Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2009/2010 ?

# 13.10.2009, 16:14

Z léta přímo do zimy


Ano je to tak. Počasí se zbláznilo a vynechalo podzim s rannimi mrazíky a mlhou a přešlo přímo do zimy se sněhem a mrazem.

Ještě před několika dny jsme mohli vidět na teploměru letních 25°C a dnes při pohledu z okna to nevypadá ani na podzim. Teplota klesna až k nule, od 700m padá sníh a sněžení se postupně dostane i do nížin.

Ve středu a ze středy na čtvrtek může sněžit už od 400m a vytvářet tak nesouvislou sněhovou pokrývku. Od 500m a nahoru tento sníh bude přibývat a tak můžeme očekávat bohaty příděl sněhu, který bude od 500m kolem 5 až 10 cm, na horách pak až 25cm nového sněhu.

Již dnes ráno na horách leží kolem 5cm a na některých místech Krkonoš dokonce až 10 cm. Sněžit bude i nadále.

Jak to vypadá se sněhem v Krokonoších se můžete podívat přímo online přes webkamery HumlNet.cz, kde nabízejí online pohled ze Sněžky, z Pece pod Sněžkou a další.


:snih: :snih: :snih: :snih:

Anonymní
Avatar
# 14.10.2009, 07:47

Ja bydlim ve Zline ktery je tak maximalne 300 m.n.m. a snezi tu nonstop aspon kdyz se podivam z okna porad snezi :D ... :snih: :snih: chtel bych se zeptat jak dlouho si myslite ze ta zima bude ?jak dlouho bude asik snezit ? Pride ted jeste nejake oteplovani ? :prsi: ? :snih: ? :blesk: ? :oblak: ? :slunce: ? xD

Anonymní
Avatar
# 14.10.2009, 11:38

Nevíte, jestli na horách sníh vydrží? To by se mohli vleky rozjet dřív než na konci listopadu. Tomáš

# 14.10.2009, 12:07

Hmmm nevim ale asi vydrží ! :snih: :snih: :snih: :snih:

Anonymní
Avatar
# 14.10.2009, 13:05

Podle mě sníh na horách nevydrží, možná na dobře chráněných místech. Ono stačí, aby se proudění změnilo na SZ a hned pude teplota nahoru! Je teprve říjen. Ta níže, co sem posílá studenej vzduch od severu se během dalších dní vyplní, od západu sem ak příjde TV, která bude mít tendenci se usadit nad prochlazenou východní Evropou a po zadní straně bude převládat teplý výškový proudění, který se projeví hlavně na horách a ve vyšších polohách a teploty tam pujdou nad 10°C a sníh tedy roztaje. V nížinách bude zataženo inverzní oblačností a tak kolem 5°C, na sníh to stačit nebude. Takže tohle je jen dočasná záležitost. Zbytek října a většinu listopadu bych viděl ve znamení inverze, zatím co se bude na severu kontinentu pokračovat hromadění studenýho vzduchu. Až tak na konci listopadu nebo v prosinci bych to viděl na níži od SZ, která sem studenej vzduch nasaje a teprve potom začne skutečná zima.

Anonymní
Avatar
# 14.10.2009, 14:21

robik123l
Nemůžeš čekat skutečnou zimu v říjnu a tady v Plzni už vůbec ne, na horách to je samozřejmě jinak, ale pokud přijde inverze, tak to prostě dostane ránu i tam. (Já ty inverze nesnášim, mám rád dynamický severní až SZ cyklonální situace, jako byla včera, tedy proměnlivo s přeháňkama, aspoň v zimním půlroce, vůbec nejraději mám ale léto a bouřky). Tady to stojí, co do sněhu, za to až tak koncem prosince a v lednu a v únoru, když udeří silnejší mrazy. Třeba Radbuza pod zimákem poslední zimu 2x zamrzla, jednou v lednu a pak ještě v únoru, dalo se po ní i chodit. Zatim je na zimu čas, teplo bych ještě přivítal, radši než mrazy teď v říjnu.

# 14.10.2009, 18:31

Na horach to do zimy vydzri jak houno,tam bude do nedele pomalu 1m.
JInak jsem ve 3stech metrech a zatim furt chcije,takze to stoji za houbelec.

Anonymní
Avatar
# 14.10.2009, 18:48

:!!: tak jsem se nic moc nedozvěděla jaká bude zima

Anonymní
Avatar
# 14.10.2009, 19:08

Zima bude, bylo by špatně, kdyby nebyla. Myslím, že tak po Mikuláši to zažene lidi jako já konečně do tepla péct cukroví a počítat daně, peníze většinou nikoli. Záleží taky na tom, co kdo za zimu považuje. Řekla bych, že to bude obvyklá tříměsíční pauza k odpočinku pro všechno živé.
Hezký večer přeji.

116
# 14.10.2009, 20:09

Zítra může při teplotě 0 až 4°C sněžit i v nížinách.:snih:

# 14.10.2009, 20:12

:snih: :snih: :) :)


Novinka:

Na horách připadlo místy až 20 cm sněhu

Během první poloviny dnešního dne nejintenzivněji sněžilo v Beskydech. Na Lysé hoře od rána připadlo dalších 20 cm sněhu, celkem zde ve 14. hodin leželo již 40 cm sněhu a nadále hustě sněží.

Do zítřejšího rána zde celková výška sněhu pravděpodobně výrazně přesáhne 50 cm. V ostatních horských oblastech od rána připadlo od 2 do 10 cm sněhu, na hřebenech Krkonoš 10 až 20 cm. Stejně jako v Beskydech bude i jinde na horách sněžení pokračovat.

ČHMÚ

# 14.10.2009, 21:10

Zitra nebude v nizinach snezit,dneska nesnezilo ani v 350m,na toz v 200 atd.

# 14.10.2009, 21:53

Marek
Ahoj no mohlo by sněžit eventulně i v nížinách,ale jsem zvědavý jestli něco spadne. Jinak dnes ráno v 8 hodin poletovaly u nás drobné vločky chvíli pak to přestalo.Hlavně celý den fůkalo i s nárazy 19-25m/s.:snih: :)

Anonymní
Avatar
# 14.10.2009, 22:07

Pred týžďnom nad 20 stupňov a jasno :slunce: a dnes 0 a sneženie :snih:

Anonymní
Avatar
# 15.10.2009, 11:12

:!!: :!!: :!!:

Anonymní
Avatar
# 15.10.2009, 11:14

táto zima má byť vraj veľmi teplá...:(

# 15.10.2009, 12:47

Jsem v 400 m nad mořem a sněží tu ! :snih: :snih:

Anonymní
Avatar
# 15.10.2009, 13:36

no v ostravě taky sněží a co z toho? :( ani centimetr sněhu jen mokro!! hnus

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.