Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Oblačnost vždy v oblasti, kde zapadá slunce

# 10.06.2014, 15:55

Proč se téměř vždy nachází nějaká oblačnost v místě západu slunce?

Např. v neděli byla úplně modrá obloha, nikde ani mráček. Ale v okolí zapadajícího slunce bylo trochu mraků, takže to nešlo tolik vidět. Ale už jen ve vzdálenosti pouze cca 5 zapadajících sluncí doprava i doleva zase nebyla žádná oblačnost.

46
# 12.06.2014, 00:05

A prosvítalo přes tu oblačnost Slunce? Pokud ano, tak šlo pouze o nějakou vysokou oblačnost, která byla osvícená zapadajícím Sluncem a jinde mohla být jen těžko pozorovatelná, mohla se projevovat jako mírně "mdlá" modrá trochu do šeda (myslím tím oblohu). Toto je jediné vysvětlení co mě napadá. ;-)

0
# 12.06.2014, 10:11

Oblačnosť v okolí slnečného disku nie je neobvyklá, a to ako vo dne, tak aj v neskorších hodinách. Dôvod je jednoduchý, jedná sa chemtrails. Nedávno sem ráno videl tri rovnobežne idúce "kondenzačné čiary" priamo po dráhe slnečného disku.

# 12.06.2014, 12:10

Ondra77

Ano, prosvátalo.

Vidím, že to není nic lehkého na vysvětlení a málo kdo ví. Je to dost divné.

818
# 12.06.2014, 13:46

evzens
S propagací chemtrails běžte, prosím, jinam, zde nepochodíte, neboť nic takového neexistuje.

0
# 12.06.2014, 15:39

tom-791

Reagujete ako úplná bábka (loutka), pretože ste bábka systému. Ale snáď sa Vám jedného pekného dňa, až zmizne veľa ľudí a celý systém sa zrúti, rozsvieti .))

86
# 12.06.2014, 15:49

To je především subjektivní pocit. Během dne vás oblačnost na obzoru prostě nezajímá, a tak si ji ani nevšimnete. Navíc může být vlivem snížené dohlednosti během dne nepozorovatelná.

Samotné slunce nijak s výskytem oblačnosti nesouvisí - pozice slunce vůči oblakům na obloze je pro každého pozorovatele zcela jiná. Pojem místo západu slunce je relativní.

Chemtrails je samozřejmě totální nesmysl. Kdyby se tihle lidé raději starali o pesticidy a další reálné věci, na rozdíl od totálních blbostí.

0
# 12.06.2014, 16:00

Petr12 a iní

Kedysi dávno niekto povedal: "Zem je guľatá!" Si úplný blázon, planéta je predsa plochá, musíš byť úplný blázon!, rozprávali mu ostatní. Kto bol ale nakoniec bláznom?

86
# 12.06.2014, 16:05

evzens
Existuje řada vědeckých studií popírající chemtrails, neexistuje ani jedna vědecká studie dokazující chemtrails. Srovnání s kulatostí země je nesmyslné - tam to bylo obráceně - existovali vědecké studie (důkazy), že země je kulatá a neexistovala žádná, že je plochá. Církev (která tvrdila, že země je plochá) vždy byla tvrdě proti vědě.

0
# 12.06.2014, 16:14

Petr12

Nepochopil ste podstatu, ale to ma neprekvapuje. Systém (negatívny stav) sám seba podpokávat nebude, na to nezabúdajte. A neťahajte sem kresťanstva, ja osobne som nikdy členom žiadnej takovédle, po česku píčoviny, nebol a ani nebudem. Kto nechce počuť, nebude počuť, kto nechce vidieť, neuvidí. Snáď si na moje slová raz spomeniete, a nielen Vy .))

818
# 12.06.2014, 18:29

"Miluji" příznivce chemtrails, opravdu hodně přesvědčené o jejich existenci. Nemá ovšem právě z tohoto důvodu smysl s nimi o tomto vést diskusi, je tedy pro obě strany lepší, když si myslí své. Názory se ve společnosti holt různí a různit budou, asi možná už kvůli bohatší diskuzi.

Jen trvám na konstatování, že se tyto věci nehodí na seriózní servery, není pro ně přínosné o nich diskutovat.

# 13.06.2014, 21:04

Já v první řadě vůbec nechápu, proč se tento "červ" zavrtal zrovna do mého tématu, které s tímto vůbec nemá nic společného.

Žádné "čáry" jsem totiž nezmiňoval, pojednával jsem o obsáhlé oblačnosti během pozorování západu slunce ... Nechápu, co s tím tedy mají společného čáry na obloze, které jsou k vidění v jakoukoliv denní dobu...

54
# 19.06.2014, 10:29

Jestli se jednalo o mrak v oblasti zapadajícího slunce, tak dle mě to byla náhoda, která není ani nijak vzácná. Jednou k tomu dojde třeba v Ostravě a jindy když je mrak v úrovní před sluncem, tak par kilometru východně, když se jedna o západ slunce. U východu slunce je to naopak. Nic jiného nenapadá.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.