Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Tornáda a bouřky v Německu a u nás

72
# 14.07.2010, 11:03

V celku zajímavé téma pro ty kteří se zajímají o tornáda , právě v Německu by se měla vytvářet na studené frontě ,teploty před ní by měly atakovat hranici 38°C už v podnělí se v Německu také na studené frontě objvilo jedno tornádo ale tentokrád by jich mělo být víc . tornáda nejsou vyloučeny ani u nás, a V noci ze soboty na neděli bude přes nás přecházet výrazná studená fronta a tak upozorňuji před velmi silnými bouřkami a také menšími tornády ale ty budou spíše výjimečné Uvidíme:blesk: :cool:

117
# 14.07.2010, 11:35

Spis verim tem bourkam,jestli budou silny kdyz to ma prejit az na noc na nedeli.Zas to vypada,ze to bude ve slabsi forme,na mensi plose CR jako noc na utery a behem dne.To musela byt extra silna studena fronta,jeste v noci :)

116
# 14.07.2010, 15:48

V noci ze soboty na neděli se výjimečně slabší tornádo vytvořit může. Není to vyloučené.;-)

# 14.07.2010, 17:05

Tornáda se můžou vytvořit v sobotní noci,kdy přes naše území bude přecházet velmi silná studená fronta, s menšími tornády spíše počítejme v nížinách pod 400m nad mořem. Sice v pátek odjíždím na dovolenou doufám,že se zde po sobotním peklu najdou nějaké pěkné fotky.:blesk:

Anonymní
Avatar
# 14.07.2010, 17:37

ano a zejména na východě uzemí kde bude nejtepleji bude zde před frontou ještě přes 35 takže pravděpodobnější výskyt menšího tornáda bude na východě ale i v čechách není vyloučené muže to byt pávě naopak

Anonymní
Avatar
# 14.07.2010, 17:52

JÁ DOUFÁM ŽE TO BUDE KONEČNĚ UŽ U NÁS V ČECHÁCH, NE NA MORAVĚ TAM UŽ SI UŽILI SILNÝCH BOUŘÍ LETOS AŽ AŽ, TO U NÁS BOHUŽEL NAOPAK:( NAVÍC TA FRONTA BUDE V NOCI PŘECHÁZET NEJPRVE PŘES ČECHY A BUDE MOHUTNÁ, TAK SE TO SPÍŠ DLE MÉHO OBJEVÍ V ČECHÁCH, NAVÍC BY TO NEBYL OJEDINĚLÍ PŘÍPAD, JELIKOŽ SE TO V MINULOSTI JIŽ STALO:)

818
# 14.07.2010, 18:35

Vhledem k tomu, že jsem z Čech, tak si přeji, aby přišla bouřka a to silná sem. Ale jiným přeji také.:blesk:
Ze soboty na neděli si možná připomeneme něco jako byl 23.červenec 2009-ale kdo ví, možná z toho celem nic nebude, nebo to bude naopak horší!;-) ;-)

182
# 14.07.2010, 18:56

Už maj pěknej mráček sousedi němci. Jsem zvědav zda z toho něco dorazí i sem.

116
# 14.07.2010, 19:12

Já doufám, že to v noci ze soboty na neděli zažije především Vysočina. Jedu tam totiž na dva týdny na dovolenou, takže doufám, že se tam něco přižene. Všem stormchaserům ovšem přeji, aby toho hodně ulovili.;-) :) :blesk:

25
# 14.07.2010, 21:09

dorazi ta fronta aj na slovensko, ci už zmeni svoj smer???? alebo aka je pravdepodobnost tych burok aj u nas???

Anonymní
Avatar
# 14.07.2010, 22:49

k tomu slovensku:u vás by měly být pravě to bude souviset s výstrahou chmu že hlásí na moravě tak také na západě slovenska se pravděpodobně odpoledně nebo až večer objeví velmi silné bouřky tak pozor:blesk:

Anonymní
Avatar
# 15.07.2010, 12:30

ZDRAVÍM, CHTĚL JSEM SE ZEPTAT NĚJAKÝCH ODBORNÍKŮ JESTLI TA SOBOTNÍ FRONTA BUDE HODNĚ SILNÁ TAKÉ VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH KONKRÉTNĚ NA KLADENSKU DÍKY MOC

72
# 15.07.2010, 13:04

sobotní fronta je ještě daleko je těžké to předpovídat dopředu ale podle všeho by měla být fronta silnější a vyraznější než ta dnešní projeví se také na teplotách kdy ještě budou na moravě a ve slezku teploty před frontou přes 35 , v čechách o něco méně a po frontě klesnou na nějakých 28
výstraha platí pro celou čr tak i ve středočeském kraji by se měly bouřky vyskytovat ale jak budou intenzivní to se ještě neví tak hodně štěstí přeji z Moravy na Kladensko:) :) :blesk: :slunce:

Anonymní
Avatar
# 15.07.2010, 13:07

t.faigl
TO SE JEŠTĚ UVIDÍ, CO TAM SPUSTÍM :blesk: :blesk: :blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.