Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Máte meteorologickou stanici?

14
# 29.10.2015, 11:13

Dobrý den.
Poslal jsem Vám žádost o přidání meteostanice do mapy
stanic.jedná se o Vestec u Prahy.Nic mi nepřišlo tak nevím jestli došel email a je to v pořádku nebo něco je potřeba doplnit.

Jakub

# 29.10.2015, 11:31

Vestec
Děkujeme, odpověď jsem zaslal na e-mail.

# 07.01.2016, 20:11

Přidána nová stanice na západě Čech: Hubenov

0
# 12.01.2016, 08:27

Dnes ve večerních hodinách budu přenášet obslužný program meteostanice na jiný počítač. Pravděpodobně se to neobejde bez krátkodobého výpadku dat ze stanice Srch (u Pardubic).

182
# 20.01.2016, 22:50

K čemu to je když se přidávají stanice všeljak pochybné, kdoví zda kalibrované, o kvalitě některých by se taky dalo dost silně pochybovat. Pochybuju že všichni mají např. Dawisky ...

# 21.01.2016, 10:01

Stranik
Stanice jsou před přidáním pravidelně kontrolovány. Všechny stanice se na mapu rozhodně nedostanou. Pokud někde vidíte konkrétní problém v měření, můžete ho nahlásit.

182
# 21.01.2016, 13:38

To né, já jen že každá měří úplně jinak v jednom prostředí takže celek je pak úplně podle plotu.

Kupte si 2 odlišné stanice, dejte jim stejné podmínky, a uvidíte jak budou od ssebe mimo. No a když jsou tyto mimo hodnoty rozesety po celé republice, tak je logické že bude výsledek velmi nepřesný.

Nejlépe kdyby byl doporučen jeden konkrétní výrobek, model a všichni co měří jej měli. Nebo volba že by se konkrétní měřící stanice musela pořídit od vás, z tohoto webu. (aby se předešlo těm všem pochybným levným čínským z obchodu)

Pouze můj nápad a názor pokud by to mělo odpovídat realitě.

0
# 21.01.2016, 22:15

Dobrý den jak přidám vlastní meteostanici k Vám na stánku,odesílám informace na stránky wunderground.com a awekas.at a nevím jak to mám nastavit u Vás.Prosím poradíte mi?

# 22.01.2016, 09:25

Stranik
Tohle platí tak u levných stanic za pár stovek, kvalitní stanice každá neměří jinak a mnohem více záleží na jejím konkrétním umístění. Navíc ani neuvádíte proč si to myslíte - testoval jste snad stanice za několik tisíc nebo četl nějaký výzkum?

Radek6
Informace jsou uvedeny zde: meteostanice (stačí zaslat e-mail s informacemi).

0
# 24.01.2016, 07:25

Omlouvám se za výpadek dat ze Srchu, ale po noční aktualizaci win, je PC s daty mimo provoz. Snažím se...

# 26.01.2016, 09:08

Přidána nová kvalitní stanice: Sedlec-Prčice.

eyelet
To je v pořádku, děkuji za informaci.

# 27.02.2016, 17:24

Dobrý deň. Poslal som vám na e-mail pridanie meteostanice do vášho projektu vaše meteostanice. Meriam 1-wire meteostanicou teplotu, vlhkosť, tlak. Presnosť čidiel je veľmi dobrá. ;-)

# 07.03.2016, 14:58

Dobrý den, mám meteostanici s čidly Dallas, používám program LogTemp. V některých věcech bych potřeboval poradit, koukal jsem že stejný program používá uživatel Jasánek, na jeho portálu. Budu vděčný za jakékoliv rady od zkušenějšího uživatele. Případně kdyby měl někdo kontakt na pana Jasánka, budu rád. Děkuji

# 18.04.2016, 04:28

http://www.in...anice=olomouc

Meteostanice je dle popsu umístěna na střeše panelového domu, 25 metrů nad zemí + 2 metry nad střechou PD.

Je něco takového možné??? Takto získané údaje jsou naprosto neobjektivní :pozor::pozor::pozor:

# 18.04.2016, 09:35

ArminVanBuuren
Popisek umístění stanice zde byl aktualizován - stanice takto byla umístěna jen krátkou dobu. Nyní je ve výšce 3 metry. Údaje ze stanic pravidelně kontrolujeme.

# 18.04.2016, 21:15

Radekk
V centru velkého města není jednoduché stanici umístit. Údaje z této stanice se ovšem dobře shodují s měřením ČHMÚ v Karlově.

# 03.05.2016, 03:25

Radekk: jj přesně. Proto se spoleham uz vyhradne jen na udaje z ofic. CHMU stanic. To ze si borec po upozorneni upravi nadmorskou vysku (na 25m panelaku) pro me na verohodnosti mistni stanice moc nezmeni. Radsi se kouknu na 30 km vzdalenou CHMU stanici (Luká) ;-)

7
# 03.05.2016, 12:08

ArminVanBuuren
Nie kazdy ma take vymozenosti, aby stanicu umiestnil spravne. Poznam vela ludi, ktory byvaju v panelakoch a moc moznosti tam neni. Bud je to strecha alebo balkon. Je pravda ze to potom meria dost nepresne, ale ne kazdy ma RD a zahradu, kde by tu stanicu mohol umiestnit

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.