Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Klimatologické zmeny na Slovensku

Anonymní
Avatar
# 05.03.2008, 18:08

- teploty vyššie v priemere o 4 stupne Celzia
- priemerné úhrny zrážok o 10 percent nižšie, ale zato vydatnejšie
- silné búrky / tropické
- povodne
- tornáda
Tto sú činitele, ktoré budú na Slovensku ovplyvnovať počasie v najbližších niekoľko 10-tich rokov. Už tohtoročné leto 2008 bude naozaj pestré, máme sa teda načo tešiť.

S pozdravom Oliver.

Anonymní
Avatar
# 05.03.2008, 20:13

prehanas.chces sposobit paniku?

Anonymní
Avatar
# 05.03.2008, 20:27

Anonymní
Jelo alebo tom??
Je to pravda, Milan Lapin to aj potvrdil pre TA3 televiziu. Tornada budu, treba s apripravit v najblizsich rokoch.;-)

Anonymní
Avatar
# 05.03.2008, 20:33

NIE to som ja nebol ale to bude dobre no tornado nechcem ale tieto budrky budu veciet tak vecier ktupobitie blesky lejak.......:blesk: :blesk: :blesk: :blesk:

Anonymní
Avatar
# 05.03.2008, 20:59

TOM
ano...silne, vydatne, intenzivne a najmä necakane a privalove dazde, burky s krupobitim sposobia skoday..
A zajtar ides do Alp????Ja uz rano cestujem do tatier...takze:cool:

Anonymní
Avatar
# 06.03.2008, 17:01

nech uz je to leto burky

Anonymní
Avatar
# 06.03.2008, 17:44

vy ste asi naruseny z katastrofickych filmov.Lapin nic take nepovedal,iba chory clovek to tak pochopil,bez urazky

8
# 06.03.2008, 17:57

Presne tak :D, uz to chlapi niekedy prehanate, ved si aj precitajte co tu niekedy pisete.

Anonymní
Avatar
# 06.03.2008, 18:31

Hoši podle mě jsou 2 možnosti. Buď se počasí spraí tento rok a budou průměrné měsíce a nebo možná zase bude další rok teplý ale počet skvrn na slunci teď spíše klesá a to zásadně ovlivňuje klima na zemi. Čím je méňě skvrn tím více se země prochlazuje a naopak.

Anonymní
Avatar
# 06.03.2008, 19:16

...už som prišiel z výletu.

Slnko, mráz, Lomnický štít na dosah, snowboarding, sneh, lanovka a bryndzove halusky...tak to asi vyzeralo dnes u mna vo Vysokych Tatrach v Tartanskej Lomnici a v Starom Smokovci...sneh do výsky 30 cm v Starom Smokovci, na Lomnickom štíte okolo takých 2 metrov, lanovka, z ktorej som uvidel vsetko a krasna zimna idyla..Jedinym prekvapenim bolo to, ze som zistil, že v Kosiciach je viac stromov ako vo Vysokych Tatrach a je to kvoli tomu, ze 19.11.2004 a minuly rok 19.1.2007 sa tade prehnali dve silne vichrice, ktore doslova zrúbali všetko so zemou.
Mal som skvelý den, a ako vy???

Anonymní
Avatar
# 06.03.2008, 19:17

teploty vyššie v priemere o 4 stupne Celzia
- priemerné úhrny zrážok o 10 percent nižšie, ale zato vydatnejšie
- silné búrky / tropické
- povodne
- tornáda
Tto sú činitele, ktoré budú na Slovensku ovplyvnovať počasie v najbližších niekoľko 10-tich rokov. Už tohtoročné leto 2008 bude naozaj pestré, máme sa teda načo tešiť.

S pozdravom Oliver.


Toto je pravda, toto sa stane skutocnostou, povedal to, ukazal to Milan lapin ale aj Peter Jurcovic a este niektory........takze verte ci nie, pocas najblizsich destatich rokov to bude na TU!!!!
A tý ktorí to odmietajú, nemozu sa v meteorologii vobec vyznat!;-)

Anonymní
Avatar
# 07.03.2008, 17:54

ja mam celkom inu teoriu,podla ktorej pride doba ladova,alebo aspon ochladenie.ked budem mat cas,tak totu napisem.
Po dvoch regionalne teplych rokoch za sebou su vsetci poblazneni.Clovek ma velmy kratku pamat a casto nevinnou lzou klame sam seba,lebo sa rad boji,alebo chce byt zauimavy a dava za pravdu vedcom.Zabudli ste kolko napadlo snehu predminulu zimu?To sa vo V.Tatrach dalo snowboardovat aj v lete na nasich tatranskych `ladovcoch`.
Ak by teraz prisli po sebe dva chladne roky,kazdy by hovoril inak...Zaudol by aj na tie dve teple zimy...Neverte vsetkemu co pocujete.:snih:

Anonymní
Avatar
# 07.03.2008, 17:57

Inak M.Lapina uznavam a sledujem jeho predpovede.Povedal jasne `slovensku tornada nehrozia,je prilis daleko od oceanu`...

Anonymní
Avatar
# 07.03.2008, 19:41

Doba ladova....nasim niektorym laickym meteorologom uz naozaj prihára na mozog...Tento rok budu silne burky, budu zaplavy, budu zrazky.........

Anonymní
Avatar
# 07.03.2008, 19:50

Anonymní
To som ja puma979

Anonymní
Avatar
# 07.03.2008, 21:01

anonymdo 10 rokov tu budu aj tornada

Anonymní
Avatar
# 07.03.2008, 21:14

Anonymní
Sak ja viem....len nikto neveri..take slabe tu musia byt...

# 08.03.2008, 07:51

Anonymní: To, že je Slovensko, potažmo celé Česko daleko od oceánu, tak to opravdu nemá vliv na tornáda. Na to si přišel kde? Tornáda se tvoří skoro všude, ale musí být pro vznik vhodné podmínky( viz tornáda na opavsku rok 2005: http://www.chmi.cz/torn/cases/20050605/20050605.ht... Bohužel jsem žádné neviděl, bydlím v jiné části opavska. Viděl jsem jen rotující bouřkový oblak, který byl SV od nás a z kterého mohla vzniknout tromba.

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 09:26

ked niekdo moze tvrdit,ze do 10 r sa oteply o 4`C v priemere,tak ja mozem tvrdit,ze sa o 4`C ochladi.NIKDO nemoze povedat,ze je to NEMOZNE,teda to je MOZNE!:snih: :)

Anonymní
Avatar
# 08.03.2008, 09:27

a k tym tornadam sa ospravedlnujem...doplnim si informacie

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.