Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí PRVY SNEH v zime 2007/08

Anonymní
Avatar
# 19.09.2007, 19:51

Lebo Vas poznam...pocul som Vase meno a myslim ze ste taktiez boli aj na radiu SRo. *Som rad, ze ste si to vyjasnili.
S pozdravom Oliver.

Anonymní
Avatar
# 19.09.2007, 22:53

oliver (puma979): Opravdu jste mi vyhrožoval, a pokud je pravdivé Vaše tvrzení, že se na mě Váš meteorolog podívá zblízka, tak potom vyhrožoval i on, vždyť co jiného než zastrašování to je. Takže nezlobte se na mě, tady nemáte pravdu.
Že jsou Vaše příspěvky (hlavně v posledních dnech) často nesrozumitelné, to snad vidí každý kromě Vás. Po větším počtu takových příspěvků jsem dospěl k názoru, že to zřejmě děláte schválně a proto jsem napsal, že se tak snažíte s ostatními manipulovat, což není normální slušné jednání. Žádný podraz v tom nebyl, možná jsem to přehnal, ale po tak dlouhé komunikaci s Vámi už mi občas také ujedou nervy. Nikomu jsem také na rozdíl od Vás nevyhrožoval. Také administrátor nakonec přiznal, že Vaše změny přihlašovacího jména jsou špatné, normální uživatel má jméno jen jedno.
Předpokládám, že jste si přečetl krátkou zprávu z ČHMÚ o předpovědích na Vánoce. Také byste ji měl poslat panu Jurčovičovi, který předpovídal počasí na Vánoce v září v televizi, což nelze nazvat nijak jinak, než profesionální selhání. Uvědomte si, že z ČHMÚ i SHMÚ by ho po takové televizní předpovědi vyhodili. Zvažte proto prosím ještě jednou Vaši další spolupráci s tímto meteorologem a raději si najděte někoho ze SHMÚ, od pana Jurčoviče se nic dobrého nenaučíte, je to obchodník s počasím, který do médií řekne vždycky to, co od něho chtějí, nemá žádný problém zveřejnit i vyloženě neseriózní předpověď, navíc jsou v jeho předpovědích rozpory (předpověď na 10 dní je podle něho problematická, ale na tři měsíce je v pořádku?).
S pozdravem
Michal Koupý

matejmilko: Děkuji Vám, že jste se mě zastal. Oliverovi nerozumím a asi ani nikdy rozumět nebudu, protože jsme naprosto odlišné povahy. Já se vždycky snažím neporušovat pravidla, kterými se řídí profesionální meteorologové z ČHMÚ, i když sám se počasím zabývám jen amatérsky, Oliver naopak klidně předpoví počasí na celou zimu.
S pozdravem
Michal Koupý

Čím dál více mám dojem, že tato diskuse spěje ke konci bez nějakého řešení. Nemá smysl pořád dokola opakovat, že dnes nikdo neví, jak bude za dva nebo tři měsíce. Je otázkou, jestli taková diskuse o dlouhodobé předpovědi má vůbec nějaký smysl.

Anonymní
Avatar
# 20.09.2007, 18:32

1. mam len jedno meno- puma 979 a ziadne som nemal okrem svojho-Oliver -.
2. p. Peter Jurcovic je seriozny meteorolog a ma väscie znalosti ako vy.
3. mne je to jedno ci to mi budete posielat dalsie poznamky ako sa mam spravat, ci nieco neporusujem alebo ci si mam zmenit meteorologa.
4. Neviem , ci nejaky meteorolog v SHMU este je, ktory ponuka svoj e-mail.
5. Ja sa na Vas nehnevam, som vyrovnany clovek...
6.Nemam ani 18 rokov.
Ste prekvapeny...
Myslim ze ani nie........
S pozdravom

Oliver Maksay.

