Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Mam trombu!!

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 16:46

mirko14 rokov kosicke olsany

ak chces poslem ty foto trombi

536
# 15.06.2008, 16:51

mirko 14 rokov kosicke olsany
Bohužel jen tohle,rychle se to rozpadlo.

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 16:52

co bude trombou co jsem dnes videl...bude na tornada.cz ? A nebo to mam poslat dal na chmu

# 15.06.2008, 16:54

Hejda
Na ČHMÚ to určitě poslat můžeš, uvidíš.

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 17:00

a das to i na tornada.cz?

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 19:21

Nechcem sa vám tu do toho motať ale Hejda neverím moc tvojim alibám že to čo si vydel bol chobot tromby teda začínajúceho tornáda skôr plne súhlasím s vysvetlením aké dal pán administrátor a mimochodom moc pozdravujem skrátka chcem povedať že to bolo niečo ako mohutné búrkové jadro s vysokou elektrickou aktivitou čiže silnejšia búrka aj my sme tu mali minulí štvrtok teda ešte tento sme tu mali silnú búrku ktorú doprevádzal vietor v nárazoch do 75 km/hodinu búrka taktiež sa zdala byť silná ale nespadla s nej ani kvapka ako pri tej čo zachytil a zvečnil Jaroslavec aj teba moc pozdravujem no až po nej začal slabý frontálny dážd a teplota bola pred búrkou ešte 22st no už po nej len 18st napríklad dnes je typické sychravé počasie s dopoludňajším slabým daždom spadlo asi 5ml až 7ml respektíve lebo v noci pršalo tiež a v noci bola teplota 14.5 stupňa dnes už po daždi len 13 stupňov a teraz o 18:00 13.9stupňa ale idem si kúpiť profesionálnu met. stanicu a moje údaje budú opäť o niečo bohatšie a tlak je iba 1002 hPa včera mala byť búrka ale len nás obišla tlak klesol na 998hPa ale bola s toho akurát mohutná čierňava teda oblačnosť bolo to dosť nádejné no opäť nič tento rok ešte ani raz nepadal ľadovec aspoň nie tu na Orave v Dolnom Kubíne škoda ale vietor nanešťastie niaky bol zatiaľ najrýchlejší bol ten štvrtok hlavne poklesol tlak a je pomerne ustálený a teploty dnes pripomínali studenú jar tak zatiaľ to vyzerá len na premenlivé počasie ale konečne sa oteplí a to z dnešných 13 stupňov na stanici Liesek až na oravských 21C čo je u nás v túto dobu normálna teplota a hlavne bude jasno aspoň od utorkovej noci až do štvrtka večera v noci začne opäť slabo poprchať teda mrholiť ale pravdepodobnosť vyplnenia zrážok je len okolo 20% a od soboty bude opäť takmer bezoblačno teda len ojedinele malá oblačnosť ahojte všetci pozdravujem vás s pozdravom Oliverov priateľ Juraj. ...!

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 20:00

mirkrokov kosicke olsany

daj imelovu stranku ja ty ju poslem ok?:)

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 20:06

kto chce vidiet burky co boli v žiline bytcici napiste na pokec pubertak13

# 15.06.2008, 20:33

A v té době co Hejda uvedl se v popisované oblasti žádné bouřky a ani přeháňky nevyskytovaly. Zřejmě si bral čas z radarových snímků, kde je v UTC. I tato skutečnost tvojí výpověď vytváří nevěrohodnou. Neříkej mi, že používáš běžně UTC čas (o dvě hodiny pozadu).

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 17:31

Jeste vcera vecer jsem napsal na CHMU a pred chvili me odpovedeli, ze z detailu srazkoveho radaru, dle modelove situace a take dle moji vypovedi me napsali, ze to opravdu tromba byla.

Bohuzel vsak to na svuj web nedaji, protoze se jiz netornadyckyma jevama nezabyvaj, presneji nebudou to davat na web, kdyz to byl malej cancurek. Presto ale me moc podekovali a zaevidovali si to.

Co z toho vyplyva? Na in-pocasi neposilejte zadne tromby, stejnak Vam napisou, ze to neni tromba atd. a na vic asi neumej cist z radaru. Ten cas je z UTC a i kdybych to tu neuvedl...tak se podivam na radar ne?
CHMU me take poslali detailnejsi radar po 10-ti minutach a vypadalo to opravdu moc krasne....coz urcite in-pocasi detailnejsi radar bude mit take, tak nevim, proc tak blbe pindaj.

Secteno a podtrzeno....jste machri...samozrejme myslim na CHMU :D

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 17:37

A jinak....blesk.cz ma i fotky...dokonce z dnesniho dopoledne, ze v oblasti Slany bylo tornado.....ze by in-pocasi opet napsal, ze to nic nebylo? :cool:

Ja to chapu....maji lepsi fotky nez ja...tak ze z toho usoudime, ze oni maji pravdu. Verim CHMU a urcite na tom neco bude. :)

# 16.06.2008, 18:01

Hejda
Zeby az tolik tornad se prehnávalo českou republice? Aj tu na slovensku uz casto lidé spozorují gulové blesky! čudné období!!!:blesk: :snih: :blesk: :slunce:

Takto vypadala tromba s rotace v kosickych olsanech dna 6.6. 2008, večer o 20:00 se zmenilo prodeni zapadne na severovychodne a tež ani kvapka a na juhovychode se objavila tromba
http://www.meteo.estranky.sk/fotoalbum/hurikany-a-...

a potom to tak vypadalo:
http://www.meteo.estranky.sk/fotoalbum/hurikany-a-...

In-pocasi
Pan administrator, maximalne dokedy nebude fungovat radar na Morave?

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:03

Tak se podivejte na detailnejsi radarove snimky s vetsim rozlisenim, ktere CHMU ma a ktere urcite mate i Vy, kdyz Vase stranky predpovidaji pocasi.

CHMU me poslali krasny detail...omlouvam se...neni to po 10-ti minutach....nejak jsem v tom shonu primo detailne nekoukal na casy, ale je to po 5-ti minutach...od 9:10 UTC do 9:50 UTC

a ten radar co ukazujes....si ze me delate srandu....kdyz uz tam nic nevidite...tak zkusim zabrouzdat do UTC casu (OMLOUVAM se ze jsme to predtim neuvedl). A na vic po 30-ti minutach bych se moc nedival...zde to neni vubec patrne.

Tak co...vidite to uz v tom detailu?

# 16.06.2008, 18:04

Hejda
Stačí vedet, ze čas SELC je nas cas v stredni europe, a UTC je od nasho 2 hodiny vzad

# 16.06.2008, 18:06

Hejda
Bože, tak pokud uvádíš jiný než běžně v Česku používaný čas (SELČ), tak to máš uvést. Pokud by to bylo v 11:30 SELČ, tak by potom čas seděl.

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:09

Na boha neverim....ale....ten detailnejsi radar je dobry ne?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.