Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Příští týden se vrátí tropické teploty

67
# 17.07.2017, 09:20

Teď mluvím o své lokaci: Oni řeknou a napíšou že u nás hlásí 26 :D jenže oni hlásí kolikrát 26 a je tu 32 stupnů :D

36
# 17.07.2017, 10:33

Ja se na teplicko tesim...uz nekolik dni tu mame max 20 a pri nejlepsim polojasno...30 jsme tu nemeli od cervna, chci zas videt na pocasi, ze je leto a ne konec dubna + na konci tydne se pridaj i bourky:) Me osobne spis trapi pristi tyden. Je to jeste daleko, takze se to doufam zmeni, ale vypada to zas na prudke ochlazeni a to jsem chtel jet do J Cech zkouknout Budejovice, Krumlov a Hlubokou...snad sem ta podelana TN neprijde, ktera se tam zatim rysuje...:(

79
# 17.07.2017, 11:35

Tomamir

Chce se to přestěhovat a bude tepla dost skoro celé léto ;-) Zatím se mi to léto líbí, chvíli teplo, chvíli chladněji, i nějaký déšť je (byť spíše jen v Čechách), takové normální počasí pro naše umístění. Hlavně ať nepřijde TV, podél které by se k nám dlouhodoběji dostal ten hnus z jihu, tam můžou grilovat kuřata na ulici :)

36
# 17.07.2017, 12:30

Ondra83
Co se tyce tepla a bourek, hned bych se odstehoval nekam jizneji, tady na horach teplo nic moc, bourky minimalne, ale zas na druhou stranu, kdyz slysim, ze jednou tam maj brutal sucho, jindy zaplavy, pres 30 ve stinu skoro denne...ani jedno tady neznam a ani nepotrebuju:D Takze mozna dobre kde ma mama vyprdla...:D Ono na malo bourek a nic moc vedro si clovek za 33let zvykne:D a par minut od panelaku mame lesy, super prehradu, vedle Jizerky, Krkonose...Jako teplo a silny bourky mi chybi, ale na ukor tech ostatnich veci, to prezivam...:D Jen jsem konstatoval, ze jsem rad, ze konecne na par dni bude teplo i tady...ST+CT to vypada na 30, to jsme tu v cervenci jeste nemeli, takze se tesim...po praci sup k prehrade na pivecko....:slunce::cool:

79
# 17.07.2017, 12:40

Tomamir

Já si myslím, protože jinak nevíš, o čem moc mluvíš, když si přeješ, aby bylo 30+. Ono když bylo před 2 lety v Praze asi 28 (nevím kolik přesně) tropických nocí, tak to bylo fakt strašné na přežití. Člověk se nemohl vyspat, ráno byl jak mrtvola a do toho to vedro. A ono nejde ani tak o to vedro přes den, ale že se nic neochladí ani v noci. Tady bylo běžně 30 ještě o půlnoci.
Radši normální léto s teplotami do 30 a nějakým deštěm. Snad budou ty bouřky a přeháňky, ať jsou konečně nějaké houby, poslední roky to bylo dost špatné.

36
# 17.07.2017, 12:42

Ondra83
Vim moc dobre o cem mluvim, ale tim, ze to tu nemame, tak se na teplicko tesim, na J Morave co maj denne pres 30, si prejou 20 a dest...ale to je prece jasny ne? :D To pred 2mi lety byl naprostej a nehoraznej extrem, to ani nemuzete pocitat...to i tady na severu jsme meli 37 ve stinu, 30ky tu radili denne, tropicky noci, spat se nedalo, skoro cely prazdniny neprselo, zadny bourky, jen brutal hic, ale to bylo masakr leto a neco takovyho se jen tak opakovat nebude...Minuly rok a letos je to zase nahoru dolu, TV dlouho nevydrzi a leti TN...O vikendu jsme tu meli 20 pres den a 7 v noci, dnes 18, to je pak jasny, ze se na 30ky tesim a sup k vode...20tek jsme si uzili v kvetnu, ted je sakra leto a k nemu opalovani, 30ky a pobyt u vody patri:D Je jasny, ze na severu se tesi na teplo a na jihu na ochlazeni a dest...tesite se na to, co nemate, protoze toho druhyho mate az az...:D Me to teda prijde logicky...:D Kazdy at si preje co chce, pocasi si to stejne udela po svem, at si prejem co chcem...;-) Kazdymu vyhovuje neco...a ja se na 30ky a bourky tesim...cao:blesk::cool:

79
# 17.07.2017, 13:01

Tomamir

Mně přijde, že ten styl, kdy se mění charakter počasí každý týden, je u nás normální. Pamatuju, že za školních let bylo prázdninách vždycky chvíli pěkně a chvíli "ošklivo". Mít 2 týdny veder nebylo nic běžného. Takže to, jak se to teď střídá, považuju za návrat ke standardu :)

36
# 17.07.2017, 13:04

Ondra83
Presne tak! To stridani nahoru dolu je tu standart...a my tu ted meli par dni stezi 20 a v noci 7...na co se pak asi ted tesim? Anoo, na to chvilkove otepleni, nez to zase po vikendu spadne...Konecne si rozumime...:D Ja prece nikde nepsal, ze chci 30ky mesic vkuse...jen, ze se po teto chladnejsi epizode tesim na par dni teplicko a sup k vode...:slunce::cool: Tak se konecne chapem...:D A kdyz se pridaji i bourky, budu velmi spokojen...:blesk::D

