Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Zajímavý nástroj k předpovědi počasí

818
# 21.09.2013, 23:45

Je to skutečně přírodní jednoduchý barometr. Přímo zkušenosti s ním nemám, ale nebude zcela jistě nijak přesný. Nicméně na takové obecné nedůležité předpovědi, typu "mělo by možná pozítří pršet" určitě poslouží. ;-)

0
# 22.09.2013, 11:40

Myslím, že starý dobrý domeček s panáčkem a panenkou (vlasový vlhkoměr) poslouží lépe ;-).

182
# 22.09.2013, 23:41

No, myslím že to bude pěkná pitomost. :D

lepší opravdu ten domeček s panáčkem a panennkou.

Na struně od houslí by taky mohlo něco fungovat. ;-)

ota
Avatar
2126
# 24.09.2013, 01:17

Radekk
No přiznám se, že netuším na jakém principu tohle může fungovat. Každopádně, jestli majitele ještě nezklamal, jsem přesvědčený, že je to nejspíš tím, že na něj nemá zrovna vysoké nároky no a nebo s prominutím prostě jen kecá. :D

# 13.02.2018, 21:53

Tohle jsem si vyráběl jako kluk. Funguje to dobře, ale jen dokud dřevo úplně nevyschne, pak se to musí udělat znovu.

# 01.03.2018, 17:07

Jestli to funguje i v mrazu nevím, já si to vyráběl vždycky o prázdninách u babičky, takze jsem to sledoval jenom v létě. Dělal jsem to ze smrku, jiné stromy tam nebyly. Na jakym principu to funguje taky nevím, jenom si pamatuju, že když šla větvička dolů, tak zhruba do 2-3 dnů začalo pršet. Našel jsem tehdy na to návod v ábíčku.
Ještě znám jeden spolehlivý ukazatel počasí. Zhruba zase ty 2-3 dny před deštěm začnou pískat při průjezdu vlaku koleje. Ale to je poměrně známý.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.