Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2010/2011

10
# 18.12.2010, 12:56

werty
no řekl bych ze na horach aspon na vychode republiky bude tepleji nez v nizinach, jlikoz tam bude foukat vitr zhruba od jihu coz by mohlo prinest fen a teplejsi pocasi na horach, v 850Hpa muze byt i 8°C, takze by to melo tát i tam. Bylo by to podobne jako to co jsme zazili nedavno, ze na vychode i na horach bylo teplo

72
# 18.12.2010, 13:28

Ano pokud začne foukat silný vítr od jihu tak to je zlé i pro hory ale také i pro nás v nížinách jelikož to příjde během noci a vzduch se začne tímto větrem ohřívat a začne pomalu tát bylo to tak nedávno kdy teplota vystoupila téměř až k +11°C všechno zpusobuje ten jižní vítr pokud by foukalo od severozápadu tak by to nebylo tak hrozné ovšem větší pravděpodobnost je že to bude od jihu a bude to předznamenávat blížící se oblevu takže kdo chce užít sněhu tak zítra je poslední možnost možná ještě v pondělí ale to už bude sníh vlhčí uterý a středa už bude mokrý a bude tát ted to vypadá že i ve čtvrtek bude ještě tepleji až na štědrý den odpoledne by se mělo prudce ochladit a začít silně sněžit zpočátku budou v nížinách srážky smíšené a ráno ještě i deštové! bude to pak namrzat ale uvidíme zatím se to ještě bude upřesnovat

# 18.12.2010, 15:28

Dandy
Jak jsi na takovou blbost přišel? jednak je to daleko, tak kde bereš jistotu, pokud nejsi vědma, a podle většiny seriozních modelů má být max 2 tak nevím kde si vyčetl 5 a kromě toho v čechách má víc pršet než na moravě,a je to jen PŘEDPOVĚĎ ale vzhledem k tomu jak sse předpovědí vyvíjely, tak by mohlo být jak +10 tak i-20. Když tady pozoruju diskuze, tak během hodiny tu předpovídají teplo, zimu sníh, déšť, bouřky, uragány či hovna z háčkama, ale všichni víme, že ani den dopředu nemusí být stoprocentní. Tak bych s takovými "přesnými prognózami" byl opatrný.:!!:

10
# 18.12.2010, 16:03

icehammer2
Samozřejmě jsem to ale nemyslel vazne, jen je to moje domnenka a navic chmu predpovida pro moravu az 6°C, takze nevim co delas, ale rekl jsem pravdu a ano predpocedi se meni ale ja si to myslim i podel ostatnich modelu nejen podle GFS. jeste neco mas na mysli ze jsem rekl blbe?, jo a srazkama bych se moc nezajimal kde bude prset vice, je jasne ze jich bude dost ale kde a kolik toho spadne neni jiste

8
# 18.12.2010, 22:12

Dandy
tvá formulace vět mi dělá v hlavě jelení guláš..
icehammer2
přestně tohle jsem mu chtěl říct:) bastardi nás zaklel do teplotních výkyvů

10
# 18.12.2010, 22:45

werty
proboha a co na tom nechápeš, není to třeba nejlepší ale myslím že všichni nějak pochopili co tím chci říct

8
# 18.12.2010, 23:46

Dandy
nechcu se do tebe nějak navážet a neber to zle, jen tu předposlední odpověď jsem si musel přečíst 2x;-) jinak vše v "cajku" :)

10
# 18.12.2010, 23:47

werty
jóo, tak to ja tu vzdycky vsechno musim cist 2x :D

238
# 19.12.2010, 10:56

No poslední výstup GFS vypadá dost špatně:!!:...teploty na moravě skutečně až k +5°C na vánoce a lehké ochlazení na -1°C by mělo přijít až 25.12. ....většinou beze srážek nebo se slabšími srážky, ale oteplení asi zasáhne i štědrý den:( a známe jak to dopadá....GFS hlásí na své mapce +3°C a nakonec je místama až 8°C;-)

818
# 19.12.2010, 11:01

Prady
Aladin bude kreslit také více a nakonec může být ještě více. Ale to jsou jen nynější spekulace, může to být úplně jinak. I když jak se to blíží, tak tomu moc nevěřím. Moc dlouho už předpovídá GFS teplo. Ale stejně uvidíme, jak to bude předpovídat potom Aladin. Spoléhám, že do pátku se ochladí-do té doby ovšem bude někde se sněhem ámen.

238
# 19.12.2010, 12:39

tom791
To jisto jistě...velká část moravy, jižních čech bude bez sněhu...tady je pořád nějakých 25cm tak doufám, že alespoň 10cm do štědrého dne přežije....

