Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Oteplení od 13.2.2017

# 12.02.2017, 12:05

Co tak koukám, tak nejvyšší denní teploty od 14.2. do 21.2. to zatím vypadá na 0 až 10 °C. Srážky 0 mm na většině území.
V hladině 1500 metrů se ta teplota hodně mění.
Jsem zvědav, jestli to bude jen krátkodobé oteplení nebo konec zimy.
Přeci jen zima ,,oficiálně,, ještě zdaleka nekončí.

Definitivní konec silnějších mrazů?
Ano.
17 (81 %)
Ne.
4 (19 %)
Celkem hlasů: 21
120
# 12.02.2017, 12:09

Podle mě zcela jistě ještě nějaké dny se sněžením a možná i ledové dny přijdou, ale zdaleka se to nevyrovná tomu co tu bylo doposud, přece jen má už slunce sílu a zima už si svou energii celkem vyčerpala, takže teď bude převládat hlavně proudění z Atlantiku a z jihu.

642
# 12.02.2017, 16:08

jéjej.Tak u nás určitě zima neřekla své poslední slovo.Sněhu ještě napdne zcela jistě dost , ale silné mrazy pod -10 už asi nebudou.

268
# 12.02.2017, 21:19

Se sněhem to vidím bledě,snad něco napadne na konci měsíce,srážkově fakt tragédie,snad to dožene březen,dnes se teplota dotkla konečně nuly,jinak stále slabý mráz a mulda.

36
# 13.02.2017, 08:22

Biochemik
Souhlasim...Jak uz jsem psal minuly tyden v jinem tematu, vrchol zimy je za nami, ted nas ceka teplejsi a slunecne pocasi pod vlivem TV, ale jako konec zimy bych to nevidel...sice uz taky neverim na nejake velke nadilky snehu nebo nejake dlouhotrvajici mrazy pod -10, ale zima jeste neskoncila...;-)

54
# 13.02.2017, 09:02

Yurri
Tak aspoň v tom nejsme v Ostravě sami. Co se teplot tyče tak letošní zima byla celku dobrá. Snad to za rok bude stejně, ale mohlo by trochu víc i sněžit.

293
# 13.02.2017, 12:24

No teda snad vidím poprvé, že by se nízká oblačnost držela jen na Ostravsku a jinde slunečno. Z 90 % případů je to vždy naopak, že je skoro všude zataženo, ale tam je slunečno a někdy i teplo.
Tato situace se opravdu nevidí každý den.

K zimě si také myslím, že už to má za sebou. Ale březen 2006, 2010, 2013 byly sněhové až do konce, ovšem to byla předtím sněhová celá zima. To letos není. V Jizerských horách, kde teď jsem sice sníh je a dost. Ovšem nutno podotknout, že už tu měsíc nesněžilo. Sníh je podél komunikací černý, všude haldy ledu. Na sjezdovce se lyžuje na technickém sněhu, protože ten přírodní je jako beton (možná tak skoro na bruslení). Ale zase se nemusíme bát nějakých povodní, protože ten sníh je tak ztvrdlý, že bude tát pomalu.
Takže zima nezima. Není prostě normální, aby všechen sníh napadl v jedné nebo dvou vlnách a min. měsíc nic. Je tím dobře vidět ta extrémnost v počasí.

36
# 13.02.2017, 12:39

Milan
Souhlasim...ikdyz se mi takhle zima moc libi, at uz hafo snehem v lednu, tak i deletrvajicima mrazama co vybije nemoci, skudce a jinou havet, drtiva vetsina snehu napadla behem male casti ledna a od te doby nic...pak jen mrazy a inverze...Vrchol zimy mame zcela jiste za sebou, ale zima nekonci...at uz na konci unora nebo v breznu staci, aby sem sikovne vlitla nejaka TN a hned mame treba na tyden snehove srazky a ochlazeni...a ze vyloucene to rozhodne neni...:D

54
# 13.02.2017, 15:40

Jo na tom sněhu když člověk blbě šlápne tak se da na něm tak leda vymknut kotník, tak tvrdý sníh nepamatuju. Bude to asi tím, že od 2. ledna tu leží ten starý a až na výjimky prostě nepřibýval. Škoda, že k těm nižším teplotám se nepřidali i ty srážky. Ani v prosinci nebylo moc teplo. Ale při chladném počasí se jednalo jen o holomrazy.

