Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2017/2018

33
# 06.10.2017, 22:50

Myslím, že začátek října je ideální čas na založení tohoto tématu a diskutování nad touto problematikou.

Já zimu dle zalednění Arktidy, která je právě více promrzlá k Evropě, čekám průměrnou a to jak ve srážkách tak i v teplotách. :)

# 10.10.2017, 11:34

Teplotně průměr, srážkově nadprůměr. :pozor:

# 10.10.2017, 13:44

jednoznačně se bude jednat o nadprůměrnou zimu co do teplot i do množství srážek... trend posledních let je jednoznačný....loňská zima byla podprůměrná pouze diky inverznímu charakteru počasí...ale jinak kromě 14 dni v lednu převládalo teplé proudění...

36
# 10.10.2017, 14:49

betonmen
Letos se zadny nadprumerny rok jako celek rozhodne nekona, letos je to nahoru dolu...Bohuzel od konce cervna to zadna nadprumerna slava nebyla: Tady statistiky z Liberce:

leden - na S Cech napadlo snehu, ze to nepamatuju nekolik let + obcasne drsne holomrazy, celkove leden vyrazne teplotne podprumerny

unor - 1/2 prumerna, 2/2 nadprumerne tepla

brezen - nadprumerne teply, ale az na posl. 5dni zadny teplicko nebylo

duben - krome 4dni vyrazne podprumerny

kveten - 1/3 podprumerna, 2/3 nadprumerne

cerven - vyrazne nadprumerny

letni prazdniny
- za cele leto pouze 2x tropicky den a 0x tropicka noc, ale statisticky prumerny (cervenec lepsi nez srpen)

zari - krome 4dni rozhodne podprumerne

rijen - 1/2 skonci podprumerne, pristi tyden bude nadprumerny

Uvidime jak to bude pokracovat dal...o tom muzem jen diskutovat a tipovat...nikdo ani nevi jak bude na konci rijna...:D

642
# 10.10.2017, 16:13

těžké i odhadovat,ale v dubnu o tom můžem pokecat :)
Podle mě by v zimě mělo být chladněji jak v září a říjnu.Jeden ale nikdy neví.Mělo by jako každý rok, alespoň u nás, napadnout tolik,co uvadějí statistiky jabloneckého nádraží a to je něco kolem 400cm sněhu,ale ani tady si netroufnu odhadovat.Jisté je,že cca 10 dnů tuhej mrazů přijde i letos.Nepamatuju zimu kdy se tak nestalo.ZIMA BUDE , ale jáká....... :D:led:

271
# 10.10.2017, 19:36

Hlavně ať nejsou holomrazy a ať je hodně srážek, víc od zimy nechci, loni to nebylo teplotně marné, ale ten sníh byl u nás bída, to už kydalo víc na Znojemsku a Slovácku, tam byla menší kalamitka někdy koncem zimy, tak snad to letos dorovnáme.

54
# 10.10.2017, 20:14

Až na zimu 2005/2006, kdy chladné počasí přitahovalo i srážky, se jinak nízké teploty moc se srážkami nekamarádí. I v loni byl sice chladný leden, ale sněhu až na přelom leden únor zas tolik nebylo

# 19.10.2017, 10:29

Je mi celkem jedno, jaká bude zima, hlavně ať nejsou inverze!!! Všude smrad, mlha, žádné slunce, zima, to je snad nejhorší typ počasí co znám. V pacifiku se ale začíná objevovat la Nina, to by mělo znamenat příchod chladněších zim s větším množstvím sněhu do Evropy. Na konci listopadu budeme moudřejší.

36
# 19.10.2017, 12:13

Asi tak...poradne ani nevime jak bude na konci rijna, protoze to modely den co den meni o 180° natoz lamat si hlavu s prosincem a lednem...:D Nejsem Dasa...Jedno je jiste...budou vpady tepleho vzduchu, budou vpady studeneho vzduchu, bude i snih...to vsechno bude...:D Ale odpoved na otazku co bude prevladat a kdy, nam ted nikdo s jistotou nerekne...nevime jak bude, dokud to neni max tyden pred nama...;-):D

