Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí ZIMA 2007/2008

Anonymní
Avatar
# 28.12.2007, 17:42

Kto písal túto predpoveď?

Anonymní
Avatar
# 28.12.2007, 18:25

HuJinTao
jaj ty pako.to ze su neni extremne mrazy,to neznamena ze zima je zla,to ze cela druha polovica decembra bola len tlakova vys a inveria je uplne normalne.a zima este len zacala,co ty tu uz hovoris jake mrazy a sneh tejto zimy uz boli.Co sa tyka tych tvojich britskych meteorologov,tak si im ver.to je jedno,pretoze to su len odhady,ze aka bude zima,to nie je predpoveda. na slovensku su pomerne kvalitni meteorologovia,co ty mozes o nich vediet,ze su o nicom.to ze je globalne oteplovanie,neznamena ze zimy budu uz len slabsie a slebsie.moze prist kludne aj taka zima ako bola 2005/06,len bude ich bude menej asi...Golsfsky prud sposobuje v lete to ze je v zapadnej europe vhlko a prinasa zrazky na kontinent a v lete ochladzuje kontinent od Z skor a v zime prinasa samozrejme teplejsi morsky vzduch.podla tvojho slohu usudzujem ze si pubertiak,co pise hluposti

Anonymní
Avatar
# 28.12.2007, 18:29

nevravim ze ze nieco co si napisal nie je pravda,ale vela veci prehanas,a nevies ze ako to je v skutocnosti;-)

Anonymní
Avatar
# 28.12.2007, 18:36

HuJinTao:
Když už jsme u těch předpovědí od tvé modly Rndr. Petera Jurcovica, tak se podívej na jeho předpovědi na období vánoc apod. jestli mu to vyšlo,hej.
A tvrdit že britští meteorologové jsou bozi a ostatní respektive čeští a slovenští meteorologové stojí za ho.... , tak to je taky síla. na jakých základech můžeš tvrdit takové hovadiny. Rozdíl akorát v penězích. To, že tam si můžou pořídit počítač za 500 000 000kč a tady ne. ................:!!:

Anonymní
Avatar
# 28.12.2007, 18:53

clocece sa kludni co tu take somariny trepes jak ste nemali v kubine snah tak to je vasa vec ae mi v dca sme ho na vianoce malia este k tym tvojim britom su to ludia ktori nic nevedia naj meteorologovia na svete ktori aj nieco vedia su cesi shak v klementine sa meria uz od r 1775a co saa tyka tejto zimy tato zima sa este len vyfarbi shak uvidis a este ti neverim ze ti jurcovic nepovedal ze ked je teraz takto extremne suche pocasie ze nenastane kompenzacia a nenavali snahu vela a v zime 05/06 bolo u nas v dca -23C a 75cm snehu a ja verim tomu ze v 21 storoci rok 1929 prekoname shak zijeme v obdobi extremov a golf. prud slabne takze.... a este k jurcovicovi ta jeho predpoved je zostavena podla zaznamov ako to najcastesie byva takze to je uz skor klimatologicka predpoved!

Anonymní
Avatar
# 29.12.2007, 13:06

to de sces dotahnut s tym poslaneckym platom 72000sk ja ti wrawim ja este len budem mat tazke miliardy eur a wen aj proc shak jak sa mi to podari si patentovat tak uvidis ! a este ja howorim nespisovne pretoze spisovnu slovencinu nemam rad a hovorim ibanarecim teze
davajce si pozor lidzi na silvestra budze ozembuch

Anonymní
Avatar
# 29.12.2007, 19:06

ale ticho uz secia sme nejaky kazdy klame aj ja klamem

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 11:10

HuJinTao
boze koho tu zaujimaju tie tvoje slohy,ved kazdy mame svoj nazor a nemusis tu kazdemu tlacit do hlavy co si ty myslis

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 16:03

HuJinTao
ale ved dobre,stale pises o tom istom,ano je to pravda,ved vsetci vedia ze nicime planetu,naco stale dookola o tom pises.ty tu pises ako keby sme vsetci za to mohli,za to mozu hlavne tam ti hore na vysokej urovni,co nechce znizit emisie plynov atd.my proti tomu asi tazko nieco spravime

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 17:25

Caute...tak vianoce boli na lade...tu v Kosiciach je 50 cm snehu a snezi ma min. do 15.12.08....takze....nemal som net....ale teraz som tu len na skok.....tak..len piste..ja tu este budem zabehavat..

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:12

Prepacte....do 15.1.08

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:16

takze podla GFS od 14.1.08 bude tlakova vys....
Dovtedy zrazky....takze prva polovica januara zrazkovo bohata, avsak druhy skor sucha...takze z tohto hladiska januar bude priemerny mesiac.....vo februari to uz vsak nemusi velmi platit...ved uvidime a nechame sa prekvapit....
Takze....S pozdravom OLiver...
Pozdravujem ta Juro.........HUJINTAO.........

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:43

puma979
preco sa riadis podla 1 modelu,ved to sa este 100 krat zmeni

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:44

minula aktualizacia toho trapneho GFS bola uplne ina,GFS nad 180 hodin je uplna blbost,to netreba ani sledovat

Anonymní
Avatar
# 05.01.2008, 18:48

Ano...ani to nesledijem....riadim sa oficialnymi webovymi strankami ako meteoinfo.sk na 10 dni alebo shmu.sk.
Takze do polovice bude pocasie zrazkovo bohate.V najblizsich dnoch sa otepli ale potom sa zosilni prilev studeneho vzduchu.Takze opät pribudnu centimetre snehu aj v nizinach.
p.s.:Viem co rozpravam.

Anonymní
Avatar
# 08.01.2008, 14:19

To sa nehodi. Nechcem vas tu strasit ale zima bola a zasa bude pretoze oteplenie okolo 3 kralov je bezne a ze golfsky prud zosilnel my nemozme takze studene frontz prevldaju na vychode SR a juhovychode europy pretoze prechadza k nim aj studeny vzduch no na severe SR je oblacnost pochadzajuce z atlantiku a kvoli silnemu golfskemu prudu je tu tak teplo takze bud sibirska zima s malo snehu a mrazom alebo zima so snehom ktory v noci napadne a cez den sa roztopi.

Anonymní
Avatar
# 09.01.2008, 15:25

No hujintao.. je pekne ze tak vela pises ale nikto ti to nebude citat, vyjadruj sa strucne. Gfs je vec sice pekna ale prelietava vec, jeden vystup hlasi 6 C a sest hodin na to uz mrazy takze radsej sledujte aladina alebo shmu na 5 dni dopredu.

Accuweather.com - předpověď

toto je 15 dnova predpoved podla gfs pre zilinu. Na viac ako 6 dni sa ju neoplati ani pozerat. Je to hovadina.

Anonymní
Avatar
# 09.01.2008, 19:04

Zdravím. No hodně modelů teď ukazuje zlom po 15. lednu, kdy by se mělo ochladit. Pravá fabiánská zima ještě zřejmě dorazí.:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.