# 13.02.2017, 15:46

Před námi je velmi nezvyklá povětrností situace. Zatímco běžně k nám ze severu Evropy přichází chladný vzduch, tentokrát k nám naopak ze severu pronikne teplý vzduch. Dnes se k nám ještě dostává spíše chladnější vzduch z východu Evropy.... Více >>

# 13.02.2017, 16:27

A co modely vidí , tak hlásí teplo a přidávají...

268
# 13.02.2017, 16:34

Tomamire s těmi škůdci:Letos mě něco ožírá jabloň před očima stejně jako loni,mrazům navzdory,rozsah několik metrů,snad to bude lepší v zemi se slimáky apod.,blbý je že se nedaj dělat postřiky kvůli docela silným nočním mrazům,tak snad příští týden.

ota
Avatar
2119
# 13.02.2017, 17:18

Musím říct, že dnes mě počasí překvapilo. Myslel jsem si, že odpoledne to zde sluníčko prohřeje, ale nepovedlo se. Sice u nás bylo celý den jasno, ale foukal ledový severovýchodní vítr a teplota zůstala dost pod nulou. Nyní je -6. Tak snad se dočkáme od zítřka teplejšího počasí i zde.

271
# 13.02.2017, 18:59

+10 v 850 hPa u Islandu, tak to je neco. Tak teply vzduch nebyl ani za Kyrila. Bez inverze, pri klasickem zvrstveni, by +10 v 850 hPa znamenalo maximum v Praze okolo +23-26 pri jasnem dni a okolo +15-18 pri zatazenem dni (podle vetru).

Ve Skandinavii bylo casto v poslednich dnech minmum okolo -10 az -30 mimo pobrezni oblasi a ted se tam prudce oteplilo.
http://www.me...MG/temp99.png Cely sever nad 0.

Na Spicberkach to vypada, ze se z +5 ochlazuje na -5 az -10, coz je stale nad normalem. Take uz se tam pomalu objevuje Slunce nad obzore. Avsak kdyz tam meli koncem brezna jasno a zatmeni, bylo okolo -17 nebo podobne, chladneni nez celou letosni zimu v podstate.

# 13.02.2017, 21:23

Jo to počasí si dělá v Evropě , teď psí kusy docela :!!:
Nicméně doufám , že už nebude pod - 10 vyndal jsem ven Sekvoje , Paulonie atp.. ;-)

54
# 14.02.2017, 02:30

I přestože je kolem nějakých -6 stupňů, tak po pociťové stránce mi to přijde tak jako kolem nuly.

268
# 14.02.2017, 19:50

Mrazy přitvrdily,k ránu Velká Bíteš kolem -11st.,tady v Mor.Budějovicích kolem -6,ale na chalupě mě to přes den vůbec nerozmrzlo,protože je to ve stínu,to samé to musí být v lese,spíše přituhuje,jen na slunci taje,pomůžou až noční teploty kolem +5st.

642
# 15.02.2017, 11:31

tady na severu neuvěřitelné teploty.Frýdlant11°CLiberec 10.5°CJablonec atakuje 10°Ca i sousední Smržovka téměř 9°C Sníh odtává , ale pomaličku.Je to promrzlé.

36
# 15.02.2017, 12:18

alka
Vzdyt jsem ti to slibil ne;-):D Je to nadhera, tak velky teploty jsem ani necekal...uznavam ze tohle je jarni pocasi, ale jaro jako takovy jeste ne...jen mame v pulce unora kliku na poradnou TV...v patek uz prehanky, vikend dobra jen nedele a pristi tyden to zatim vypada na frontalni systemy ale to je jeste daleko, takze uzivejte tohle pocasi dokud je...:slunce::cool: Ja musim sedet v kanclu...:(

5
# 15.02.2017, 12:37

No tohle počasí je celkem fajn i naprd, ráno dilema škrabat led nebo se projít, přes den hezky slunečno, v pozdním odpoledni to i celkem vyleze ta teplota, no a pak padne tma, zima a smrad. Jako na Kvildě, že ráno -20 a odpoledne 12 to tady v Plzni není, ale i ta sinusoida -6 / +6 má něco do sebe.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.