Anonymní
Avatar
# 20.09.2007, 18:40

Viete, p. Peter Jurcovic Vam vraj nic nepisal a ani ho uz nezaujimate.
Mate jasnu odpoved.
Oliver

Anonymní
Avatar
# 21.09.2007, 00:55

Tak to pana Jurčoviče zřejmě nezajímají ani meteorologové z ČHMÚ a SHMÚ, když jeho předpověď zimy je v přímém rozporu s oficiální zprávou ČHMÚ, která vyšla asi před dvěma dny. Souhlasím, že pan Jurčovič má větší znalosti, než já, ale své profesi se zpronevěřil, v SHMÚ ani ČHMÚ dělat nemůže, proto je soukromý meteorolog. Pokud jde o mě, tak už jsem Vám psal, že se meteorologií zabývám 15 let, takže dobře poznám, když nějaký meteorolog z lidí dělá blbce, a to je právě případ pana Jurčoviče, takže jsem rád, že už se o mě ani nezajímá, je to člověk, který v médiích zneužívá důvěry lidí, zkrátka "umí v tom chodit", ale z morálního hlediska je takové jednání odsouzeníhodné. Je Vaše smůla, že když se proti takové předpovědi ohradím, tak v tom vidíte podraz nebo drzost, hlavně že je na Vás pan Jurčovič hodný, zatímco já jsem zlý, ale pravda není na jeho straně. Když je Vám jedno, co Vám radím, tak prosím, klidně si dělejte, co uznáte za vhodné, každý má právo se sám zesměšnit. O Vaší vyrovnanosti by se dalo s úspěchem pochybovat. O Vašem věku vím. Moje tvrzení, že popřete, že to vyhrožování bylo od pana Jurčoviče, se jen vyplnilo, ale je možné, že jste lhal, mohl jste si to vymyslet. Čekal jsem, jestli se alespoň teď začnete chovat zodpovědně (i když jsem tomu nevěřil), ale viditelně to nejde. O Vás a panu Jurčovičovi tak lze říci asi tohle: "Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá". Přeloženo do normální řeči jste stejný jako on. Nepřeji Vám nic špatného a ani Vás nenutím, abyste mi věřil, ale s takovým přístupem k předpovědi počasí, jaký tady prosazujete, vás do SHMÚ nikdy nevezmou.
S pozdravem
Michal Koupý

Anonymní
Avatar
# 21.09.2007, 01:20

oliver (puma979): Díval jsem se na stránky SHMÚ a e-maily tam jsou zveřejněné. Snad každý meteorolog, kterého tam najdete, tam má uvedený e-mail. Jen stačí trochu hledat. Ale nepište jim prosímvás ty Vaše předpovědi, protože to by z Vás měli opravdu radost.
S pozdravem
Michal Koupý

Anonymní
Avatar
# 21.09.2007, 18:03

Ja by som sa ich len ptal a nie im pisal, lebo na take dlhe diskusie by si len sotva nasli cas. Tato debata ma uz vobec nebavi a ani sa nerozculujem. A nevite nahodou, ze ci sa bude pomalym tempom aj najdalej oteplovat v buducom tyzdni alebo sa opät ochladi.
S pozdravom Oliver Maksay.

Anonymní
Avatar
# 21.09.2007, 23:15

Tak se nezlobte, já jsem to nemyslel špatně, ale ony ty předpovědi pana Jurčoviče opravdu neodpovídají stanovisku ČHMÚ, já za to nemůžu.

V Česku přijde ochlazení podle ČHMÚ zřejmě v úterý (na Slovensku předpokládám snad ve středu podle toho, jestli na západě, nebo východě) a pak by se mělo pomalu ochlazovat. Jak ale bude v říjnu, to zatím nevím, je to ještě daleko.
S pozdravem
Michal Koupý

Anonymní
Avatar
# 22.09.2007, 15:38

Dekuji.
S pozdravom Oliver.

Anonymní
Avatar
# 16.10.2007, 18:08

nemohl bych se zeptat jak meteorologove předpovidaji uhrny srážek.

Anonymní
Avatar
# 16.10.2007, 18:10

nemohl bys te mi odpovědět

Anonymní
Avatar
# 16.10.2007, 20:02

Ludia, bavte sa o ochladeniu...tento tyzden...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.