Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2010/2011

# 16.09.2010, 10:18

jak to vypadá s teplotou atlantiku? loni se u VB vytvořil velký bazén studené vody a zřejmně zařídil tak studenou zimu a jak to vypadá tenhle rok ?? :snih: :snih:

818
# 16.09.2010, 14:24

jirka3
Ano, když už začínají extrémy zimy jinde, tak by mohly přijít později i k nám.:)

Loni se sníh držel dlouhou dobu, protože ho napadlo skutečně mnoho a také oblevy neměly v lednu dlouhého trvání a neoteplilo se tolik do plusu.;-) Na tom bude záležet i letos.

72
# 16.09.2010, 21:24

ano , loni se držel sníh na zemi tak dlouho že se i postupně vypařoval každý den kdy nesněžilo a byl silný mráz tak se vypařil 1cm sněhu a tak i sněhu trochu ubývalo ale přechodem fronty ho zase přibylo a pokrývka at už na horách nebo v nížinách byla celkem srovnatelná později pak ho bylo více na horách do nížin pak už postupně přicházelo jaro ale v lednu nebylo dne kdy se teplota vyšplahala nad nulu panovaly tak celodenní mrazy které bych odcenil i letos a také ten sníh aby nějaký byl když už teda v austrálii mají takové bouře taky bych chtěl u nás nějakou zažít snad se nám to vyplní uvidíme

# 17.09.2010, 15:24

SNÍH PRIJDE KE KONCI ŘÍJNA LIDI

13
# 17.09.2010, 15:35

MIRONETACEC
na svatek vsech svatych ...ako kazdy rok :)

54
# 17.09.2010, 18:08

radek
no listi se zbarvuje daleko driv nez v loni minuly rok jeste v rijnu vetsina listi drzela na stromech a to casto jeste zelene tak doufam ze zima bude hlavne bohata na snih

# 17.09.2010, 18:23

POHÁDKA O IGOROVI, SARGASOVÉM MOŘI A POČASÍ NA KONCI ZÁŘÍ U NÁS

Je jedna mladá tropická bouře v západním Atlantiku a zbylo na ní jméno Igor a
jak poroste, tak někdy v polovině týdne se z ní stane hurikán 3. kategorie,
ale protože nemá moc ráda lidi, tak při svém postupu se bude stáčet přes
Sargasové moře k severu a ke konci přespříštího týdne (23.9.-) už bude výrazně
ovlivňovat jižní polovinu Grónska a tak se zapojí do cirkulace Atlantik
Evropa a lze předpokládat, že počasí u nás v posledním zářijovém týdnu bude
nějakým způsobem Igor ovlivňovat (buď pozitivně nebo negativně).
Pohádka s otevřeným koncem s rozuzlením na konci září.

Zdroj:ČHMÚ
co myslíte jaký bude mít dopad pozitivní? nebo negativní?
pžedpokládám že to mysleli asi že negativní je zima:snih: a pozitivní je teplejc:slunce:

13
# 17.09.2010, 18:27

jirka3
pekna rozpravka ...ale ja myslim ze nijak vyrazne pocasie neovplyvni ...:cool:

# 17.09.2010, 20:10

Mě se líbilo jak minulý rok přišel sníh před půlkou října aniž by se o tom vědělo týden do předu. Prostě mě to překvapilo a to je na zimě dobré:D

# 17.09.2010, 20:25

Lidi zadržte!! vše špatně!! zima bude na sníh bohatší než byla minulá zima teplotně bude lehce podprůměrna to mi vyšlo z dlouhodobé předpovědi s hlubokým myšlením. První velké ochlazení se dostaví okolo 21.října kdy se na hory snese jen slabší ale především varovná sněhová pokrývka.Zima by mohla na plno začít někde před Mikulášem ale před Vánocemi mírná obleva.Po novém roce bude zima přibýrat na síle bude sněžit až do konce března pak bude sníh odtávat a uplné jaro se dostaví ve čtvrtce května.
Po sečtení mi vyšlo že hory budou na sníh bohaté pod 2m sníh nepujde.Střední polohy tam bude okolo 55cm a nižiny budou především také bohaté 24-41cm sněhu.

# 17.09.2010, 21:04

jamlock
A JAK TO MUZES VEDET
PROSIMTE POCKEJ JAKA BUDE

72
# 17.09.2010, 21:27

jamlock
Co se týče sněhu loni tak v nížinách a to mluvím o praze tam při vydatném sněžení napadlo až 70cm takže jak říkaš 24 - 41cm tak to na lonskou zimu nemá a navíc počasí se mění do minuty a tak není možné znát předpovědi o sněhové pokrývce tak brzy dopředu na to si ale budeme nějakou tu dobu ještě počkat

818
# 17.09.2010, 21:57

radek
Ale 70cm jen v závějích ne? U nás téměř na okraji bylo 38cm, kousek za Prahou cca 42cm sněhu. Alespoň já o 70cm nevím.:) :) Pravda tady ve Středočeském kraji se pokrývka blížila cca 50cm.

# 17.09.2010, 22:29

musíme si počkať na poriadne ochladenie v rusku a v škandinávii. potom uz staci len vhodne rozlozenie tlakovych utvarov nad europou. zatial sa tam pozvolna ochladzuje;-)

13
# 17.09.2010, 23:51

supreme
presne tak ...absolutne s tebou suhlasim ;-)

# 18.09.2010, 07:40

mironetacec: já nevím kdo tady furt psal že na konci října bude sněžit a v rublice jaký bude říjen2010 že bude na konci října 50cm sněhu na horách;-)

# 18.09.2010, 08:40

Já doufám, že bude zima alespoň do začátku prosince mírná. Kupujeme dům a potřebujeme ho zrekonstruovat, abysme se mohli co nejdřív nastěhovat.
Jinak jsem si samozřejmě vždycky přála pořádnou zimu a hodně sněhu, proto jsem byla ráda, když jsem se mohla odstěhovat z Chrudimi na "Českou Sibiř" (Vysočina).

2
# 18.09.2010, 11:04

pride babie leto az do konca septembra :slunce: :slunce: :slunce:

# 18.09.2010, 12:08

Vemem si to takhle babí léto příjde a bude trvat do konce září.Po babím létě příjde logicky chladnější počasí.Ale proč ČHMÚ z dlouhodobé předpovědi vychází bybí léto na říjen? toť otázka kdo to ví ať odpoví;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.