Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Druhá polovina dubna nejchladnější od roku 1991

# 30.04.2017, 09:51

První polovina dubna byla sice výrazně nadprůměrná. Teploty se dokonce dostaly až na letních 25 °C. Mnohem větší extrém v kontrastu uplynulých let ovšem přišel ve druhé polovině měsíce.... Více >>

80
# 30.04.2017, 10:44

Díky za shrnutí. Někteří budou ale nadále tvrdit, že duben byl normální :cool:

# 30.04.2017, 13:42

Ondra83
Tak jako celkem bude teplotně normální, ale to je prostě úskalí průměru.

80
# 30.04.2017, 15:35

In-počasí

Ano, ale to snad chápe každý s IQ nad 80, že průměr je veličina zcela zakrývající rozsah :)

36
# 30.04.2017, 18:14

Jojo, tvrdim to tu porad...cekal jsem neco takovyho, ze nejchladnejsi za 20-30 let...a akorat jste mi to potvrdili, diky za shrnuti...uvidime jaky bude kveten, ale nejak extra teple nezacne...az na zacatek dubna je to velmi ubohe jaro...asi nejhorsi co pamatuju...

32
# 30.04.2017, 18:23

Tomamir
Březen o 3°C teplejší než dlouhodobý normál a první polovina dubna taky byla nadprůměrná. Takže zas tak špatné jaro to zatím není.

142
# 30.04.2017, 23:33

Na.Guru
Začátek skvělý, druhá polovina nic moc - ale průměrově se to vyrovná :D uvidíme, co na to další jarní měsíc, čím nás překvapí ten, u nás se to jeví jako hezký start května... Ale aspoň je zalito... :)

36
# 01.05.2017, 09:12

Na.Guru
A jsme zase u prumeru, vidis to Ondro83, ze jo:D Ano, brezen byl nadprumerne teply, ale bohuzel jste nekoukal na teplotni krivku proc...jen diky poslednim 5ti dnum, ktere byly na brezen luxusni a prumer dost zvedly (takze brezen 5 teplych dni). Ale resme duben...Rozhodne ne cela prvni dubnova dekada byla tepla, ale jen 4 dny, kdyz budu vcerejsich 15 brat za prijemnou teplotu a duben ma 30dni, suma sumarum opravdu teplych dubnovych dni, ktere staly za to, bylo 5 vs 25 studenych...jen pro porovnani jake to jaro je...:D Vetsinu z nas zajima pocet teplych dni a ne ze 5dni bylo skvelych, 25 studenych, ale prumerove je to v pohode jaro, takze jsme spokojeni...nezajima me prumer, ale kolik dni jsem venku a ohreju se:D!
Kveten zacne prijemneji, ale zatim zadna slava, stale podprumer...

igor127
Zavidim Vam, ze u vas kveten zacne prijemne...jak uz jsme si psali vedle;-), tento tyden tu ocekavam 13-15 stupnu (u vas o 5 vic), coz je prijemnejsi nez to co bylo, ale zadna slava...asi se odstehuju k vam na jih...;-):D

142
# 01.05.2017, 09:32

Tomamir
Nebudeme si přece závidět, ale bohužel no, to je prostě rozdíl mezi severem a jihem... V týdnu můžeme mít i 20 :D - dle modelu, a dle něho taky soudím, že ten začátek špatný nebude prostě :) ale ten příští týden asi díky "zmrzlým" něco vyvede :D

36
# 01.05.2017, 09:42

igor127
Nemuzu si pomoct, musim Vam zavidet...vetsi teplicko, vice bourek...to je presne moje gusto...takovej nadsenec do teplicka a bourek se hold narodil na spatnym miste, ale tak co, neudelam nic, jinak se mi severni Cechy moc libi...neco za neco...:cool: Tak si tam to teplicko uzijte, vy jizani, ja si tu na obycejnych 20 pockam minimalne do pulky kvetna kdyz vidim ty modely... Takze az na 4 krasne dny (ktere zvedly prumer) velmi spatny duben, zacatek kvetna prijemnejsi ale stale podprumer a jestli prijde to, co tam GFS maluje, do pulky kvetna to nepreleze ani 15, neboli dalsi tyden podprumerny...A ze bych se letos ani nedivil...tohle proste neni normalni a nejakych 5 teplych breznovych a 5 dubnovych dni toto jaro fakt jako nezachrani (neberme prumer, ale pocet krasnych dni), aby nebylo tragicky...A pak se mi divite, ze pisu co pisu, protoze tohle uz je masakr...:D

142
# 01.05.2017, 10:04

Tomamir
S bouřkama nesouhlasím, ty se nám vyhýbají :( ale to co maluje - zase rozdíly i na naší republičce v počtu chladných dní :)

36
# 01.05.2017, 10:10

igor127
Maluje presne to co jsem ocekaval a jen potvrzuje co tu pisu...velmi slabe jaro pokracuje...

