Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, nejméně bude pršet na severu a severovýchodě

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2010/2011

# 13.11.2010, 21:03

:!!: proboha vždyť je listopad půlka, co byste chtěli.Když v listopadu sněží tak je to jen předvěst toho že zima začne:)

536
# 13.11.2010, 21:05

Vaše texty jsou vulgární.Proto texty kde jsou sprostá slova mažu.Díky za pochopení;-)

77
# 13.11.2010, 23:52

Dnešní den to na celým území ČR překonávalo teplotní rekordy dosažený zejména v roce 1996 a pokud si já pamatuju tak zima 1996/97 byla od 17.12.1996 hodně mrazivá s vysokou vrstvou sněhu, která vydržela dost dlouho,alespoň u nás v Roudnici nad Labem 195 mnm,kde většinou zimy stojí za starou belu:).

77
# 13.11.2010, 23:55

Chumelilo ještě 15.dubna 1997!!!

10
# 14.11.2010, 09:08

Teda model GFS ukazuje velmi pěkné výsledky od 25.listopadu:!!:. Kéž by to tak zůstalo;-) :snih: :snih: :snih:

10
# 14.11.2010, 09:14

Pomaloučku se i dosti pekne přispůsobuje model ECMWF a ENS, Které taky předpovídají zhruba od 25. listopadu nějakou velkou šanci na sníh a teploty kolem nuly :) :) :snih: :snih:, dufám že i to vydrží

0
# 14.11.2010, 11:58

Všechny moc zdravím
Tímto prvním příspěvkem chci řící, že se o počasí zajímám dost dlouho a myslím, že i mé příspěvky budou tuho důkazem :))
teď už k tématu
očekával jsem listopad takový jaký je
srovnávám podle situací let minulých a vším dohromady-mám vlastní úsudek...
takže nejprve jaká bude zima podle mne........

prakticky až do 21,22.11 podobně, ale pozvolný trend ochlazování, s tím, že východ bude stále o dost teplejší než západ republiky. Od 22,či 23 spad teploty, i výraznější, opět výraznější na západě, přeháňky, od stř.poloh sněhové. Se sněžením v nížinách počítám v Čechách cca okolo 24.11 a na výhcodě území snad od 26,27.11. S tím, že chladnější trend bude zachován do prosincových prvých dnů, na Mikuláše bude bílo prakticky všude. Poté počítejme s inverzí, oblevou, sníh staje. letos se budeme těšit z bílých vánoc, Severní proudění kol 21tého prosince přinese snížek i do nížin a tak budou svátky bílé, nejvíce snad na S a SV území, kde bude sněžení nejsilnější. Po vánocích beze srážek a počítejme se zesilněním mrazů. Nový rok se sněhovou pokrývkou a mrazem. Leden bude co do srážek sušší, ale mrazivý. Slabá perioda oteplení přijde v půli měsíce...
únor přinese silnější sněhové vánice a stále bude zimní, moc velké výrazné oblevy nebudou.....
tuto svou předpověď jsem sestavil i z příspěvků astrologických předpovědí počasí i podle dlouh.záznamů z Klementina s přihlédnutím k zimám jako celku a předchozím povětrn.situacím
DO KONCE ROKU NEBUDE TEPLOTA VYŠŠÍ NEŽ TA DNEŠNÍ

818
# 14.11.2010, 12:19

jacik
To, že nebude už letos tepleji si myslím také-je velká šance na zimní poslední listopadovou dekádu. Ta Vaše předepověď mě potěšila, jako spousta odhadů zde. Ale bílými Vánocemi bych si tak jistý nebyl-neříkám ale, že to možné není a že bych si to nepřál, jako spousta z nás.

