Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2010/2011

238
# 31.10.2010, 15:58

Já se kolikrát směju co se tu řeší :D ....před 2 týdny tady většina lidí hlásala jak koncem října v prvním týdnu listopadu přijde sníh i do nížin a ono ejhle 17°C :D ....lidi nevyšilujte zase;-)

72
# 31.10.2010, 18:12

Jen klidně at se tu řeší teplo koncem týdne bude ještě 18°C a ten další týden bude do 13°C konec listopadu by měl být s teplotami kolem 6°C a ejhle uteče to a je tu prosinec to v znamená zimní měsíc to se tu bude taky řešit teplo? +18°C které se v prosinci už málo kdy vidí to už by pak zima ani nemusela být a mohli bychom přejít rovnou do jara no uvidíme

818
# 31.10.2010, 18:23

Když bude listopad teplotně nadprůměrný, tak to je teoreticky dobrá zpráva a naděje, že bude prosinec podprůměrný. Teď jen aby nebyla celá zima i s listopadem spíše nadprůměrná.

Prady
No a právě podle tohoto je vidět, jak nelze odhadnout počasí za měsíc, tj. v poslední dekádě listopadu a o zimě (prosice-únor) ani nemluvě.

72
# 31.10.2010, 19:06

tom791
Přesně tak naprosto s tebou souhlasím že i týden,natož měsíc je velmi obtížné předpovídat, nechápu jak někdo už tady muže založit diskuzi :Jak bude O Vánocích vždyt to je jen taková střelba do terče bud a nebo. Podle mě to bývá že pokud příjde nadpruměrný měsíc tak ten následující bude na tom stejně ale to se jen tak říká skutečnost muže být uplně obrácená a teda jak říkáš je tady pravděpodobnost že prosinec bude podpruměrný nebo alespon pruměrný, možná že budem nakonec rádi že nám ten sníh tady v nižinách napadne právě v tom prosinci a listopad zutane teplý ale tyto předpovědi se vyplnují jen na 75% taakže v polovině listopadu mužeme mluvit uplně o něčem jinem stačí jen jedna velmi chladná dekáda a měsíc se stane podprůměrným

818
# 01.11.2010, 19:11

radek
Stačí jen vyčkat do 10.11., kdy bude další dlouhodobka ČHMÚ- je velká šance, že bude říkat třeba úplně něco jiného na zbylé dvě dekády než říká ta současná. To jen tak na okraj.

A nyní něco pro pobavení-článek z tn.cz: URL. Pozor bude v noci až -65°C okolo 5.ledna! Tak já bych se zasmál. Kdyby tam byla alespoň snadněji uvěřitelná čísla. Tomuto se nedá uvěřit. Vždyť by se to nedalo přežít!!:)

72
# 01.11.2010, 19:25

tom791
K tomu článku , Taková zima a ještě k tomu u nás nemuže exustovat , vždyt to jsou uplně absurdní články,že je to ještě pořád baví. U nás je ted +15°C a oni stráší s -65°C vždyt tolik nebývá ani na Sibiři natož tady u nás ,tomu že by bylo přes noc -45°C by se ještě možná dalo uvažovat ale přes den? Podle mě je to naprostý nesmysl, to by tu většina čechů zmrzla!ani topení by nepomáhalo

72
# 01.11.2010, 19:28

NECHÁPU CO S TOU LETOŠNÍ ZIMOU POŘÁD MAJÍ , VŽDYT ANI LONI TOLIK ČLÁNKU NEBYLO

# 01.11.2010, 19:52

Podle mého,letošní zima bude patřit k těm teplejším...no nechme se překvapit.Tím samozřejmě nechci říct,že zima bude bez sněhu a teploty nad nulou.Ale to,že extrémní teploty nebudou tak časté jako v zimě 2009/2010. Teploty přes den budou povětšinou kolem nuly a přes noc max do -10 st. V Lednu možná pár dní chladnějších. První pořádná nadílka sněhu příjde ve druhé dekádě prosince.Toť můj názor...ale třeba se pletu.

8
# 01.11.2010, 19:58

radek
nikdo totiž minulý rok neotevřel téma 100letá zima..


sobieski
určitě ano

2
# 01.11.2010, 20:00

LOL ?? TO JE smiesne ja neverim 1000 rocna zima

8
# 01.11.2010, 20:30

MeTeo
určitě vše co se řeklo o počasí nebude jen tak... stále věřím že se američané mýlí (co jim je do našeho počasí, ať nezávidí) a evropané ne... Každopádně ta nova si dala -65° nejspíš jen pro lepší sledovanost ;-)

72
# 01.11.2010, 20:33

TO JE VÁŽNĚ SMĚŠNÉ CO TADY UVÁDĚJÍ ZA NESMYSLY KDYBY TO MĚLO ASPON HLAVAU A PATU TO NEMÁ SELSKÝ ROZUM!

818
# 01.11.2010, 20:58

Ještě k tomu článku-to je skutečně vymyšlené, kdyby tam bylo těch -30°C až -40°C v noci, tak bych o tom rozumněji uvažoval. Dal jsem to sem, protože je to skutečně pro pobavení.

A zajímavé je, když se podíváte o čem se tu diskutovalo loni touto dobou v tématu na zimu.URL Názory a přání byla stejná jako letos-někdy to vypadalo na tuhou zimu, poté a to hlavně v listopadu na teplo. A také se tam uplatnilo pravidlo po teplém období přichází chladné, které přišlo hned v prosinci. Takže letos jsme na tom stejně, zima nás může překvapit čímkoliv.;-)

2
# 01.11.2010, 22:29

Minulým rokem jsem si už v tuhle dobu připoměl jak vypadá sníh a letos jsem neviděl jedinou vločku.Docela nechapu,když vyšel článek že na sv.Martina by mělo sněžit a o par hodinek tu už byly odkazy že žádnej sníh na Martina nebude.No prostě WTF?:D.Listopad nebude koukam o nic lepší a sněhu se asi ještě dlouho nedočkam.:( Tak kde ta "1000letá" zima vázne?:!!: :prsi:

Mat
Avatar
0
# 02.11.2010, 10:42

podla mna zime pride neskor ale udre v plnej sile

238
# 02.11.2010, 14:02

Matúš
Těžko říct, zatim to nevypadá, ale je pravda, že předpovědi se můžou změnit z týdne na týden. Bohužel zatim převládá trend v celé evropě teplo:cool: ....takže opravdu na nějaké lepší zimní radovánky bych čekal až v prosinci a i tehdy jestli přijde něco většího začátkem toho měsíce tak to bude úspěch....času ještě dost na závěry.;-)

# 02.11.2010, 14:14

zatial t vyzera nádejne ale moc tymto predpovediam neverim lebo sa menia kazdu chvilu URL

238
# 02.11.2010, 14:16

supreme
No tyhle předpovědi tu máme přes 3 týdny skoro obden a kolik z nich se zatim vyplnilo?:D pokud nepočítám hory tak vlastně zatim nesněžilo až na těch pár vloček:snih:

Mat
Avatar
0
# 02.11.2010, 14:32

no uvidime tri dni pred martinom

0
# 02.11.2010, 14:32

Letos prý má být krutá zima,no,ta měla být u nás i předminulý rok a byla tak krutá,že jsme měli sotva 20 cm sněhu,ale je fakt,že mráz byl!;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.