Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2010/2011

818
# 16.08.2010, 23:33

V září bývá i překročena letní teplota zejména v jeho počátku a na prosinec bych také moc nespoléhal, že se zima udrží od jeho počátku. Zpočátku může být i více než 5°C a :prsi: nebo smíšené srážky.

Ono to ale může být letos všechno jinak. Letos, jak je vidět, je možné vše!:)

# 18.08.2010, 00:32

Doufám že to tu bude probíhat jako ve foru zims 2009/2010 pamatuje si mně někdo ? :) :)

72
# 19.08.2010, 17:17

V zimě se muže vystřídat vše od pěkného mrazivého počasí po extrémy jako je např silný mráz , intenzivní sněžení, budou určitě mezi tím i nějaké oblevy s čímž je třeba každým rokem počítat že zima bez oblev neexistuje každy rok se nějaká objeví at už je slabá či výrazná ale muže také přetrvávat vysoká sněhová pokrývka i v nížinách jako loni kdy v praze nasněžilo přes pul metru, je taky možné že se vyskytnou tzv holomrazy to uvidíme vše záleží na počasí jakou zimu si pro nás chystá!

818
# 19.08.2010, 18:08

radek
Tak to souhlasím, protože to samé jsem si myslel i o létě a pěkně se to potvrdilo. Určitě nebude panovat jeden typ počasí. Jen doufám, že bude zima, jak má být, se :snih:.:) :)

72
# 19.08.2010, 20:35

tom791
Počasí jak se letos potvrdilo , je většinou o extrémech takže pokud příjde krutá zima což bych rád , tak si myslím že pokud příjde příval sněhu tak se už ničemu nemužeme divit hold takové to počasí už nás tak lehko neopustí bude ,jeden extrém za druhým, třeba se to časem změní ale o tom pochybuji , samozřejmě nemyslím že celý rok budou jenom extrémy to ne, mezitím se vystřídá i pěkné počasí já si osobně myslím že letošní zima bude zhruba podobná té lonské ale to jsou jen mé představy jak to bude to si ještě budeme muset počkat :slunce: :snih: :blesk: :prsi: :)

# 19.08.2010, 20:57

Já si myslím že zima 2010/2011 bude hodně podobná té předešlé zimě ,ale že budou větší extrémy jako že napadne v nížinách třeba klidně i metr sněhu a v zápětí třeba druhej den nebo za týden rostaje a nebo se bude držet dlouho a k tomu ještě třeba každej tejden něco málo nasněží :snih: :snih: Já osobně doufám že zima bude minimálně tak dobrá na sníh jako ta minulá :snih: :snih: :) :) tot můj názor :) :)

818
# 19.08.2010, 21:54

Vzhledem k tomu, že kdyby byl v nížinách sníh třeba jen jednou, dvakrát za zimu, jako že tomu bylo nedávno (př. 2007/2008), tak by nebylo co sledovat. A já mám rád také "zábavné" či extrémní počasí, když je co sledovat, tak také doufám, že zima bude taková jako loňská nebo lepší.:)
V nedávné době se mi líbila zima 2005/2006, která byla bohatá na sníh, ale s častými oblevami v nížinách.:snih:
Žiji převážně v Praze, kde sníh taje asi jako první, ale když pořádně sněží, je tam "kalamita".

# 19.08.2010, 22:51

Už se těším až budu moc na psat "Máme první :snih:ˇ"

19
# 22.08.2010, 16:14

URL klimatologická předpověd na 6 měsíců

# 22.08.2010, 21:08

není tam ta stupnice nějaká divná ? že by bylo v září -0,6 až 0 stupňů ??? :) :)

19
# 22.08.2010, 22:05

jirka3
to je odchylka od dlouhodobého normálu

0
# 23.08.2010, 01:11

tohle je spíš trend..než snaha předpovídat teploty

72
# 24.08.2010, 18:01

Pavell
Jak to myslíš s minimem sněhu ,jako že ho bude málo?a bude víc holomrazů? já teplé léto tak chladná zima se říká ale nemusí to vyjít snad Vánoce budou po dlouhé době bílé

818
# 24.08.2010, 18:19

Tak jsem to také pochopil. Sněhu bude asi málo.:!!: :snih: Je to pořád jen předpověď, takže je naděje, že to bude přeci jen o trochu jinak. Také doufám v bílé Vánoce, ale právě se obávám, že sníh na Vánoce nevyjde. Jako naschvál přijde před Vánocemi většinou obleva a nebo začne pravá zima až po Vánocích. Letos to ovšem může být uplně jinak.:)

72
# 24.08.2010, 18:38

tom791
Ano, já si to také myslím že na Vánoce příjde obleva mi by stačil alespon poprášek v nížinách jenom aby byly bíle, nemusí příjít zrovna na Štědrý den nějaká sněhová kalamita ikdyž letošní počasí muže přinést cokoli ale přál bych si aby byla zima 2010/2011 podobná té předešlé aby to bylo s mrazem a také sněhem tak vyrovnané např leden sníh, únor mráz a březen nějaká ta sněhová bouře všechno se muže do minutky měnit takže počítám že mi to vyjde tak na 20% možná i to ne tak uvidíme

72
# 24.08.2010, 18:40

Zima muže byt třeba slabá jak na mráz tak na sníh, bude jenom pršet sem tam zasněží nebo se to smíchá do deště teplota nad nulou v noci pod nulou tak bych si to moc nepřectavoval ikdyž i to se muže stát

72
# 24.08.2010, 19:41

[b]Pavel
tak inverze byvají v zimě a také někdy už na podzim častěji pokud proudí vzduch od východu tak to máš pravdu s těmi mrazy byvájí totiž hodně kruté teploty mohou klesat místy i k -25°C to je už extrém ovšem pokud příjde talková níže od jihovýchodu nebo od jihu tak to si počasí připraví většinou pěknou sněhovou vánici což letos doufám výjde a snad budu většinou psát před jakoukoliv číslici znaménko mínus než plus :) :snih: snad to výjde ale také nemusí

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.