN JEDEN DEN NIC NEZKAZÍ NAVÍC SE ČEKÁ DALŠÍ SNĚŽENÍ TAKŽE NIC NEBUDE ALE LONI V LEDNU PŘI TUHÝCH MRAZECH A BEZ SNĚŽENÍ SE SNÍH POMALU PO CENTIMETRU JAKOBY SEDAL

818
# 29.11.2010, 20:19

radek
Tak zítra budeme už touto dobou vědět skoro přesně, jak to bude. A jinak zítra asi ČHMÚ ještě výstrahu nevydá, ale během středy dopoledne už asi ano, pokud vyjde ten vítr, tak určitě.:)

10
# 29.11.2010, 20:19

radek
A co myslis ty s teplotama na ctvrtek, nemuze prece jenom prset ? kdyz GFS dava teplotu o az 1 °C

818
# 29.11.2010, 20:24

Dandy
Ve středu může padat déšť se sněhem i přes tu mrazivou teplotu-podle dnešní předpovědi Teletextu ČT: URL.
Dále už jen sněžení, čemuž docela věřím. Je to ještě daleko na dataily.

10
# 29.11.2010, 20:28

tom791
Ano, taky sem to cetl, no nevim nechce se mi tomu verit, prece jenom sou to teploty ktere jsou uz hodne pod nulou, tak si myslim ze tohle by se mohlo objevit jen na samotnem jihu, ale podleGFS se na ctvrtek chysta male otepleni prave na tych zminovanych 0 az 1 stupen tak se celkem bojim at neprsi :!!:

10
# 29.11.2010, 20:28

myslim tim jih a jihovychod CR ja sem ve slezsku, kde se taky zda ze by se to mohlo dotknout te hranice 0

72
# 29.11.2010, 20:30

Dandy
ZÁLEŽÍ KTERY ČTVRTEK MYSLÍŠ PROTOŽE TENTO BUDE VELMI MRAZIVÝ TEPLOTA U NÁS PŘES DEN NEMUSÍ VYSTOUPAT NAD -5°C POKUD SI MYSLEL ČTVRTEK ZA 14 DNÍ TAK I TEN +1°C ZAS NENÍ TAK HROZNÝ NEŽ TŘEBA +8°C COŽ PŘI TETO TEPLOTĚ UŽ SNÍH TAJE 3CM I VÍCE ZA HODINU TAKŽE JA DOUFAM ŽE SE TO ZLEPŠÍ K MRAZIVĚJŠMU RÁZU ALE NA DRUHOU STRANU KDYŽ TO VEZMU NA VÁNOCE TAK BY ASI TAK DLOUHO TO OCHLAZENÍ NEVYDRŽELO TO ZNAMENÁ NĚJAKÁ TA MÍRNĚJŠÍ TÝDENÍ OBLEVA MEZI TÍM BY ZASE ZNAMENÁLA VĚTŠI NADĚJI NA BÍLÉ VÁNOCE ALE TO SE NEDÁ VÁŽNĚ TED URČOVAT JAK BUDE NA TO SI MUSÍME POČKAT ASPON DO PULKY PROSINCE KDY TO BUDE JASNĚJŠÍ

10
# 29.11.2010, 20:40

No doufam ze to co rikas vyjde:snih: :snih:, ted me napadla takova sranda:D, zajimalo by me jelikoz dneska to vypada ze bude snezit i v patek a celkem dost na vychode republiky, vim ze je to daleko, ale ted me tak napadlo jestli ve stredu budeme zakladat novou diskusi snezeni v patek 3.12 :D :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.