Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Hydrometeorologické odkazy

# 07.11.2014, 02:33

V tom prípade si dovolím pri všetkej úcte tvrdiť, že neviete nič o numerickej meteorológii. Surové dáta modelu WRF je vec jedná. Spracovanie, kalibrácia, vplyv orografie je vec druhá.

818
# 08.11.2014, 13:31

Já si zas dovolím tvrdit, že Vy si tu děláte akorát reklamu a to úplně všude se zástěrkou rádoby obohacování diskuze. Vyprošuji si Vaše umělá tvrzení výše, tento a podobné příspěvky nepovažuji za hodící se do diskuze a už vůbec ne za hodnotné. Jen to promítnu, od příště, i do praxe. Děkuji.

# 08.11.2014, 17:57

Určite :D Je tu komunita, ktorej sa to snažíme prdstaviť. Je celkom bežné porovnávať viac numerických modelov. Neviem v čom je Váš prvý príspevok, kde sú numerické modely hodnotnejší ako ten môj, ale je to Váš názor a po druhé s InMeteo, vzájomne spolupracujeme (napr. vzájomne odkazujeme na stránky in-pocasi.cz, in-pocasie.sk), čiže Vaša prvá časť vety o nejakom umelom odkazovaní je úplne ale úplne mimo. Ako moderátor by ste to ale mali vedieť ;-)

# 08.11.2014, 20:40

Na diskusi se diskutuje a jakékoliv interní dohody jsou pro ni nepodstatné. Pokud odkaz dokáže rozvíjet diskusi a obohatí ji, je to zcela v pořádku. Samozřejmě to musí být v určitých mezích - obzvláště, když je nebezpečí, že by to mohlo působit jako reklama. V tomto tématu je příspěvek o zpracování numerického modelu WRF v pořádku. Zde se sdílí odkazy, k tomu celé téma je.

818
# 09.11.2014, 09:02

iMeteo.sk
In-počasí
Díky za objasnění, pokud působily mé příspěvky nějak moc útočně, omlouvám se. ;-)

157
# 17.11.2014, 16:55

Prosil bych před sezonou odkaz na sněhové zprávy - mám dojem, že z webu ČHMÚ zmizelo zpravodajství o sněhu v Evropě (bylo na old.chmu i přes léto). Děkuji.

FGh
Avatar
13
# 13.12.2014, 23:26

kostohryz
Znám už i tu původní, ale tahle je mnohem svižnější. Pro běžnou předpověď je to ale celkem zbytečné, jen se na to hezky dívá.

# 02.01.2015, 17:14

Čau,

zajímalo by mě, jakou stránku mám navštívit, abych byl v obraze. A to co se týče zde často opakované hlášky "všimli jste si, že GFS..." No nevšiml, nevím, odkud data čerpat. Poradil by někdo?

Díky

# 02.01.2015, 17:39

ArminVanBuuren
Vizualizovaná data z modelu GFS naleznete například na našich stránkách: numerický model.

28
# 02.01.2015, 19:02

ArminVanBuuren
Dobrý prohlížeč nejen výstupů GFS je k mání ZDE

818
# 02.01.2015, 19:28

Modelové výstupy globálního modelu naleznete skutečně na mnoha serverech v různých podobách, vedle jmenovaných například na weatheronline, wxmaps, modellzentrale, meteociel a mnoha dalších. Některé mapy jsou lépe graficky zpracované, jiné méně přehledně, to ovšem musí posoudit každý za sebe, je to individuální. :);-)

Doplnění: Nárazy větru sleduji někdy na wetter3.

293
# 02.01.2015, 19:51

Ano, záleží na vkusu každého. Já třeba sleduji i s GFS modelem více webů, protože v každém se mi líbí jiný typ výstupu.
Například teploty jsou hezky znázorněny barevně na weatheronline, stránky
meteociel.fr zase jsou dobré pro teploty 850 hPa a pro srážky (Précipitations) je zde dobré, že šrafováním zobrazuje sněhové. No a třeba wetterzentrale.de je dobré zase pro sumu srážek "Gesamtniederschlag" a podrobnější teploty "2m Temperatur [max/min]". Ale je to na každém, jakou stránku si zvolí a co se mu líbí.

142
# 31.01.2015, 23:09

Zdravím, chci se zeptat, zda je možné výstupy z meteo modelu ECMWF v podobě meteogramu sehnat i pro česká města, případně, kde se dají vůbec nalézt výstupy modelu ECMWF. Na SHMU mají takovéto přímo na stránce.

107
# 09.05.2015, 12:53

Zajímavý to výstražný amatérský meteorologický web. :)
METVA

0
# 13.05.2015, 16:53

Fstorm
Pěkný web ten váš metva. A to je vážně amatérská práce. V tom případě klobouk dolů.

107
# 13.05.2015, 18:28

canca
Omyl to není můj web, jen jsem ho tu chtěl ukázat, ale jinak si myslím že je zajímavý. ;-)

120
# 07.06.2015, 00:04

Chtěl bych upozornit všechny, kteří se dívají na předpovědi ESTOFEXu, že změnili stránku na:

http://www.stormforecast.eu/

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.