# 19.12.2010, 12:47

Prady
Cao, Plne s tebou souhlasim, jizni morava a stredni morava bude uplne beze snehu, teploty na stedry den budou v techto oblastech okolo 6C na jizni morave i vice. A hlavne ochlazeni na moravu neprijde drive nez 27.12., cehy specialne severozapad to je jina pisnicka, zde se ochlazeni opravdu dostavi okolo 25.
No bude to na morave krome hor bida, jako vzdy.

72
# 19.12.2010, 18:08

:D :Dextravagantni
Zatím to tak vyadá ovšem dnes jsem byl na Lysé hoře no musím říct že to je jiné kafe než tady dole akorád mě štval ten silný vítr který dosahoval síly vichřice a tvořily se závěje na vrcholu i 2 metrové jinak sněhu celkem 106 cm bylo to krásné vše pod sněhem jen špičky smrčků zustaly a všechno zmrzlé je jisté že sníh tam přežije svátky a i Nový rok ikdyž ho tam trochu ubyde tak se to v tom množství ztratí to my v nížinách mužem jen závidět protože dneškem vše končí a sníh pujde už jenom dolů a dolů ale mi to zas až tak nevadí protože určitě zase někdy znova nasněží at už je to až po novem roce nebo po svátcích no v čechách si ten sníh užijte ale v těch jižních už to bude taky bída a na západě,východě čech a v Praze toho taky už moc nezbyde max 5 cm nesouvislého rozbředlého sněhu pokud příjde déšt tak je to pryč V Liberci ale by sníh mohl přežít a takových 15 cm tam zbyde z 48cm co tam je ted u nás na Moravě a Slovensku bude zeleno a bláto My moraváci už jsme na to zvyklí

72
# 19.12.2010, 18:17

Prady
Ono stačí jeden den tepla kolem +4°C jako tenkrát to tam, u vás bylo a sníh šel dolu před očima a ted to vypadá na mnohem větší oteplení a hlavně bude trvat o něco déle takže i tam se muže stát že sněhu moc nezbyde jinak GFS pokud předpovídá +1°C tak to znamená +3°C jinak aladin zatím vypadá celkem dobře středa tam není a čtvrtek by měl teplý vzduch vrcholit a na moravě se teploty určo zastaví až na +8°C a to hlavně na jižní moravě , jihozápadním slovensku a také v jižních čechách pokud se rozfouká čerstvý jižní vítr tak je naděje na ještě větší teplo a to i kolem +10°C to už je maskr po tak dlouhem chladu kdy bylo -20°C docela obrovský teplotní skok by to byl navíc bude přibývat chřipek a to mám zrovna nejrači hnus:!!: doufám že to tak hrozné nebude ale jak znám ty vánoční oblevy tak byvají docela silné

818
# 19.12.2010, 18:57

radek
Na teplotní skoky je počasí bohužel odborník a právě i v zimě. Možná i pár vodovodů zase praskne. Při minulé oblevě to tu u nás pářilo pěkně.

Jinak bych bral aby byla zima na způsob zimy 2005/06, sice teplotní skoky, ale vždy po roztátí napadl nový sníh.;-)

72
# 19.12.2010, 19:30

tom791
Mi se líbila zima co byla letos v lednu kdy sníh vydržel celý měsíc i s mrazy v nížinách ale zase lonský prosinec stál za nic kdoví ted to bude třeba opačně ale raději bych spíše tu zimu a sníh než bláto a deště toho si vždycky užijem přes jaro a léto až moc a to stačí

# 19.12.2010, 19:31

radek
parada, na Lyse byva vzdy nadhera. Ja to mam blize na praded a tam aktualne lezi okolo 150cm. Na praded hezky rozjezd. Zazil jsem tam i souvislou vrstvu 390cm. Ma nakroceno, aby se to opakovalo. :)

72
# 19.12.2010, 19:42

extravagantni
Ano bývaly i časy kdy na Lysé bylo i 4 metry sněhu ovšem dnes kdyby nefoukal ten silný vítr tak by šlo vidět i na Slovenské Tatry ovšem vítr vířil sníh a tím se vytvářely šedé oblaky a také mohutné závěje místama i do 2 metrů tak moc toho nešlo vidět

536
# 19.12.2010, 19:50

Dnes v noci může na některých místech napadnout až kolem 20cm nového sněhu.V Krušných horách i více.Nejméně srážek bude na Moravě.Teploty budou po ránu kolem nuly a tak bude sníh zejména na jihozápadě mokrý a těžký.

72
# 19.12.2010, 19:59

jaroslavec
Ano v čechách se k ránu přechodně oteplí někde muže být i +2°C zpusobí to teplá fronta na moravu dojde jen teplý závan s nulou přes den pak se odpoledne opět ochladí

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.