Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Chladné a proměnlivé počasí s přeháňkami, na horách sněhovými

Diskuse o počasí Počasí u vás

618
# 31.05.2015, 18:17

Už je to v pořádku :),jsou ale nějaké nové,asi jak se to postupně vylepšuje.

# 02.06.2015, 21:27

Moc se mi líbí nová úprava u zadávání Počasí u vás. Jsem velice spokojený s novými ikonami a také i s tím že je pěkně popsané co se kam píše a uvádí.
Doufám, že to mnohým pomůže se dobře orientovat a že každému bude jasné co se do počasí píše a jaká fotka se zde zadává.
Mlha a mrholení tam je a to mě velice uspokojuje ;-)
Dekuji za nové úpravy.

# 03.06.2015, 08:59

Divoch Novohradský
Skvělé, změny už jsou nyní hotové.

Seznam stavů je nyní mírně odlišný. Přidán byl stav počasí vzdálená bouřka, který označuje pozorovatelnou blýskavici nebo slyšitelné hřmění v místě pozorování, kde zatím neprší. Nově lze také přidávat stav sněhová bouřka. Dále byl přidán stav mrholení a proběhlo rozlišení stavu krupobití na krupobití s bouřkou a bez bouřky.

Zrušena byla možnost přidávání tzv. Pozorování. Služba nebyla využívána, rozhodli jsme se ji zrušit.

2191
# 03.06.2015, 11:11

Opravdu dobrý nápad s rozšířením, hlavně to mrholení /které je aspoň zde na Vysočině hodně časté/ a se vzdálenou bouřkou.

818
# 03.06.2015, 13:38

Přidávám se, velmi velmi přínosná změna nabídky v Počasí u Vás. Ale chtělo by to zavést něco, pro přidávání záznamů o význačných jevech v minulosti - např. nemůže dotyčný zaslat v aktuálním čase, avšak se jedná o velmi pozoruhodný jev, včetně jeho dokumentace. K tomu Pozorování sloužilo, ale pravda využité bylo v poslední době velmi málo.

293
# 04.06.2015, 15:04

Tak velká pochvala :-). Myslím, že jsme si to všichni tak nějak představovali, ale nenapadlo mě, že to jde takhle elegantně přes ty ikonky. Je to opravdu hezky provedeno a přispěl tomu možná i půlroční tlak uživatelů, kterým chybělo plno stavů počasí a upozornili na to. I těm patří dík.

# 05.06.2015, 09:39

Tak to je skvělé, že se vám nový systém líbí a samozřejmě děkujeme za dřívější zaslané podněty, ze kterých jsme čerpali.

1003
# 05.06.2015, 14:38

Mně se to nové počasí u vás také líbí

818
# 09.06.2015, 13:21

Obzvláště bych chtěl ještě pochválit ikonu mrholení/slabý déšť, která zde opravdu chyběla a hodně zpřesňuje údaje, tj. bude dosti využívaná. Je navíc hezky graficky zpracovaná.

157
# 09.06.2015, 21:25

Po delší době tady a jsem velmi mile překvapen. Hned využívá, pro dnešní mrholení. Poděkování.

ota
Avatar
2122
# 09.06.2015, 21:36

Musím souhlasit se vším výše napsaným, opravdu perfektní vylepšení. :)

# 24.07.2015, 22:32

V poslední době, do Počasí u vás přichází čím dál více podivných a velice nerozumných fotografií, které nemají s počasím nic společného. :D
Také mě udivuje, kolik uživatelů zde vkládají fotografie poměrně nesplňující požadavky o počasí, kdy vlastně je jeden obrázek za druhým někde ze dvora a není téměř ani poznat jaká je obloha, nebo je zde plno obrázků kde je tma a nic, nebo nebe a nic, nebo prales rostlin a obloha nic.:!!:
Myslím si, že by se mnoho uživatelů mělo zamyslet sami nad sebou, co nám chtějí o počasí říct, zda je to skutečně o počasí zda nám dává kvalitní informace o počasí. :)
Tyto stránky o počasí jsou velice známé široké veřejnosti a tvoří se společně s uživateli a mnoha dalšími lidmi, kteří mají k počasí dobrý vztah. Měli by informovat, širokou veřejnost o kvalitních informacích o počasí v celé ČR, krajích, ale i v jednotlivých městech, vesnicích i samotách různých začátků a konců ČR.
Byl bych rád kdyby se každý kdo chce podat informace o počasí zamyslel sám nad sebou a udělal vše proto aby podal ty nejlepší a nejkvalitnější přesné informace o počasí ;-)

# 12.08.2015, 23:09

Ve dnech 10.8. až 12.8. se bohužel v sekci Počasí u vás do databáze špatně ukládali komentáře k fotografiím. Z tohoto období tak nebudou komentáře k dispozici. Omlouváme se za komplikace.

