Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Upravujete fotky před odesláním?

# 19.11.2015, 16:18

Zdravím všechny příznivce, uživatele, a v neposlední řadě administrátory IN POČASÍ.
Když tak koukám na fotky v sekci "počasí u vás" zajímalo by mě jestli obrázky nahrané do této sekce jsou opravdu "autentické" fotografie, nebo je upravujete nastavením fotoaparátu, popřípadě telefonu nebo úpravou softwaru.

Jak zpracovávám fotografie odeslané na IN-POČASÍ ?
Fotografie upravuji nastavením fotoaparátu/telefonu..
0 (0 %)
Fotografie neupravuji. Vyfotím a odešlu.
9 (75 %)
Fotografie upravuji pomocí programu na PC.
3 (25 %)
Celkem hlasů: 12 Hlasování v anketě bylo ukončeno.
182
# 20.11.2015, 16:50

Pokud to má splňovat nějaké max, rozlišení (malé) a nějaká max velikost (která je dost malá) takže se to v PC zmenšit musí ... nevím, tak to tady dříve fungovalo. Třeba už to tady má nějakou novou automatiku že si to samo nahrané upraví do potřebných parametrů. Nevím, něco takovýho by to tu chtělo aby člověk nemusel nad tímto přemýšlet a aby to nemuselo před tím mnohkrát odmítat nahraní pro nedodržení parametrů.

# 21.11.2015, 11:30

Stranik

Já nahrávám fotky přímo z foťáku a bez problémů. Ať už jde o velikost, nebo formát. Je pravda že jsem začal posílat fotky až letos, proto nevím jak to tu chodilo dřív.

Jinak se vždycky snažím nastavit foťák nebo telefon tak abych výslednou fotku nemusel upravovat.

86
# 21.11.2015, 23:03

Kvalita fotek se hodně zlepšila. Někteří uživatelé zasílají přímo fascinující fotky, které je radost si prohlížet. Focení nijak výrazně nerozumím, ale nastavení fotoaparátu bych nepovažoval za úpravu fotky - vždycky je to nutné nějak nastavit (nebo to udělá automat, ale to vyjde nastejno).

293
# 21.11.2015, 23:18

Myslím si, že spíše měl autor na mysli úpravy ve smyslu vylepšení fotek pomocí programů či aplikací (změna barev, možná drobné fotomontáže). To, že se u fotky změní rozlišení je jen technická věc a ta kromě velikosti nic nezmění (teda pokud fotku nepřibližujeme). Sám jsem znal pár lidí, které dříve fotky upravovali, aby dostali co nejvíc palců a potažmo bodů. Naštěstí už se to nyní snad neděje.

# 22.11.2015, 21:50

Jsem velkým odpůrcem jakýchkoliv úprav fotek.
Já vždy vyfotím a odešlu tak, jak to vyfotil přístroj a je úplně jedno, jak jsou velké či megické, vždy to bez problémů tyto stránky pojmou ;-)
Je jasné, že většina fotoaparátů má optiku zoomovací, a tak je možné si snadno cíl přiblížit, na tom není nic špatného.
Jinak fotím v režimu automat a někdy když fotím západ, tak přepnu do režimu západ, aby to netvořilo ty fialové kolečka a to je vše :!!::):D
Neuznávám ani žádné fotomontáže, to rovnou přehlížím a ani se u takovýchto fotek nezastavím.
Doslova nesnáším žádné dobarvování ani přitmavování, stručně a jednoduše nic, co není přímí výplodek přístroje a je jakkoliv upravováno :D
Co se mi také nelíbí a neuznávám, je vkládání fotek do fotek, to též přehlížím :cool::)
A nelíbí se mi ani jakýkoliv text v obrázku :)
Mám rád čistý upřímný reálný focení tak, jak to přístroj pojme ve správném a reálném čase v normálním automatickém nastavení, takovéto fotky jsou věrohodné a pro mě nejcennější ;-)
Více uznávám fotky se správným reálným časem a údaji.
A v poslední řadě mám rád uživatelé kteří aspoň trochu u focení přemýšlí a fotka pak dává jasný smysl, význam a splňuje tak všechny podmínky o počasí.
Bezhlavé focení nemá smysl :):D

Určitě se mnoho zlepšilo a mnozí další se postupně zlepšují a věřím, že ostatní se zlepší či naučí ;-)

# 23.11.2015, 16:57

Milan
Přesně tak. Různé úpravy barev, 3D zvýraznění atd..
Divoch Novohradský
Mluvíte my z duše. Také se snažím fotku pořídit možná co v nejvěrnější podobě bez úprav. Bohužel lidskému oku se žádný fotoaparát nemůže rovnat. Proto se snažím nastavením fotoaparátu přiblížit se aktuálnímu pohledu do krajiny. (expozice,jas,scéna atd...)
Obdivuji Vaše fotky.. Jsou nádherné...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.