# 20.10.2017, 00:27

Stále si stojím za ,,Teplotně průměr, srážkově nadprůměr. :pozor: ,,

46
# 21.10.2017, 10:49

Ano, nemá smysl zde věštit jaká bude zima, ale toto téma má zde již dlouholetou tradici. Myslím si, že by toto téma mělo sloužit například k diskutování o Svatomartinské huse nebo o vývoji klimatických modelů, které ukazují odchylky na jednotlivé měsíce. Mimo téma mi ani nepřijde diskuse o různých pranostikách atd. Pamatuji roky, kdy bylo toto téma založeno již na konci srpna a diskuse v tomto období byla v plném proudu. :D Počasí mi ovšem přijde posledních pár let čím dál tím méně čitelné, a proto je logické, že nemá smysl věštit jaká přesně bude zima. Zima dle mého názoru zatím může být opravdu různorodá, co se lokality týče. V mé loklaitě jsem spozoroval například kočky, které jsou přes zimy v barácích, mají opravdu velmi hustou a dlouhou zimní srst. Můžu s klidem říct, že v loňském roce tomu tak nebylo a i přesto byl leden v Brně prakticky celý na sněhu. Nechme se tedy překvapit a uvidíme. ;-)

# 21.10.2017, 21:33

Rozhodne nebrať v úvahu cfsv2 predpovede. Tri roky to sledujem, konštatujem že je to blbosť. Mimochodom stačí aby začal zatekat chladný vzduch zo sibire q je tu zima.

# 23.10.2017, 07:30

V minulých letech jsem se s předpovědí zimy vždycky trefil, ale letos se přiznám, že si nejsem úplně jistej co si myslet. Asi bych se podle všeho nejvíc přiklonil k názoru Biochemika, alespoň teplotně.

# 23.10.2017, 15:11

Tak já si také něco tipnu. Podle mě bude zima teplotně podprůměrná a srážkově nadprůměrná. Chladný bude zejména prosinec a také únor, leden by měl být teplejší. V prosinci očekávám holomrazy a v únoru nějakou sněhovou bouři. Usuzuji podle vývoje v minulých letech a také, že je nyní jev la Nina. Arktida se také prochlazuje více, než jindy. Upozorňuji, je to pouze tip a ve skutečnosti to může být úplně jinak.

# 30.10.2017, 18:03

Krásny príklad mizernwj predpovedi cfsv2 je tento mesiac, pol roka kreslili červené teplo, keď došlo na lámanie chleba zrazu to zmenia na biely priemer...

8
# 31.10.2017, 02:13

Každý sleduje to své, a přestože mi to tu leckdo vyvracel, dokonce sám admin, jsem zvědavý na charakter zimy jako celku. Věřím, že velký vliv má nedávné počasí v Karibiku na zimu v Evropě. Loni jsem si dělal statistiku hurikánů dle kategorií a co si pamatuji "lepší" zimy, na konci léta toho samého roku byly v Karibiku vždy hurikany třídy demolice/katastrofa. Teď do mě.

271
# 31.10.2017, 09:54

Jaká bude zima uvidíme,já doufám v jediné, že napadne v lednu či únoru pořádně sněhu ať se doplní zásoby vody, ostatní není podstatné, víc od zimy nechci.

# 31.10.2017, 10:31

werty
Yurri

Souhlas , souhlas ;-)

36
# 31.10.2017, 13:04

gfalcone
CFSv2 se uz tolikrat nehorazne seknul, ze jsem na to prestal koukat...tento model je uplne mimo...:D Chapu ze predvidat na mesice dopredu je tezky (uprimne spis nemozny) a je to dost videt, cimz totalne ztraci vyznam na to vubec koukat a delat z toho nejake zavery ci sve plany....:D Musime se nechat prekvapit, protoze jak uz jsem mnohokrat psal, NIKDO a NIC nevidi dal jak na max 1 tyden...veskerym predpovedim za tuto lajnu se nesmirne snizuje pravdepodobnost, ze to vyjde...Jasny, kdyz budete predpovidat jen, ze bude podprumerne,prumerne,nadprumerne, tak mate 33% pravdepodobnost uhodnout Vanoce v srpnu:D, ale pokud chce clovek smysluplnejsi predpoved tak neni sance...:D

Ja jsem velice oblibena rosnicka v praci, doma i mezi prateli, ale dal jak na 5dni se neodvazim, protoze vim ze i sebelepsi modely maj i na blbych 10dni tak 20% sanci a byl bych spis k smichu (do tech 5dni to vychazi skvele, napr. pred tou vichrici ted v nedeli jsem varoval pratele a rodinu uz ve stredu a uspesne vc. kdy bude vrchol a jake budou cca narazy, aby se na to mohli aspon trosku pripravit)...

Samozrejme tipnout si zimu muzeme kazdy...osobne tipuji ze zima bude jako loni, neboli prosinec i pres nejaky ten vpad studeneho vzduchu celkove spis mirne naprumerny a poradna snehova nadilka a holomrazy prijdou v lednu...ale je to jen tip...:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.