2191
# 14.08.2015, 07:51

Přidal bych se k Divochovi - co se týká přibývání cvoků, kteří zde přispívají fotkami, které nemají s počasím absolutně nic společného. Případně záměrně "zmršenými" či s nesmyslnými údaji.
Možná by stálo za to dát možnost ukládat fotky či informace o počasí pouze řádně registrovaným členům a ne anonymním dobrodruhům. Jejich cílem je jen provokovat a znehodnocovat jinak seriózní web o počasí. Díky...

# 15.08.2015, 14:28

Teď je návštěvnost hodně vysoká a přispěvatelů je tedy hodně. Počkal bych tedy až skončí léto, potom je návštěvnost nižší a snad se tím i situace uklidní. Pokud by se tak nestalo, bylo by nutné nějakým způsobem změnit pravidla.

# 13.05.2016, 15:05

In-počasí
Chci se zeptat, jestli by nešla vrátit do stavů počasí na Počasí u vás tato ikonka:


Přeháňky, bouřky

Je rozlišovaná klasická místní bouřka pak vzdálená bouřka neboli hřmění při kterém neprší, ale často se také vyskytuje vzdálenější bouřka (hřmění) při které už se srážky (přeháňky) vyskytují, ale o místní bouřku zatím nejde.
Tento typ bouřky se třeba u nás na Vsetínsku - Horním Vsacku vyskytl v tomto týdnu hned dvakrát a vyskytuje se často i jinde hlavně při lokálnějších bouřkách.
Tento symbol tam kdysi býval, ale po obnově už tam není.

Ještě by bylo dobré jak už někdo psal vloni přidat podle vzoru výšky sněhu v centimetrech naměřené množství srážek za určitou dobu v daných dnech v milimetrech. Vyplňovalo by se to asi tak, že by tam byla kolonka do které by uživatelé mohli případně napsat kolik napršelo na určitém místě od půlnoci daného dne.
Tento údaj by patřil do rozšiřujících údajů a nebylo by nutné jej vyplňovat.

A jak se v Počasí u vás od listopadu do března ukazuje u každého dne při hledání v Historii Počasí u vás ta Sněhová mapa ČR, tak že by se tam od dubna do října ukazovala zase Bouřková mapa ČR a Srážková mapa ČR ve které by byly ty údaje od přispěvatelů do Počasí u vás jako je to třeba v Meteostanicích.
Nebo ta Srážková mapa ČR by tam mohla být po celý rok někde v podobě odkazu a střídala by se pouze mapa sněhová a bouřková.
To by byl takový můj návrch na vylepšení Počasí u vás. Jinak je to super.
Předem díky za uvážení. ;-)

# 21.07.2016, 19:36

Ahoj, u aktuálního počasí na mapě mi trochu vadí to, že pokud jsou místa pozorování hodně blízko u sebe, tak čerstvá aktuální zpráva je překrytá zprávou třeba 2-3 hodiny starou. Myslím, že by měly být v popředí zprávy aktuální podle času napsání. ? :-)

# 24.07.2016, 12:55

Ondráš*
Děkuji za nápady, z té ikonky už by to poznat nebylo, pro popsaný stav bych použil znak místní bouřky - pokud už je slyšet hřmění, lze ji považovat za místní. Je to zjednodušená klasifikace, bližší popis lze uvést ve zprávě). Srážkovou mapu zvážíme.

medvěd 09
Uvažujeme o jiném typu map, ale chvíli to bude ještě trvat připravit. Máme teď interaktivní mapové podklady díky našemu novému projektu VentuSky.com a v budoucnu bychom rádi takové mapy využili i v Počasí u vás. Potom by se vyřešilo i překrývání (změnou úrovně zoomu).

# 20.05.2017, 18:40

Stále mi dost vadí systém překrývání informací o počasí v dané lokalitě na mapě, když jsou místa hodně blízko sebe. Chápu, že se to překrývat v tom případě musí, ale vadí mi, že aktuální info není NAVRCH! Je tam třeba zpráva v 16:30 hod, těsně vedle někdo napíše zprávu např. v 19:30 hod., kdy je počasí už úplně jiné, ale jeho info je schované pod zprávou 3 hod. starou. Už jsem o tom tady psal někdy loni, ale nic. Byla by úprava problém, aby novější zprávy byly navrchu?
medved 09 Kladno ;-)

618
# 21.05.2017, 16:23

Já si myslím že je to spravedlivé,kdo dřív přijde ten dřív mele..:)a má záruku že to bude 3 h zobrazeno.
Bylo by to divné kdyby tam někdo dal poctivě příspěvek,a za minutu by ho někdo"přeplácl"..:)
Dalo by se to asi řešit rozčleněním mapy,je ale otázka jestli by to ale potom spíš bylo nepřehledné,ne nadarmo se říká:v jednoduchosti je síla..:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.