Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Občas víc oblaků ale beze srážek

Diskuse o počasí Tipy na dokumenty o globálním oteplování

0
# 14.02.2019, 16:17

Ahoj, nedávno jsem viděl docela zajímavý dokument o globálním oteplování (šlo to na ČT2) s názvem Je s námi konec! , někdy docela zařážející informace ale hlavně rozsah ničení planety. Fakt mega měřítko.

https://www.csfd.cz/film/455787-je-s-nami-konec/ko...

# 14.02.2019, 20:30

Tady je to přímo na YouTube. Tedy pokud je to ono.

245
# 28.02.2019, 11:53

Ondráš

Ono toho vetsina bude v anglictihe, hlavne na youtube. V cestine mo videi nevznika. S textem i popiskem muze pomoci translate.google.com (strojovy preklad mezi libovolnymi jazyky, vc. Cinstiny a pod.) ale u videi to nefunguje a titulky nejsou. A pak taky podle obrazku a animaci. Zrovna geoclimat.org je ve Francouzstine, a tam jsou jedny z nejlepsich clanku, Francouzsky neumim. meteomodel.pl je v Polstine, rozumim jen trochu. shmu.sk je v pohode.

Jinak nazev videa puvodne vypadal na nekakou konspiracni teorii - nazev videa znamena Co se skryva pod Gronskym ledovcem. Ale je to o tom, jak zjistili orografii pod ledovcem pomoci radaru, jak podle satelitnich mereni se ledovec zmensuje. Objevuji se praskliny v ledovci a praskliny se prohlubuji ke dnu (a pak se sladka voda dostava do more). Na ruznych mistech ledovec ubyva ruzne rychle.

Nefunkcnost odkazu - obcas ten system tvorby odkazu na in-pocasi odkazy spatne zpracuje a pak nejdou nacist. Ale Ogimet uz jde vetsinou dobre.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.