Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Síť webových kamer

28
# 16.09.2014, 10:41

Měl bych takovou otázečku pro všechny. Mám na mysli návrh zprovoznit mapku webkamer IN-POČASÍ. Jednotlivý uživatelé (tedy alespoň ti, co webkameru vlastní), by pomocí vybudovaného FTP serveru, který tady chybí, mohli přidat i aktuální pohledy. Hodilo by se to především k počasí u vás. Šlo by tady něco takového zprovoznit? Možná by se neočekávaně zrodila zcela nová síť řady webkamer po České republice. Co myslíte? Jaký máte názor na tento návrh?

9
# 16.09.2014, 12:13

Tak podobná věc tu už je v sekci mapa. Tam lze pak zobrazit webkamery. Ale asi myslíte vyloženě jen od uživatelů se stanicí a kamerou zároveň. Jako nápad to určitě není špatný, akorát to vyžaduje vyšší nároky na server a úložné místo.

# 16.09.2014, 15:23

Fero
Nápad sice zajímavý, ale problém vidím v kvalitě kamer a jejich umístění. Obyčejné kamery nemají techniku na to, aby správně zabraly oblohu. Ve výsledku je pak na 90% kamer vidět místo oblohy jen jednolitá bílá barva. To je pak pro udávání počasí vcelku zbytečné. V Počasí u vás je naopak klíčové dávat jen vlastní vyfocené fotky a snímky z kamer tam nepatří.

9
# 16.09.2014, 15:40

Tak kvalitu je určitě jedna z mnoha věcí. Ale dá se to lehce dořešit. Úplně zbytečné jsou myslím IP kamery. Kvalita jejich obrazu nic moc a z těch, ze kterých by byla dobrá jsou drahé. Já jsem se svým novým systémem nyní spokojen a to jsem jich zkusil několik;-)

28
# 16.09.2014, 17:11

In-počasí
Samozřejmě jsem měl na mysli venkovní kameru, např. bez drátovou namířenou z většiny části na oblohu. Obraz se tak přizpůsobí obloze a jeví se tak jak má. Naopak nesmyslné by bylo, posílat obraz z kamery snímající přes okno do ulice. Pokud tedy nepatří něco takového do počasí u vás, mohla by být založena speciálně fundovaná mapka pro webkamery. To už je ale jen na vás. Já osobně myslím, že za pár let, by to mohlo mít úspěch. Ti co kameru nevlastní by si ji třeba časem koupily, podobně jako si mnoho uživatelů koupilo meteostanice, aby mohly vysílat své údaje na internet.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.