Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Máte meteorologickou stanici?

# 04.10.2010, 19:47

Anonymní
Bohužel stanice musí mít výstup dat na internetu (on-line).

0
# 05.10.2010, 23:33

Co je potřeba pro online výstup dat na net? Vím že lze na Meteoshopu dokoupit nějaký server, ale 1/ je to teda pěkně drahý a 2/ ani nevím, jestli by to fungovalo na meteostanici co vlastním...

Anonymní
Avatar
# 15.01.2011, 10:18

Preji dobry den,
poslal jsem 2 meteostanice (Nupaky a Sestajovice) a uz se tesim na jejich pridani!

S pozdravem Vaclav

# 20.02.2011, 15:36

Dnes jsem kvůli narůstajícímu počtu meteostanic zvětšili mapu.

Přidány byly zároveň meteostanice: Loštice a Hrnov

0
# 27.02.2011, 16:22

Zdravím Vás všechny,

mám již dva měsíce funkční meteostanici WS 2357. Vytvořil jsem si vlastní stránky na:
www.meteorologie-brno.wz.cz
Bohužel nevím jak zprovoznit přenos dat na tyto stránky, takže to vypisuji ručně.
Chtěl bych být přínosný i pro web, jako je in-počasí.
Disponuji programy Heavy Weather Publisher a nebo Cumulus.
Poradí mi někdo, jak být on-line na in-počasí případně na mých stránkách?
Děkuji za odpověď
Aleš.

# 27.02.2011, 16:58

alda
Díky, ale pro přenos dat je nutný neustále zapnutý počítač (notebook) nebo speciální server. Navíc z Brna už jednu meteostanici máme.

0
# 27.02.2011, 18:58

In-pocasi

Abych měl pořád zapnutý počítač s tím není problém, s tím jsem počítal.
Ale když jste stejní, jako na e-počasí a nemáte zájem, nebudu se vnucovat.

182
# 28.02.2011, 15:14

In-pocasi

Jo stejné, jenže stejně by každá beztak ukazovala jiné hodnoty ... Která stanice má opravdu přesné realně měřící čidlo? Je to samá čína a odchylky jsou kolikrát neuvěřitelné jen By-oko, bohužel. (ono se tak děje i u rtutˇových) Odchylky +-3 stupně celkem běžné. :!!: Škoda že neexistuje nějaká certifikace u těchto zařízeních která by přesnost hlídala - aby rozsah odpovídal realitě a aby to měřilo v reálný čas opravdu přesnou hodnotu.

# 06.03.2011, 17:13

Stranik
Vybíráme si stanice, které patří mezi kvalitní (odchylky mohou vznikat jen při nesprávném umístění stanice, ale samotná meteostanice teplotu zpravidla změří správně).

Dnes jsme přidali novou meteostanici z města: Žďár nad Sázavou!

0
# 25.03.2011, 18:44

Zdravím ve spolek,
rád bych také přidal meteostanici, pokud je to možné, nicméně také nevím co je k tomu přesně zapotřebí. Meteostanici mám NG 265 NE, data nahrávám na web pomocí programu Cumulus. Meteostanice se nachází v Novém Městě pod Smrkem, ležícím na úpatí Jizerských Hor. Pokud bude možné meteostanici přidat, dejte vědět, co je k tomu potřeba.
Předem děkuji

# 25.03.2011, 18:50

horale
Pošlete mi prosím adresu Vašeho webu, kam nahráváte zmíněná dadat. Děkuji.

0
# 25.03.2011, 21:43

Omlouvám se, zapomněl jsem. V tuto chvíli jsou data aktuální při zapnutém pc, ale již jsem si speciálně pro meteostanici pořídil NB a počítám, že od neděle až pondělí budou data nonstop.
URL

182
# 28.03.2011, 14:17

In-pocasi: Rozumím ... a kde je nějaký seznam těch dobrých stanic, nebo dle čeho poznám která je ta dobrá která méně. Dnes je různých Meteo staniček plný web ba i obchod - ovšem většinou jsou to ty levné domácí dreky. Čím se má laik při výběru držet krom vybavenosti jako takové - cenou?

# 29.03.2011, 13:18

horale
Kdy budou data k dispozici on-line? Pošlete mi specifikace o stanici na e-mail info@in-pocasi.eu (fotografii umístění stanice, nadmořskou výšku atd.).

Stranik
Tak určitě cena hraje roli. Myslím, že stanice Davis jsou pro tyhle účely více než dobré. Ve většině případu nepřesnosti vznikají nevhodným umístěním stanice.

0
# 24.04.2011, 23:24

Zdravím a omlouvám se, trošku to trvalo, dělal jsem si na půdě malou serverovnu.. Nyní je již počasí online, aktualizace je každých pět minut.

182
# 25.04.2011, 17:15

In-pocasi: Samozřejmě že i umístěním čidla ... ovšem ale i tou odchylkou v nepřesnosti měření :!!: Ty dnešní čínská čidla Vám budou ukazovat každé jinak i když je dáte na stejné místo. U lihových platí mnohdy také to samé ....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.