Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Čeká nás opět rekordně teplá zima 2016/2017?

# 28.11.2016, 09:42

Ve čtvrtek 1. prosince začíná meteorologická zima. Otázka, jaká zima bude, se pravidelně objevuje už někdy od září. Vlastní zima zřejmě začne meteorologicky zajímavou severozápadní cyklonální situací spojenou s větrným a vlhkým počasím.... Více >>

40
# 28.11.2016, 17:52

To nemůžu s přesností potvrdit, kdo ví, jaké počasí bude v lednu ;-)

# 28.11.2016, 18:26

NOAA ten model, neumí předpovědět ani na 2.týdny na tož na měsíc, či dokonce 2.měsíce. :D Listopad ukazoval jako teplotně nadprůměrný z odchylkou +2°C nakonec je podprůměrný, jeho "předpovědi" jsou špatné...

# 28.11.2016, 18:39

Radek Českolipský
Podle čeho myslíte, že bude letošní listopad podprůměrný? Očekává se, že bude teplotně průměrný (analýza pro Prahu: http://infome...dd=1479988690). V článku se neodkazujeme jen na model CFS, ale i na britský model, který také očekává spíše teplotně průměrnou zimu.

40
# 28.11.2016, 20:41

Teplotně průměrnou zimu si myslím, že dávají, aby se náhodou nespletli, vím, že tehdy, jak byla ta teplá zima-2013 nebo 2014 myslím, ale nevím přesně, numerický model aladin furt dával na 14 dní nadprůměrné teploty, které byly celou zimu, a pak to šoupl na průměr a dokonce někdy i na podprůměrné hodnoty :) Nikdo neumí předpovědět počasí na dva týdny natož na celou zimu. A je to takový docela dobrý tah- když bude lehce nadprůměrná, ale né tak moc, řeknou, že měli pravdu a když bude teplotně trošku pod průměrem, řeknou to taky:) Dnes jsou zimy stejnak takové, že je 2-3x týden až dva týdny podprůměr a pak mezi tím je teplo a je nadprůměr- takže dohromady průměr. Ať si každý věří komu chce, je mi to jedno, ale je to podobné, jako ty nemastné, nějaké řeči o znameních- býk, panna, střelec- však víte, co tím chci říct.

# 28.11.2016, 20:58

In-počasí
Špatně jsem se se vyjádřil, hodnotím tu S/SV Česko, na jiné místa jsem se nezaměřil, v mé oblasti je listopad průměrný až lehce podprůměrný s průměrnou teplotou 5,5°C průměr tu je jako celkově listopad 6,5°C(cca), takže o 1°C pod normálem. :) (Průměrnou teplotu počítám za posledních 10.let, né historickou(50.letou,))

# 28.11.2016, 22:55

Radek Českolipský
Ano, západ republiky vychází za listopad spíše podprůměrně a Moravy nadprůměrně - hlavně Ostravsko...

182
# 29.11.2016, 03:10

ano, západ má zatím bídu ... :)

Tak nemusí se nám vždycky dařit, že jo? ;-)

# 29.11.2016, 13:58

Stranik
Neboj sněhu se dočkáš více než v minulých letech, kdy jsi si to skoro stěžoval, jak tam nemáš sníh apod. :D Zima bude snad fkat průměrná, ale stejně nejvíce lidí zajímají Vánoce... Podle mně by mohlo být na Vánoce -2/+2°C a sněhové přehánky, ale ty by měly být i před Vánocemi, proto je docela velká šance, že na Štědrý den(24.12.2016) bude ležet i v nížinách sníh, ale záleží na srážkách mno.. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.