Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Druhá polovina dubna nejchladnější od roku 1991

272
# 01.05.2017, 21:01

Já tušil, že to topení pod meruňkama jsem si zatím jen natrénoval a jestli modely vyjdou, tak v noci z 10. na 11.5. bude repete, už se na tu grilovačku vysloveně těším-snad to zase všechno nespálím:-)Kdo bude vzhůru se mnou?

182
# 02.05.2017, 00:11

Konec Dubna se moc teplotě teda nepovedl ... Spíš se ukázala zima která toho stále nechce potvora jen tak zanechat. :D Doufám že jste jí dostatečně spálili jako čarodějnici na vatře. :D

(Já teda tento folklor nějak nepěstuju, nějak nejsem zvyklý, minu se toho) Udělat si mejdan a vožrat se dokážu i kdykoliv jindy. :) Všiml jsem si, že na Moravě se tohleto slaví mnohem méně nežli v Čechách. Připadá mi že je to spíš Česká tradice nežli Moravská. Pokud mám mylný dojem, tak mě klidně Moraváci opravte.

80
# 02.05.2017, 07:44

Stranik

Tady je satelitní foto z idnesu: http://zpravy...OP1_CZ_NM.jpg

Bohužel značná část Moravy a Slezka je zakrytá mraky, ale i tak zajímavé. Hlavně je na první pohled vidět, kde je jaká větev křesťanství :)

80
# 02.05.2017, 16:29

In-počasí

Díky za snímky.

622
# 03.05.2017, 15:49

In-počasí
Že by to bylo podle víry,katolické země Polsko,Slovensko,také Morava,Rakousko,Bavorsko:nic...
Naproti tomu v Sasku a Čechách,hodně ohňů,(protestantské země).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.