Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Fotografie tornáda Vsetínsko 23.4.2017

# 25.04.2017, 20:02

dramyku
Nemáte video? Odkud přesně je to foceno? O tornádu bez prokázaných škod být řeč nemůže. Takhle to může být zrovna tak tromba bez kontaktu se zemí (to z fotky určit nejde).

Edit
Porovnáním obou fotografií je patrné, že se jedná o fotografie v počítači upravené! Mění se jen daný útvar - okolní oblaka se vůbec nehýbou, ale dodělaná tromba ano.

106
# 25.04.2017, 20:31

dramyku
To je krása a je to dost z velké dálky ani se mi nechce věřit že je to skutečné a odhadoval bych to tak na F2.

# 25.04.2017, 21:22

Jsem z Nového Hrozenkova a v neděli 23. dubna jsem byl zrovna na Kohútce takže jsem měl z Javorníků skoro celé Vsetínské vrchy severně jako na dlani.
Počasí bylo velmi proměnlivé od slunečna po zataženo a vyskytovaly se četné husté sněhové přeháňky (bílá tma). Je pravda, že byla mezi srážkama k vidění hodně zajímavá kupovitá oblačnost i s různými útvary, výbežky pod ní apod., ale něco podobného jako je na těch fotkách jsem neviděl.
Kdy zhruba v kolik hodin to mohlo být pořízeno?

Jinak mi to také trochu připadá jako fake, jakoby ta spodní část (ten dotek se zemí nad horami) byla uměle domalována, ale to je asi jen zdání.

Zde je video z kamery z horského hotelu Portáš (960 m n.m.) z neděle 23. dubna 2017. Kamera snímá severní až SSV obzor, takže je škoda, že to bylo už moc na SZ, jinak by to tam možná bylo vidět.

http://kamery.hovnet.cz/index.php?cam=portas&d...
Zdroj: kamery.HovNet.cz (kamera: Nový Hrozenkov - Portáš)

# 25.04.2017, 22:21

V té době večer kolem 19:20 až 19:40 hodin přecházela zrovna silná přeháňka (je vidět i na té kameře; obrázek dole) která měla dost zajímavou strukturu, takže se to mohlo vyskytnout právě nějak v tu dobu v tomto rozmezí. Spíš do té 19:30 hodiny, protože potom už to vše zakryly ty rychle postupující srážky. Je možné, že tam mohly být i nějaké blesky, ale detekce je nezaznamenaly.

Kamera: Nový Hrozenkov - Horský hotel Portáš 23. dubna 2017 19:30 hod. Zdroj: kamery.HovNet.cz
# 25.04.2017, 23:00

dramyku
Porovnáním dvou zaslaných fotek - hýbe se jen daná tromba a okolní oblaka stojí na místě (nijak se nezmění, i když se tromba výrazně změní). Fotografie jsou upravené v počítači. Falešná pozorování na webu rozhodně není povolené zasílat a pokud se bude situace opakovat, hrozí zablokování účtu.

33
# 25.04.2017, 23:42

Omlouvám se nevěděl jsem to...kamarád si ze mě udělal srandu...

Prý je ale ta jedna fotka pravá....ale i sám už nevím čemu mám věřit .

33
# 26.04.2017, 06:41

Pavell
Ano to asi bude ono .

# 26.04.2017, 08:23

Pavell
To je ono, jedná se o výpar z lesa, který se propojil s oblačností. Na dříve zaslaných fotkách to ovšem někdo upravil, aby to vypadalo jako tromba.

# 28.04.2017, 22:25

Dá se někde sehnat ta originální fotka ?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.