142
# 01.05.2017, 10:12

Tomamir
necháme se překvapit :) a bohužel to neovlivníme, přeji krásný sváteční den :)

36
# 01.05.2017, 10:13

igor127
To neovlivnime...jsme jen divaci...Jen by me zajimalo, co to zpusobuje, protoze posledni dobou byvalo pocasi nahoru dolu, velke otepleni, za par dni ci tyden slusne ochlazeni, velke vykyvy...ted jsme az na par dni, ktere hold dorovnaji prumer, na tom mesic mizerne a situace nekonci, zadne slusne otepleni uz mesic neni na obzoru, naopak se asi zase trosku ochladi...Od pocatku jara se teplota 20ky dotkla asi 4x, za mesic jaro konci a minimalne do pulky kvetna se to nezlepsi...Kouknete na ten tydny bezbranny Atlantik, jak si ani neprdne...TV se nas boji, mesic nadvlada TN a nadale se nevzdavaji...fakt verim svym hypotezam, protoze NIKDO mi nenamluvi, ze tohle je bezne...za 33let jsem takove bezzube jaro nevidel...Vam taky krasny svatek...:slunce::cool:

157
# 01.05.2017, 12:17

Jindřichův Hradec: průměrná teplota březen 6.0°C (odchylka +2.4°C), duben 6.9°C (odchylka -1.8°C), teplejší březen byl v r. 2014, chladnější duben až v r. 1997. Průměrná denní teplota v 1. dekádě +10.1°C, ve druhé +5.6°C a ve třetí dekádě +5.1°C. Min. bylo -2.2°C (20.4.), max. +21°C (10.4.), průměrná denní teplota nejnižší +1.1°C (19.4.) a +1.4°C (28.4.), nejvyšší 14.0°C (1.4.), max. bylo 3x nad 20°C a 12x pod 10°C, nejméně +3.0°C (19.4.) a +3.5°C (28.4.). Sněžení se vyskytlo v pěti dnech, 28.4. ráno ležely 2cm sněhu.

# 01.05.2017, 13:08

Tomamir
Já si teda jedno pamatuji jaro 2013.První půlka března v pohodě,ale pak měsíc zimy a nicmoc. V druhé půlce dubna bylo nachvíli docela dobře. Květen byl deštivý a chladný a 26.5 sněžilo v západních Čechách i v 600 m n m. A o týden později po dalších intenzivních deštích byly povodně. Takže zas tak hrozné to letošní jaro není. Extrémní je jenom ta druhá polovina dubna,jinak docela dobré jaro. Mluvím ale za oblast Ostravska,možné je ,že u vás je to horší no.

80
# 01.05.2017, 13:26

Když už jsou trochu "teplejší" dny, tak k tomu fouká silný vítr, takže pocitově je tak 10-11 max. Trochu ironicky je teď výrazně tepleji i v Moskvě :)

36
# 01.05.2017, 14:25

Tomas1241980
Jo mate pravdu, to jaro taky za moc nestalo a rikalo se ze se skocilo ze zimy rovnou do leta...je to hnus tohleto...Jako nebyt tak nizke teploty,nemam s timhle jarem problem,u nas vyjimecne na konci dubna nebyly zaveje,co nasnezilo, okamzite roztalo...spis me stve, ze na to, ze je z 2/3 jaro za nama, tak naprosta vetsina teplot se pohybuje jen kolem 12ti stupnu a ted zacne kveten a tam to vypada ze prvni dekada tu bude teplota od 13 do 16 stupnu a pak uz je pomalu pulka kvetna a co jako...jaro uz pak bude temer pryc a meli jsme tu za cele jaro 4 maximalky 20 stupnu...to je za 2 mesice jara proste malo, kor kdyz pulka posledniho jarniho mesice se na opet 20 ani nedostane...tohle me vadi (slusne receno), protoze jak uz jsem psal,minule leto jsme tu meli do 25 stupnu, 30ky asi 2, zadna tropicka noc, nic moc leto, ale prezijete to, pak velmi chladna zima, tak se tesite az se ohrejete a BUM tohle jaro...a ja, jako milovnik tepleho slunecneho pocasi mate nervy proste...ale neudelam nic...snad bude leto lepsi, ale moc tomu neverim...

80
# 01.05.2017, 15:26

Tomamir

Doporučuji se přestěhovat či aspoň pořídit nějakou haciendu v teplejší části republiky; loňské léto bylo zcela normální a řekl bych "tak akorát" :)

Jinak modely si nedají pokoj s tím příštím týdnem: http://www.ve...t=20170510/03

To by akorát domrzlo to, co zázrakem přežilo první vlnu nedávno.

36
# 01.05.2017, 15:45

Ondra83
Ze jo...chtelo by to nejake teplejsi a bourkove plodnejsi mesto na jihu...:D Njn...Ten pristi tyden vypada hrozive...:D To teplo proste neprijde, ne a ne...!:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.