0
# 14.11.2010, 12:23

tom791
jasně, ty vánoce jsou vždy nejisté

ještě k listopadu
troufám si tvrdit, že jako celek (i přes chladnější závěr) bude vysoce nadnormální
tyto teploty co jsou nyní-nejsou opravdu normální
podle záznamů je doložitelné, že v listopadu dochází k teplejším periodám, ale aby bylo ke 20st. a v noci okolo 14 st. není normální -je to SILNÝ EXTRÉM
a příroda to asi zas nějak zrudukuje--v opačném směru :))

818
# 14.11.2010, 12:27

jacik
Je to tak. Právě listopad třeba hned ten loňský nám naznačil (nás "obalamutil") velmi teplé počasí až to vypadalo, že bude teplá zima-a jak byla pěkná-pravá. Když se podívám pár let zpět, tak teplejší období v listopadu byla, ale i chladnější a po každé v jiné části měsíce.

# 14.11.2010, 13:32

jacik: Tohle je velmi odvážné tvrzení. sice se to dobře čte, leč nevěřím tomu ani za mák. To ovšem na druhou stranu neznamená, že nemusíš mít pravdu. Uvidíme.:!!:

10
# 14.11.2010, 13:32

A co se ti nezdá? že má být 5-10 stupnu?...no to ano ale ochlazovat by se melo az kolem 25. listopadu:)

10
# 14.11.2010, 13:33

Tak klídek :D

238
# 14.11.2010, 13:59

Ochladit by se skutečně mělo až v úplném závěru listopadu, bohužel to však zatim vypadá,že bude zima a slunečno takže uplně naprd počasí....

117
# 14.11.2010, 14:21

Je pulka listopadu no a co?Tohle neni normalni,aby listopadu bylo 20°C.Listopad obdobi,kdy jsou inverze a teploty mezi 0-6°C.Je to zvlastni,ale bohuzel,jestli bude jz proudeni(to je porad),tak ani v prosinci mi nebude prekvapovat teplota kolem 18°C.
Ani prosinci to nevidim dobre,soucasna predpoved,predpovedy vidi ochlazeni,ale teploty mezi 2-9°C(i 1.dekade prosinci),to rozhodne na zimu nebude.Tak hlavny je,aby byli Vanoce na snehu a to vse.Pak mrazy,aby taky moh zabruslit ;-).

4
# 14.11.2010, 15:03

Dandy:Kolem 25.listopadu by se mělo ze současných + 15 ochlazovat? Neříkej.:D

72
# 14.11.2010, 15:18

poslední den kdy zažijeme teploty nad +15 po té už pujdou teploty pozvolna dolů příští týden čekame maximalní dení teploty kolem +10°C postupně klesnou k +5°C v noci už budou častěji klesat pod bod mrazu tak se tady nahádejde zima bude ani by mi nevadilo, prototože je to s počasím letos opravdu zajímavé , vypadá to že se počasí chystá na bílé vánoce protože nikdy takové teplo nebývalo a vždycky byly Vánoce na blátě ovšm letos je teplo ještě v listopadu to znamená že s blížicími se Vánočními svátky příjde zvrat a místo teplého jihozápadního proudění nastane vpád arktického chladného proudění. ještě bych chtěl podotknou že je pořád podzim a né zima takže klidně at se raději ta zima zpozdí a vydrží nám třeba do dubna na horách třeba ještě déle je také dosti pavdpodobné že tyto teploty nahrazují příští jaro a tak to muže být přímo ze zimy do léta hold počasí blázní s tím nikdo nic nenadělá

72
# 14.11.2010, 19:47

Na Slovensku se už brzo dočkají mrazů myslím že se tyto mrazy nevyhnou ani nám. koncem listopadu by se mělo prudce ochladit! uvidíme ale takto vysoké teploty které byly dnes už nám moc dlouho nevydrží hold zima se tlačí zuby nechty ! když příjde tak to bude asi stát za to uvidíme

8
# 14.11.2010, 21:17

radek
určitě.. zima příjde ať tomu věříte nebo ne, pár roků zpět se pamatuju, že byl teplý říjen, listopad (př. rok 96) a poté přišla sladká zima

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.