142
# 17.07.2017, 13:33

Tomamir
Ještě by mě zajímalo, kde na jihu je těch bouřek víc. Ano ve středomoří je jich opravdu víc. Ale na jižní MOravě teda ráj bouřek není :D tu není ani ráj srážek. A m celkem vyhovuje, že se i ochladí a že se člověk v noci vyspí. Pmatuji si leto 2015, to bylo 14 dní v kuse 36, v noci nad 20, pár dní to kleslo pod 30 a byla nám zima, pak opět 10 dní přes 35 a v noci přes 20, a pak 3 týdny v kuse 38 a v noci přes 20, občas jsme ráno před východem slunce startovali teplotou 26 - hnus...Takže za mě raději tohle léto, ideál by byl stabilní počasí as teplotami 25-30, víc může sem tam, ale méně ne, je léto...Nás se stejně vždy týká jen nějaké ochlazení, kdy stejně bude v předpovědi jihovýchod o 2-3 stupně teplejší a bez srážek - takže jaké pak studené fronty apod. :D

36
# 17.07.2017, 13:46

igor127
Kdyz napisu na jihu, nemyslim tim automaticky vasi J Moravu:D Pro nas smerem na jih je i Praha, ci J Cechy...:D Ano, letos ty bourky krome V casti Prahy a V Cech nic moc a jsou dost lokalni, ale to mame asi vetsina, az na par stastlivcu, podobne. To, ze vy nemate bourky a nemate vodu a SF se vas netykaji a porad je u vas vedro, to z vasich prispevku moc dobre vim (a nejen ja:D ) My to mame, az taky na tu bourkovou mizerii, presne naopak (taky jsem na druhe strane republiky;-):D), takze tu chceme teplicko...:slunce: Kdyz to uzavru, ted nas ceka otepleni, at se nekomu libi nebo ne, po vikendu to zatim vypada na vyrazne ochlazeni a taky s tim nikdo nic neudela...proste to tak je...a je na kazdem z vas, na jaky z tech tydnu se kdo tesite...vic s tim stejne nikdo nic nenadela...asi tak...;-):D

# 17.07.2017, 14:05

Před námi je nadprůměrně teplý týden. Dnes nejvyšší denní teploty vystoupí na 21 °C až 25 °C, na jihovýchodě až na 27 °C. Oteplování bude v dalších dnech pokračovat. Zítra částečně ubude oblačnosti a teploty zamíří na 23 °C až 27 °C, na jihovýchodě až na 30 °C.... Více >>

15
# 17.07.2017, 14:59

Každý stupeň nad 25°C snižuje mou výkonnost o 10-15%, takže něco málo nad třicítkou se dostávám do vegetativního stavu v němž udržuji pouze základní životní funkce...

Jsem vděčný za současné "ochlazení" protože o víkendu se konečně dalo při otevřených oknech pořádně vyspat. Týden a více veder rozhodně není normální středoevropské počasí.

To co mají na jihu Evropy, je noční můra.

36
# 17.07.2017, 15:15

Ursus
Ta prvni veta me rozesmala...:D Ono je to hodne relativni to vnimani tropickych teplot...hodne zalezi, kde clovek ty 30ky travi....jestli v praci ve fabrice, kde mate 40 stupnu a stoji vzduch a z cloveka leje jak z prasete, ci venku (zednici, obkladaci...) kdyz do cloveka pari 8h vkuse 40-50 na slunci a musi makat a je to k nevydrzeni a nebo o vikendu s rodinou u vody a se studenym pivkem v ruce a muzete s sebou kdykoliv placnout do vody jak vorvan...:D Vyleze z vody a je vam skvele...to je pak sakra rozdil, jak tyto teploty pak vnimame, mame radi/nesnasime...:D Kazdej se tu tesi na ochlazeni, ja tomu rozumim, neda se spat, v praci je to k nevydrzeni, priroda potrebuje vodu, vse naprosto chapu, ale mit dovcu a byt s rodinou na Machaci ci na Lipne, razem by jste nechteli cely tyden 20 a proprseny tyden co?:D Proto je to relativni...;-)

142
# 17.07.2017, 17:09

Hurec
No to jsem zvědavý, dnes byla pro řecko výstraha 3 stupně na bouřky. Chtělo by to nějaký záznam kolik napršelo a jestli opravdu takové mohutné úhrny....

79
# 17.07.2017, 18:23

Hurec

Zase tak málo jich nebylo, červen byl velice teplý.

36
# 17.07.2017, 18:43

Hurec
Musim souhlasit s Ondrou83, cerven byl velice teply, i u nas na severu panovali 30ky, osobne musim uznat, ze tak teply mesic cerven nepamatuji...ale cervenec zatim v opacnem gardu...2 tydny nic moc, ted bude 1 tyden velmi teply...

# 17.07.2017, 20:34

Tak co , jaký den padne 35+ ?
V sobotu v noci / ráno , chceme jít na východ slunce , tip jaké bude počasí ? :D

ota
Avatar
2119
# 17.07.2017, 22:57

Ondra83
Jak tady píšete ty tropické noci v Praze, to je hnus. Bydlím na střední Moravě, ale v Praze studuju a hned jak to jde z tama v létě mizím.
Když je tady 30, tak se večer (až na výjimky) rychle ochladí a s otevřeným oknem je to super, ale v Praze je nahřátá ta zástavba, asfalt a beton a nedá se to vydržet. V tomhle směru opravdu zlatý venkov.
Ta aktuální horká vlna se naštěstí v posledních výpočtech dost zmírnil, takže to snad bude jen normální vrchol léta.:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.