Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí USA hlásí silné mrazy, Evropa nadprůměrné teplo

# 26.12.2017, 09:47

Evropa se letos většinou opět nedočkala bílých Vánoc. Souvislá sněhová pokrývka začíná na evropském kontinentě až u ruských hranic. Pod sněhem jsou také skandinávské země (kromě jihu Švédska). Jinde v Evropě sníh leží jen na horách.... Více >>

# 26.12.2017, 10:03

Tady začne zima až když má přijít jaro jako každý rok. Prosince a leden nic a sněžit bude v dubnu.

# 26.12.2017, 11:51

Martin Vítek
přesně tak. V dubnu budou vpády studenýho vzduchu jeden za druhým. Přes zimní měsíce se to vše bude vylívat do USA a Kanady a až to v březnu skončí, od dubna se to začne vylívat sem a bude stejnej hnus jako je teď. Pět nad nulou a pršet :D

54
# 26.12.2017, 21:50

zimník.
No já jsem si už v mnoha letech všiml, že zima v Evropě je protikladem zimy v Kanadě a v USA.

# 27.12.2017, 10:30

Mark
Taky jsem si všiml. Možná by bylo dobrý sledovat jak se bude vyvíjet počasí za oceánem. Možná by to byl velmi spolehlivý zdroj jaký bude následovat počasí v Evropě.

# 27.12.2017, 20:33

Souhlasím s předcházejícími příspěvky. Jen si nemyslím, že to bude až v dubnu (ono se stejně asi jednalo o nadsázku), podle mně ta situace nastane koncem února, když už si všichni budeme myslet, že je po zimě...

# 27.12.2017, 22:17

Přesně tak ale s tím rozdílem, že koncem toho února už bude velká sluneční aktivita, takže z té zimy nic nebude a v nížinách se nebude ani tvořit sněhová pokrývka

42
# 28.12.2017, 07:58

V některých oblastech kolem velkých jezer se vyskytl tzv. lake effect (česky jezerní efekt). Jde o velmi silné sněžení, které bývá ostře ohraničeno (podle směru větru) a vzniká tím, že teplota vzduchu je o mnoho menší, než teplota vody v jezeře. V důsledku toho z jezera stoupá pára, tvoří se mraky a z těch pak sněží. V některých oblastech kvůli tomuto jezernímu efektu napadlo i přes metr sněhu, v závějích i několik metrů. Někteří lidé nemohli ani vyjít z domu, protože měly navátý sníh přímo před dveřmi.

272
# 28.12.2017, 08:35

Aura333:Ten lake effect bychom tady potřebovali,to by se panečku ten srážkový deficit dorovnával,zatím tady máme akorát Dukovany effect - pamatuju 2cm sněhu ve Slavěticích z páry z chladících věží a jinde nic. Přitom by stačilo tu páru vhánět do atmosféry rychleji a za vhodných podmínek by se rozesněžilo na mnohem větším území,hned teď mě napadají experimenty,ale nejsem technik ani fyzik,ale určo by to šlo.

272
# 28.12.2017, 08:54

...dokonce si dovedu představit z toho udělat bublinu teplého a vlhkého vzduchu,kterou ve vedlejším okrese laserem rozesněžíte,ten potenciál tam je,kolikrát na intenzivní sn. přeháňky stačí hrozně málo,pošlete mě s nějakým fyzikem atmosféry prostudovat lake effect a já vám za 5 let nasněžím ve 3 okresech

# 28.12.2017, 10:49

Až v okolí Mostu a Chomutova budou zaplaveny ty obrovské uhelné doly pod Krušnýma horama tak se to u nás vyskytnout může, už ted u nás na Stalingradské čtvrti poblíž jezera Matylda a Mosteckého jezera občas spadne mrznoucí mlha a je bílo a ve městě o pár stovek metrů níže nic...toho už se ale asi nedožiju :D

# 28.12.2017, 16:03

aura333
tomu říkám kalamita hodná výstrahy :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.