Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Srážek je dostatek, sucho už hlásí jen východ Čech

86
# 10.09.2016, 15:23

Ano, situace začíná být opět vážná - na září je rekordní teplo, které znamená obrovské výpary, a srážky zdaleka žádné. Léto vypadalo nadějně, ale tohle je opět hrozné, podle výhledů můžeme mít za chvíli opět výrazné sucho.

109
# 10.09.2016, 16:37

Tady je strasne sucho. Na houby muzeme letos opet zapomenout :(

# 10.09.2016, 16:45

U nás je výrazné sucho už docela dlouho. Jablka padají ze stromů, Tráva suchá , v lesích potoky takřka vyschly atd.
A v nejbližších dnech se to nezlepší ba naopak.Snad bude v zimě dost sněhu. I když podle dlouhodobých předpovědí bude zima v podobném stylu , jako minulý rok , tak uvidíme ;-)

41
# 10.09.2016, 18:07

I u nás ve Hřebči na Kladně je strašné sucho:( u nás za září taky jen pár mm

# 14.09.2016, 11:43

Teď by jsme se měli dočkat v sobotu, nějaká ta voda spadne ;)

293
# 17.09.2016, 22:47

U nás ráno 23 mm do dopoledne, pak přes den se oblačnost dokonce začínala protrhávat a okolo 18. hodiny dorazily silné přeháňky. Za večer připadlo dalších 22 mm, takže jsme na 45 mm. Za září celkem 50 mm, sucho je tedy pro chvíli zažehnáno.

272
# 18.09.2016, 14:04

Tak výsledek celé této tlakové níže co nás přecházela jsou na zahradě na JV okr. Třebíč krásné 3mm -měli jsme totiž štěstí :-) ,celkem za září 5mm, srpen měl 12mm, na nějaké další srážky už to do konce září nevypadá, na placce v Pardubicích by mě to nepřekvapilo,ale na Vysočině.

273
# 21.09.2016, 11:23

V západní oblasti ČR napršelo dost a sucho skončilo. Ale na východ od Prahy (Pardubicko, Vysočina) téměř bez deště a v minulých epizodách také nic - srážky východněji. Tam je sucho pořád extrémní.

http://www.intersucho.cz/cz/

182
# 21.09.2016, 15:38

No .... ještě by Západ trochu potřeboval .... pořád doháníme to loňský sucho a nesníh. Červený oblasti jsou jasný, tam je to katastrofa ... snad se to něčím postupně zacelí.

272
# 21.09.2016, 18:38

Stranik
Nezacelí. Stávající struktura třeba lesních porostů nemůže tohle přežít,předloni rekordní ledovka tady zdevastovala lesy na celém Třebíčsku,loňské extrémní sucho přerostlo v kůrovcovou kalamitu,která letos graduje,kukuřice je suchá nastojato-zbyly jen kůly,ze Slovácka na to čuměli jak puk. Z loňska chybí tak 200mm, letos tak 150mm, to už se nedá dohnat,ten stres ze sucha má dlouhodobé následky.

# 22.09.2016, 00:26

Kdyby aspoň za podzim něco napršelo a pak hlavně hodně sněhu , který bude pomalu odtávat , tak by to hodně pomohlo , ale aktuálně dlouhodobá předpověď tomu moc nenapovídá i když je to jen ,,dlouhodobá předpověď.

# 25.09.2016, 18:46

2 mesice bez nejakeho meritelneho deste...to jsem snad nikdy nezazil....le ma to jednu vyhodu...letos jsem nemusel moc sekat...:D hlavne..ze jsem si koupil srazkomer :D

272
# 25.09.2016, 19:44

Tak já myslím,že tady máme ukázku změn klimatu,o kterých se nám nezdálo ani v nejhorším snu,roční úhrny budou za chvíli asi poloviční,smrkáče nahradit listnáči,půdu zaremízkovat a na těžkou techniku kvůli retenční schopnosti můžete zapomenout,no už vidím jak to někdo pochopí a pak ještě zrealizuje:-)

# 29.09.2016, 12:49

Jestli o vikendu nespadne ani kapka..tak teda nevim uz...ta priroda vypada fakt hrozne...my mame zlutiu travu na 80% plochy.

272
# 29.09.2016, 18:34

Tak září nám tady skončí s úhrnem 5mm, v neděli čekám max. 4-5mm,takže na tu trávu to možná někde ve stínu bude stačit,pak ale další týden bez kapky-ještěže tohle nebylo na jaře,naposled solidně sprchlo někdy v půlce července.

# 29.09.2016, 18:47

U nás 20 mm (+ déšť) a průměrná teplota za září zatím 17,7 °C, což je výrazně nadprůměrné.
O víkendu bych to viděl na max 5 mm.

382
# 30.09.2016, 00:21

Na Pardubicku je celkovej srážkovej deficit už přes 200 mm, není co řešit už dva měsíce není co sekat, stromy opadávají suchem, už téměř 3 měsíce výrazněji nepršelo, je to ještě o dost horší než loni, jsem zvědavej jak a kdy se to vůbec trochu srovná do normálu, a nějaký přeháňky co hlásej na neděli těžko něco vyřešej. Je k smíchu, že v Z Čechách někdo píše o bídě:) To jste ještě nebyl tady...

272
# 30.09.2016, 06:43

Třebíčsko si může s Pardubickem koukám podat ruku,kolik je Honzo u vás srážek za celý rok,tady snad dáme do konce roku aspoň těch 300mm. Ono záleží i dost na půdě,tady máme písčitější,snadno vysychající,třeba na Slovácku má mnohem lepší vododržnost,tam sucho vegetaci tolik neublíží. Deficit se nemá šanci dohnat, Megi nebo Meranti tady nečekám a to mrholení a trochu břečky v zimě to nevytrhne, prostě máme momentálně víceletou periodu sucha, až budou všude kolem povodně, tady bude konečně trochu zalito:-)

382
# 30.09.2016, 15:31

Yurri
Roční úhrn se tu v průměru pohybuje okolo 600 mm, letos nespadla ještě ani polovina, z toho co napršelo, tak ve většíně od ledna do května, tak se dá říct, že snad to bylo i chvíli v normálu, od července je to zase bída a pokračuje to dál a dál, v červenci to možná ještě k 50 mm bylo, ale za srpnen a září to nebude v součtu víc jak 20 mm a to sem ještě přehnal...když se přičtě deficit z loňska, kterej byl určite okolo 100 mm k tomu letošnímu, tak chybí určitě víc než 200 mm a to už se jen tak nedožene.

272
# 30.09.2016, 20:58

Biochemik
Já tajně doufám v 10 mm ,ale SZ proudění od pondělí tady znamená srážkový stín Vysočiny, takže nicmoc. Zajímavěji to vypadá čtvrtek+pátek výšková tlaková níže od severovýchodu. Tam by mohlo nakonec něco sprchnout, ale děsí mě to ochlazení. V maximech sotva +10 stupňů a hlavně ten vítr. No tak to bude hnus. Pocitová teplota +5 stupňů, brrr. Já se toho tepla a zárověň vlhka prostě nedočkám.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.