Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Podzim teplejší než léto a další krutá zima?

# 04.10.2017, 09:20

V některých médiích se opět objevují zcela nesmyslné předpovědi. Jejich počet narůstá především před nástupem zimy. Letos ovšem některým médiím vystačil i podzim, když vydala šokující zprávy o tom, že podle britských meteorologů má být letošní podzim v Evropě teplejší než léto... Více >>

36
# 04.10.2017, 12:09

To je pravda, tyhle bulvarni (Nova, Honsova apod) kecy typu "ceka nas nejkrutejsi zima za 100let" jsou tu kazdy rok...jde jen o to strasit lidi - stado ovci (coz vetsina lidi bohuzel je), na to skoci...Minuly rok napr. Honsova predpovidala v zari, jake budou Vanoce...a spousta lidi tomu verilo (vc. moji mamy s vysvetlenim "psali to na internetu a rikali to ve zpravach tak to musi byt pravda"...no comment:D) Jasne, ze ty Vanoce bulvaru nekdy vyjdou, protoze muze prohlasit bud "Vanoce budou bile" nebo "Vanoce budou na blate" a ma 50% sanci...:D Ovce zustane ovci a my ostatni se tomu jen zasmejem...:D;-)
Osobne z nekolikaleteho pozorovani nekolika modelu kazdy den mam vypozorovane, ze na dyl jak na 5-7dni nevi nikdo nic a je to jen jak by to mohlo vypadat ale druhy den to vypada uplne jinak...me se osvedcilo max 5dni a jsem v praci oblibena a uspesna rosnicka...:cool::D

Co se tyce toho prumerneho zari, je to zpusobeno jen poslednimi cca 4mi nadprumernymi dny, ktere jinak chladne podprumerne zari vyhouply do prumeru...coz se letos uz stalo v dubnu...cely mesic byl podprumerny, hnusny, chladny a destivy, na 4-5dni se udelalo nezvykle teplo a duben byl razem v prumeru...to je videt o cem prumer vypovida...o nicem, protoze 4-5 teplych dnu vam mizerny duben ani zari nevynahradi...:D

48
# 04.10.2017, 12:30

Bulvaru nejde o pravdu , bulvaru jde o to , at titulek sokuje a banda to rozklikne.

36
# 04.10.2017, 12:37

Hurec
Souhlasim...;-)

54
# 04.10.2017, 13:11

Kurz sto ku jedné, že jim to jednou vyjde. :D A až jim to vyjde, tak na jaře pak napíšou. A vidíte my jsme to psali.

# 04.10.2017, 18:08

Tyhle předpovědi "britských meteorologů" mně fascinují každoročně. Nedávno jsem to komentoval někde na webu, který mi vyskočil na Seznamu (ano, i já používám pro jednoduchost tento web jako domovskou stránku :) ). Tak jsem to komentoval, že tento každoroční katastrofický vývoj sleduji, jen jsem se divil, že na seriozním webu, jako je BLESK ještě nepouští hrůzu s vyvalenýma očima. :D A dočkal jsem se. Trvalo to přesně tři dny. :D

# 05.10.2017, 16:28

bulvár, bulvár, bulvár a lidi jako ovce, kteří věří všemu, co se jim vtlouká do hlavy a selský rozum se tak zcela vytrácí :-(. Dlouhodobé počasí je jako politika:,, Nikdy se dlouho dopředu neví, jak to vlastně bude´´

273
# 11.10.2017, 18:29

No jo, nejdriv spletli lokaci, v Britanii jsou rozdily mensi mezi rocnimi obdobimi, o Irsku ani nemluvim. A navic je to zari vs. rijen.

Od roku 1775 nikdy nebyl podzim teplejsi nez leto. V Klementinu na Infometu psali, ze nikdy nebyl rijen teplejsi nez zari v Klementinu, v roce 2001 bylo velmi chladne zari a velmi teply rijen. Nejspis i byl na nekterych stanicich rijen teplejsi nez zari.

74
# 12.10.2017, 16:44

Nova chce aby lidi šli na tn. Mají totiž z toho prachy když jim tam někdo vleze, proto tam nechodím.
Ale jak říkali v tv že podle přírody má byt krutá zima , tak na tom možná něco bude. Co letos zvířata předvádí to nepamatuji. Asi poslední 2-3 týdny nehorázně žerou. :D:D.
Necháme se překvapit osobně doufám v pořádnou sněhovou bouři. ;-)

# 12.10.2017, 19:49

Samik
Přesně tak, to co zvířata předvádí je teda něco. Krmítko je každou chvíli prázdné a na sýkorkách je slunečnice docela znát. Ale letos třeba byla malá úroda, takže to je padesát na padesát, i když jak čeho... Zase začíná zlobit atlantik u evropy, asi se nějak přehřívá, viz Orphelia.

182
# 13.10.2017, 16:54

Pochybný ukazatele ... myslím že v tom žádná souvislost nebude. Spíš se v tom naopak ukazuje proběhlá minulost ... ;-) (Jaro, Léto, Podzim)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.